saxa jahiterjer vs taxi koer

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mis sellise väikse jahiterjeri hind olla võib ?
Meil ühel mehel on selline, tubli tööloom on ja häält teeb ka hästi.
naxik
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 02, 2003 1:01 pm

Postitus Postitas naxik »

Hind alates 3000.- Täiskasvanud koera ei soovita võtta, kuna iseloom võib olla p....e keeratud, aga kui veab, võid siiski hea koera saada.
Arvesta, et kassidest ja muudest mutukatest teeb õhu puhtaks ja kui miski ei meeldi, lööb inimesele ka hambad säärde.
On kohe selline isepäine tegelane.
kurvits
Postitusi: 9
Liitunud: N Okt 30, 2003 3:49 pm

Re: saxa jahiterjer vs taxi koer

Postitus Postitas kurvits »

Saksa jahiterjer on kindlasti kõige kirglikum jahikoer. Probleemid hakkavad siis,kui ta ei saa piisavalt metsas käia ja
kassid on tõesti tema "lemmikloomad". Kodus oli kord alati majas, koer kuulas ainult mind ja kogu ülejäänud pere terjerit Üldiselt on vaja korralikult kasvatada, aga mitte mingil juhul vitsaga.
Ilusat jahti!
kurvic
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Hullema jahikirega looma, kui saxa terjer, pole ma eales näinud! Ta oskab lugeda ka mõtteid - nt. kui sätin välja minema, ei tee koer suurt väljagi, aga kui plaanin jahileminekut, on koeral see kohe teada.Urus hull valmis, seal küjes nii, et teinekord ei saa lastagi - kopra seljas sõidab nagu skuutriga!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

koertest

Postitus Postitas jahe »

ei tea paremat saksa jahiterjerist igat looma ajab ,seal elab lausa seljas ,urus töötab ka hästi ainult et mulle endale urujaht eriti ei istu kassidele teeb ka 1-0 külanaised mu peale päris tigedad,iseloomult on isepäine ja kõva kiskuja ma teda ennast mitu korda lapinud lühidalt öeldes on ta natuke hull,praegu on ta 11 aga ikka veel tubli. kust kutsika saab.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Koera sobivus oleneb siiski metsadest. Kui metsad on suured siis kaob enamasti terjeri nõrk hääl ära, muidugi sama lugu ju ka taksiga. Suurest metsast ei aja ka looma välja kuna ei aja piisavalt pikalt. Mõlema koera puhul tuleks arvestada ka võimalusega, et võib metsas urgu minna ja halvemal juhul ka sinna jääda. Tööloomana on saksa jahiterjer kindlasti tugevam. Taks ikka selline rohkem verekoer. Eeliseks muidugi nende koerte juures on see et on väikesekasvulised ja loomad ei karda neid.
kurvits
Postitusi: 9
Liitunud: N Okt 30, 2003 3:49 pm

Re: Terjer

Postitus Postitas kurvits »

Jahiterjerist julgemat, visamat ja töökamat koera pole näinud. Ta ei karda siga, hunti ega vanakuraditki ja kahjuks sellepärast nad kaua ei ela. Ülitähtis on sõnakuulelikkuse õpetamine, ja metsas tuleb teda pigem tagasi hoida, kui utsitada. Kuulab ainult oma peremeest ja kõik teised kodused - teda. Omal on neljas ja kindlasti viimane, sest terjer oskab nii omaseks saada, et väga raske on jälle uut võtta.
Kivi kotti!
kurvic
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Visadusest nii palju et võttis hirvepullid kinni 40-50sm lume sees ja hoidis.Teiste koertega ei klapi, ainult oma teisega.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

No andke mulle andeks kui kedagi vihastan, aga Saksa jahiterjer nõuab vist ülimat treenimist ja ilmselt ka spets elutingimusi.
Minu kogemused on nendega suhteliselt ebameelidvad olnud. Tunduvad üli koleerilised ja tõesti kipuvad purema kõiki, nii loomi kui ka inimesi. Olen ise saanud pureda ja kord jahti minnes sai ka minu emane koer isaselt jahiterjerilt kõigepealt kohe nahuski ja alles siis pärast lahutamist avastas ta, et oi imet emane koer jahis. Seega minu arust liiga tormakad koerad. Võin muidugi ka eksida, aga minu kogemused nendega on kahjuks sellised.
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

