Põdra- ja metsseakatse juhendid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

Kas ma kirjutasin, et ei või joosta? Pigem omast arust ütlesin ikka
kakuke kirjutas:Ma ise näiteks jyrri sugustega ei viitsigi vaielda enam. Milleks vaielda mingisugustega, kes ALATI KÕIKE täpselt teavad ja kellel mingid ealised iseärasused? :)

Nagu näha, astusin jälle ämbrisse ja lasin ennast kaasa vedada. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

Sama siin.
Aga kutse aeda endiselt jõus-et näitaks siis siin leelotamise asemel, mis moodi TAKS töötab, kui lugupeetud Yri pole varem näind.Ja aitab mulast.Ja polegi vaja rohkem vaielda.
Ega erinevaid tõuge peagi võrdlema.Aga katsed sellesks ongi, et oleks võimalik kontrollida võrdsetes tingimustes töötavaid koeri ja ka treenida , harjutada,õpetada ka omanikke.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

vollifedja kirjutas:Sama siin.
Aga kutse aeda endiselt jõus-et näitaks siis siin leelotamise asemel, mis moodi TAKS töötab, kui lugupeetud Yri pole varem näind.Ja aitab mulast.Ja polegi vaja rohkem vaielda.
Ega erinevaid tõuge peagi võrdlema.Aga katsed sellesks ongi, et oleks võimalik kontrollida võrdsetes tingimustes töötavaid koeri ja ka treenida , harjutada,õpetada ka omanikke.

Ära sa nii leili kah mine.Lõpuks koorus ka tegelik kutse põhjus välja-NÄITAMINE ehk ärapanemine.Polegi mina ässitaja,tuleb välja (y) :D
Täitsa nõus tulema ja vaatama,kuidas TAKS töötab.Ei saa aru,milleks siis veel teist koera vaja on,kui jutt TAKSi-st kogu aeg.Olen kohe kindel tulija seda imet vaatama ja vajadusel hiljem foorumis tunnistama,kui põhjust on,et on leidunud ÜKS taks,kes laikadele ära teeb ja suudab siga PEATADA.Aedikus.Teatavasti erand kinnitab reeglit.
Mina EI SAA tulla Sept.23 ja 24 hommik(passin põtra),siis 19-23 Oktoober pole mind roopaliidus kah mitte.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No küll mõnel on ikka terjeri visadust! Ise väidad ,et ei ole midagi siin vaja tõestada ja samas muudkui raiud tõestada!Mille kuradi pärast ,aru ma ei saa? :P Siin keegi ühes teises rubriigis kirjutas ,kui mees ütleb ,et probleem pole rahas ,siis probleem just rahas ongi! Juba vaiksel hakkan kahtlema ,kas kardadki oma laikadega takside ees häbisse jääda? :) Viimati teevad veel jooksuvõistluses ka ära.Jüri aeg on selg sirgeks lüüa ,möla lõpetada ja mõõduvõtt välja kuulutada ,või vaikida! .See tähendab ,et ütled kus ja millal ja olgu siis kahtlejad kohal v vaikigu.Kuna isegi väidad ,et reeglid aias on sinu koeri eelistavad ,siis ära põe takside pärast,jäta see nende omanike hingevaluks! See tühja praalimine viskab juba üle.No ütles keegi ,et koerale 30 km liig ,no las juba olla ,suurem enamus pole ju seda kahtluse alla seadnud.Käisin minagi paar tundi koeraga jalutamas ja gps näitas juba selle lühikese ajaga 11 km.Ei tunne küll ,et pean kellegile nüüd midagi tõestama hakkama.Jooksu kohapealt sama ,mis mõtet on vaielda inmestega,kes su koeri näinudki pole? Kui jooksid nii kiiresti ,jo siis on heas vormis.Mull ka mitu koera (laikat) mõni on kiirem ,teeb teistele pika puuga ära.Pole kiirust hakanud mõõtma ja ei kavatsegi,veel vähem siin vaielda.Lühemat maad on nii mõnigi koer kindlasti võimeline sii mainitud kiirust arendama.Sa justkui praalid siin lihtsalt praalimise pärast.Mõni viskab siin naljaviluks kondi ja Juri kukub seda lõppmatult purema!? :M
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas rajaleidja »

