Kuhu on kährikud kadunud?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas Noor jahimees! »

aadu kadakas kirjutas:Noor jahimees "koppaga" hirmutas ära :D
Vähem on tõesti, aga põjust ei julge veel arvata. Põhjuseid on ilmselt mitmeid.


Ma arvan küll, et koppast oli vähe kasu :wink: Eile sööda peal sigu passides sai lastud koguni neli kährikut aga onu lasi mul kaks nädalat tagasi õhtust hommikuni passides tervelt seitse sellist isendit :!: Meie territooriumil ei ole nendest kährikutest puudu, kui nad lausa tulevad koduhoovi elama.
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas Mart »

Tormis kirjutas:Kui ilveste ja huntide toidubaas (metskits) on vähenenud, siis võetakse ette kährikud ja metssea põrsad. Ma ei imestaks, kui suve lõpus küsitakse, kus on metssea põrsad. Kui suve lõpul metssead suurtes karjades, siis arvata võib et võsavillemid on matti võtmas.


Meil juba praegu ühel emisel põrsad tagant ära söödud, üks on veel alles, kauaks sedagi. Kui sead suures karjas, siis kiskjal ikka vähe raskem, aga praegu ainult ampsa. Kährikuid seal samal söödal käib hetkel ainult kaks isendit. Tegemist sellise kohaga, kust ka kiskjad läbi käivad. Teine, suht kiskjavaba sööt, seal põrsad alles, sigade punte rohkem, kährikuid ka.
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas Koffer »

Kährikute kohta ei oska midagit öelda, olen neid koguaeg üpris vähe näinud, aga olen tähele pannud, et mägrade arv on hüppeliselt kasvanud. Pole olnud ühtegi päeva, kui ma poleks näinud mäkra. Eelmise aasta suvel hea kui mõnda mäkra nägin, aga see aasta on asi täitsa hull kohe.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas peepk »

Kui eri paigus, siis jah uputus :P . Kui ühel kindlal kohal, no siis urusüsteem lähedal.
Kaktus
Postitusi: 5
Liitunud: N Juun 09, 2011 2:05 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas Kaktus »

Isegi see aasta mäkra paar korda näinud, varasematel aastatel pole selle tegelasega kokku puutunud.
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas Koffer »

peepk kirjutas:Kui eri paigus, siis jah uputus :P . Kui ühel kindlal kohal, no siis urusüsteem lähedal.


Ikka erinevates kohtades, nii 5-7km vahedega.
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas sax »

huntidel endal ka kärntõbi kallal. kevadeks on neid ka hõredamalt juba. ja kärntõbi on lihtsamalt öeldes sügelised kes veel ei teadnud. kandub praktiliselt kõigile loomadele ka inimeseloomale
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas hundikütt »

Peaks võibolla teema nimetama ümber,,Küll on kährikuid siginenud,,.Kuidas mujal kähraga lood on. Meil Pärnumaal on see elukas kärntõvest see aasta prii ja siginud hoolega.Olen 30 tk viimase paari nädalaga kätte saanud ja kõik terved.Ka sõber on 30 ne ringis võtnud ja sama lugu.Samas möödunud aasal üle poolte olid paljad ja koera pidi pidevalt tohterdama.Nüüd seda muret enam pole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas kakuke »

Mul on paaris kohas seanahk toki otsa löödud ja siis öösiti käin neist kohtadest koeraga üle, kust nopin kährikuid. Pole nad kadunud kuhugi, aga ühest kohast võttes ära 5-6tk, jääb vähemaks küll. Seal näiteks ongi jubedalt gps abiks. Vaatad, kus koer paigal, otsid välja kotist taskulambi ja noa ning sead sammud sinna poole.
Viimase kohaga astusin ämbrisse, koer maandus kivihunnikus ja jäi astro kaelas sinna kinni, aga läks see kord õnneks. :M
Räägitakse, et kährikul on kogu aeg haigustekitaja olemas, aga sõltuvalt toidubaasist lööb välja. Seni kõik väga kena kasukaga olnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas heyx »

hundikütt kirjutas:Peaks võibolla teema nimetama ümber,,Küll on kährikuid siginenud,,.Kuidas mujal kähraga lood on. Meil Pärnumaal on see elukas kärntõvest see aasta prii ja siginud hoolega.Olen 30 tk viimase paari nädalaga kätte saanud ja kõik terved.Ka sõber on 30 ne ringis võtnud ja sama lugu.Samas möödunud aasal üle poolte olid paljad ja koera pidi pidevalt tohterdama.Nüüd seda muret enam pole.


Väga tublid!! Oleks meil selliseid mehi rohkem. Ainult nime veidi valesti valinud :D
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas aadu kadakas »

heyx kirjutas:
hundikütt kirjutas:Peaks võibolla teema nimetama ümber,,Küll on kährikuid siginenud,,.Kuidas mujal kähraga lood on. Meil Pärnumaal on see elukas kärntõvest see aasta prii ja siginud hoolega.Olen 30 tk viimase paari nädalaga kätte saanud ja kõik terved.Ka sõber on 30 ne ringis võtnud ja sama lugu.Samas möödunud aasal üle poolte olid paljad ja koera pidi pidevalt tohterdama.Nüüd seda muret enam pole.


Väga tublid!! Oleks meil selliseid mehi rohkem. Ainult nime veidi valesti valinud :D


Õiged hundikütid teevadki väiksele ulukile korralikult säru :D
Kährikut minu vaadeldaval alal väga vähe. Ilvest liigub. Natuke kõrval (ca 10+ km) aga kährikut piisavalt. Ilvest seal ka mitte vähe.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas puugi »

Ma oleksin pühapäeval esimese kähriku saanud,aga koerad sundisid ta surnut teesklema ja läksid sigadele üle.Teine koeramees on saanud 2 tükki juba.Vist sai eelmine hooaeg liialdatud,et naa otsas? :lol: Aga mõiemad olid ilusad kärnavabad.Samas eks hundid ja ilvesed võtavad ka oma osa. :M
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas sooviku »

hundikütt kirjutas:Meil Pärnumaal on see elukas kärntõvest see aasta prii ja siginud hoolega


Ei saa seda juttu küll terve Pärnumaa kohta öelda.Mul on viimased väga koledad ja kärnased olnud.Aga palju on neid küll.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas andrus »

See hooaeg enam puudust ei tundu olema. Siiani kõik korraliku kasukaga
jahismurf
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Kuhu on kährikud kadunud?

Postitus Postitas TRG »

Põdrajahi ajal saadud 4 tükki...1 oli kärnas.Kui lumi maas oli ja kuuvalge siis sai üks lastud ka ja oli väga ilusa kasukaga rasvarull.
Õnne peab olema
Vasta