Foxter kirjutas:No andke mulle andeks kui kedagi vihastan, aga Saksa jahiterjer nõuab vist ülimat treenimist ja ilmselt ka spets elutingimusi.
Minu kogemused on nendega suhteliselt ebameelidvad olnud. Tunduvad üli koleerilised ja tõesti kipuvad purema kõiki, nii loomi kui ka inimesi. Olen ise saanud pureda ja kord jahti minnes sai ka minu emane koer isaselt jahiterjerilt kõigepealt kohe nahuski ja alles siis pärast lahutamist avastas ta, et oi imet emane koer jahis. Seega minu arust liiga tormakad koerad. Võin muidugi ka eksida, aga minu kogemused nendega on kahjuks sellised.

no anna mulle andeks kuid see on juba puhtalt sinu viga kui koer sõna ei kuula ja mis elutingimused ja mis treenimised minuteada on see koer kes metsa sattudes ajab kõike mis liigub ja nii tuleb see trenn mitte nii et nyyd kunstlikult
ja see et ta teiste koertega läbi ei saa las kisub siis ise teab et ei nori(kuigi see ei loe sest järgi ei anna)aga vahele ple kyll mõtet minna tubli koer kuulab sõna nii et targem oleks ära kutsuda(minul kyll kuulab ja väga edukalt kuulab)
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mairon17 kirjutas:[...ja see et ta teiste koertega läbi ei saa las kisub siis ise teab et ei nori(kuigi see ei loe sest järgi ei anna)aga vahele ple kyll mõtet minna tubli koer kuulab sõna nii et targem oleks ära kutsuda(minul kyll kuulab ja väga edukalt kuulab)

Purelevat koera ükskõik mis tõust ei suuda küll keegi lihtsalt ära kutsuda, siis ei tea koer isegi peremehest midagi ja võib tema kah maha murda, käsklustes rääkimata. Ilma pauguta või muul viisil lahutamata võivad tegijad koerad teineteist eluohtlikult või eluajaks invaliidistavalt vigastada. Lahutama peab ja kindlasti mitme mehega, nt ühed võtavad koertel tagajalad õhku ja siis teine rihmast tõmbab eemale, või laseb püssipaugu õhku, või vett vahele aga see iga koera puhul ei aita
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

honkomees kirjutas:
mairon17 kirjutas:[...ja see et ta teiste koertega läbi ei saa las kisub siis ise teab et ei nori(kuigi see ei loe sest järgi ei anna)aga vahele ple kyll mõtet minna tubli koer kuulab sõna nii et targem oleks ära kutsuda(minul kyll kuulab ja väga edukalt kuulab)

Purelevat koera ükskõik mis tõust ei suuda küll keegi lihtsalt ära kutsuda, siis ei tea koer isegi peremehest midagi ja võib tema kah maha murda, käsklustes rääkimata. Ilma pauguta või muul viisil lahutamata võivad tegijad koerad teineteist eluohtlikult või eluajaks invaliidistavalt vigastada. Lahutama peab ja kindlasti mitme mehega, nt ühed võtavad koertel tagajalad õhku ja siis teine rihmast tõmbab eemale, või laseb püssipaugu õhku, või vett vahele aga see iga koera puhul ei aita

no see võib olla teie koertega nii aga
näide
alles hiljuti
mll koer läx kaukaaslasega kaklema kutsusin koera ära (kuulab sõna ja kui ei kuula siis tuleb kuulama panna mudu on viga peremehes) ronis minu juurde ja kaukaaslane tuli järgi läksin eemale ja kutusin koera ära tuli jälle kuigi kaukaaslne noris tyli.....
ja saxa jahiterjer on minu meelest koer kes kuulab ainult yhe inimese sõna, mitte nii et iga mats tuleb koera käsutama(ja siis räägivad et saxa jahiterjer ei kõlba kuskile kuna ei kuula sõna nonsens)
ainult kasside ja rebastega on lood nii et nende rappimise lõpetab alles siis kui loom surnud
vot siis on nii et sõna ei taha kuulata aga kui karmimalt käsutada siis kuulab
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Suletud