Leppige siis lõpuks kuupäev kokku. Vaatame taksit ja laikat seaaias, testime Jyri koerte tippkiirust ja lõpetuseks näitab Jyri, kuidas ta ise seaaias III järgu ära teeb(oled ju seda mitmel korral rõhutanud :wink: ).
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Tänud Kult,et vähemasti laikade jooksmise kiiruse kohalt ei hakanud mu sõnu kahtluse alla seadma.Mõne jaoks on ju tekkinud JYRIFOOBIA,kama kaks,mida ma ütlen,hakatkse vaidlema ja kahtluse allaseadma :VS .Aga kõige "magusama" kondi sain siiski "võrdlemise" idee autorilt endalt.Nimelt vastas Vollifedja ,kas teadlikult või tahtmatult,ühele minu küsimustest.Nimelt:mis omaduste järgi võrdlema hakkame?Ehk ühe koera otsing-kiirus,kasutegur,haistmine-"võrreldakse" teise koera omadustega-julgus,tigedus,osavus.Kõike kuut omadust hinnatakse eraldi hindega.Siit ka minu viimane küsimus "võrdlemise" osas.Palun Vollifedjal siiski vastata(sest teised paistab pole siiani aru saanud,mida need terminid kõik koos ja eraldi minu küsimistes tähendavad),kuidas selgitada "võitja",kui mõlemad koerad teevad teineteisele "omal alal" ära,aga lõpplik punktisumma ja järk tulevad võrdsed?Ehk venekeele väljendit jälle kasutades "kak sravnit Bozij dar s jaitchnitsei"?
Nagu korduvalt maininud,mu koer ei PRUUGI(kuigi võib) aediku (kodu)seal erilist tigedust(siit ka julgus+osavus) näidata ja siit ka NENDE OMADUSTE järgi võib mistahes teisele koerale sõltumata tõust alla jääda.
Selle samuse tigeduse puudumisest tulenevat pole vaja mulle tõestada "võistlustega"-tean isegi.See eest on mu koer 12,5 aastasena heas vomis ja esimese ja ainukese korra sai sealt "õmblemisvääriliselt" lõigata alles möödunud talvel.Sedagi Saaremaal,kus teatavasti ka sead on "erilised" :D
Mis puudutab rahasid siis ütlesin,et Aivo juurde OK, lähedal,aga Tõstamaale on mul 360 km sinna/tagasi + aedikukulud+minu aeg.No mis eesmärgi saavutamise nimel ma pean neid kandma kui mu ainus soov on näha siga PEATAVAT TAKSI?Kui näen,võtan vabandustega ja avalikult tagasi kõik minu õeldud takse halvustavad sõnad (b) .Rohkemat ei luba.
Pall on teie poolel,vastake ja hakkame liikuma.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas baddmann »

Paluks enne kontrollida, kas sellel päeval on saada rentida piisava hea kvaliteediga kinotehnikat, kuna sellist ajaloolist sündmust ei saa küll jätta jäädvustamata :) Kõige paremal juhul saaks anda välja lausa õppefilmi.

BM
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Jägervision »

Drathaar ja laika on vähe erineva ehitusega. Drathaar ja dober jällegi suht sarnased (ei pea silmas moodsaid näitusebroilereid, kui Tädi Maali tabavat väljendit laenata, vaid normaalset tööks sobilikult ehitatud doberit- minu oma on täitsa näituseliin ja selle 45 km/h lippab auto ees lusti, mitte taga järgi jõuda üritades). Laika ja greyhoundi ehitus ei ole samuti väga sarnane kellest viimast peetakse maailma kiireimaks koeratõuks ning kes jookseb sinna 60 km/h kanti. Ma sügavalt kahtlen, et laika ligilähedaselt sama kiirust arendab. Muidugi oleks huvitav päris seda laikat näha kes greyhoundidega võistu joosta jaksab...

Muidugi kui räägime siledal teel tehtud kiiruskatsetest (mis on minu arvates natuke ebaoluline kui jutt käib jahist mida ma ei ole küll kuulnud valdavalt tee peal peetavat) siis võib taksi kiirusele samuti hea mitu km/h otsa kirjutada kui too 15. Mees ratta kõrval mõõtis tol ajal 7,5 kg kaalunud väikese emase taksi lidumiskiirust aga täpset tulemust ei mäleta. Tuleb uued kiiruskatsed teha :lol: Selge muidugi, et laikale ta järgi ei jõua, seda ei väidagi (lihtsalt juhuks kui Jürr tahab siit seda välja lugeda) aga lihtsalt, et ei ole vaja ühte upitada ja teist uputada infot vastavas suunas mudides.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas:... Kui näen,võtan vabandustega ja avalikult tagasi kõik minu õeldud takse halvustavad sõnad (b) .Rohkemat ei luba. ...

Ja keegi enne väitis, et polegi takse halvustanud vaid nende peremehi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Kui koer on loll,siis 99% on selles süüdi tema peremees.Aga koer ju on juba loll,sest ta selliseks kasvatati.
Aga Jägervisionile suur tänu,et korte jooksukiirusega ajendas ka mind veits netis surfata ja ennast harida.Sain teada,et koerte jooksu eristatakse kahe omadue järgi-jooksu kiirus ja jooksu jõud.Kiiruse järgi on absoluutne võitja hurda,kes 500m sirgel lõigul arendab ÜLE 70km/h kiiruse.Jooksu jõu järgi on tchempioniks malamut,kes jaksb 70kg koormusega jooksta keskmise kiirusega 30 km/h tervelt 50km!!!!! jutti.Samas mainiti,et sellise koormusega(suusataja seisab suuskadel) doberman ei jaks isegi paigalt võtta.Greyhaundist polnud artiklis piiksugi.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

baddmann kirjutas:Paluks enne kontrollida, kas sellel päeval on saada rentida piisava hea kvaliteediga kinotehnikat, kuna sellist ajaloolist sündmust ei saa küll jätta jäädvustamata :) Kõige paremal juhul saaks anda välja lausa õppefilmi.

BM


Esmakordselt vist nõus BM-ga.Sõltumata koerte töö kvaliteedist võib spetsialist filmi taustal asjatundlikult kommenteerida,mida ja miks koer tegi õigesti,mida valesti jne.Õppefilmi olemasolu selliste kommentaaridega aitaks kindlasti kaasa niimõnegi koera/omaniku kasvatamisel (y)
Kindel see,et Jaanus Kuusik,kui Eesti Laikadeklubi juhatuase liige,võtab sellise õpetava/selgitava filmi avasüli vastu! (y)
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas Jägervision »

Jyri- surfa veel ja ehk saad ka teada, et greyhound ehk inglise hurt on üks päris paljudest erinevatest hurdatõugudest ning võib ilmselt suht kindlalt väita, et kõige kiirem neist.

Võin iseenesest demonstreerida, et minu dobermann suudab küll suuskadel seisvat mind paigalt tõmmata ja lausa päris pikalt mööda metsa lohistada nii, et seoses minu suusatamispuudega ei ole minust talle ka erilist abilist :roll: Tuleb aususe huvides muidugi tunnistada, et ma kaalun pisut alla 70 kg ka :D

Samas jutt doberist on hoopis kaugel asjast, sest asi sai alguse hoopis laikadest ja taksidest ja kuidagi imelikku teed pidi jõudis tee peal joostavate maksimumkiirusteni (ja nüüd vist juba ka koormate vedamiseni, mis on algsest teemast veel kaugemal) mis minu arvates küll ei mõjuta jahikoeri olulisel määral. Jalapikkust näeb igaüks ju oma silmaga ka ja keegi ei vaidle selle vastu, et laika jookseb kiiremini kui taks aga see ei tähenda, et taks oleks maa peal mõttetu koer. Tegelikult üritatakse Jyrit ju kutsuda vaatama mismoodi taks siga peatab aga tema ajab oma kriteeriumeid (tundub, et kardab koledasti kuulekust) ja tahab rääkida kui kiiresti ta koerad autot taga ajavad...
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jaan juhus »

Jüri,kinotehnika on pakitud,ootan kuupäeva.Läks juba põnevaks,nüüd jälle vaikus.
jyri

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas jyri »

Jägervision kirjutas: Tegelikult üritatakse Jyrit ju kutsuda vaatama mismoodi taks siga peatab ...

Eks kutsuge siis.Aeg ?Omale "mittesobivad" ajad juba öeldud.Ilmast ei hooli.Jutt Aivo aedikust.Tõstamaale ei näe erilist mõtet minna,kui- siis kellegagi kambas,et odavam tuleks. Seda enam,et seal polevatki siga.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Põdra- ja metsseakatse juhendid

Postitus Postitas vollifedja »

25.sept.hommik sobib.Siis pühapäev.Kes reegleid pole näinud , siis -haistmisvõime-koeravõime haistmise, kuulmise ja nägemise abil looma otsida ja leida.Otsing-koera liikumiskiirus ümbrust läbi otsides, otsimise ulatus laiuti ja sügavuti.Julgus ja tigedus-koera enesekindel ja aktiivne käitumine looma nähes.Hääl-määratakse kindlaks tugevus,kõlavus, kuuldavus ja tõule omasus.Visadus-koera järjekindlus loom ülesse otsida,teda jälitada ja peatuma sunnitud looma peale haukuda.Meisterlikkus rünnata looma-koera käitumine looma läheduses ja tema paigalpidamine saatja laskekaugusele jõudmiseni.osavus-oskus looma rünnakute eest kõrvaaale põigelda,.kuulekus-saatja käskluste ja signaalide täpne ja kuulekas täitmine.
Uluki leidmiseks aega 10 min.
Vasta