kuhu soolikad?

2005. aasta teemad
Suletud
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

kuhu soolikad?

Postitus Postitas greenhorn »

Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Juudas! See vast kehtib ikka suurematele lihakombinaatidele jms. Vaevalt nüüd jahimehi kimbutama hakatakse. Kui siiski hakatakse, siis võtke kaasa plekist tünn....soolikud-värgid sisse ja põlema. Kuigi, siis vist karatakse kõrri, et atmosfääri satub liigselt palju halbu gaase. oh seda EL'i... :A
Mine metsa!! ;)
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Kuhu nad ikka pannakse, eks sinna kuhu ennegi, metsa karule, rebasele ja kährikule. Reeglina olen hiljem vaatamas käind kas midagi maha jäi,
üle 2 päeva pole midagi püsinud. Ainult maosisu vast, aga see võiks mitteloomne olla :)
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Mnjah, a mõni agar ametnik võib ju seda mingi hetk küsima hakata, et kuhu sisu sai? Et loom on lastud a kus paber on et maha ei matnud? Huvitav tõesti keda see seadus nüüd puudutab?
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Jälle üks läbimõtlemata seadus, jahimeestele pole siin ilmselt üldse mõeldud. Tean, et varem oli Euroopa Liidu seadustega nõutud loomaarsti kohalviibimine looma hukkamisel, jahimeestel seal esialgu erandit polnud, aga see erand saavutati. Kas nüüd siis jälle jama kaelas?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Jahimeestele kehtib võib-olla selline seadus: "mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa ka saama".
Kas tuleb jaht???
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

eks mul tuleb veel inspektoritega tegemist teha ma viisin nimelt terve lehma metsa , nüüdseks on sellest hundid küll pool ära söönud,soolikad ja muu kraam mis metsloomadest üle jääb olen samuti sinna viinud,mis tavaliselt paari päevaga nahka pannakse, kährikud olen sealt peaaegu kõik ära last , seasööda koht on mõnikümmend meetrit eemal rapsipõld niisamuti, sigu käib seal üle 20ne kitsi olen korraga näinud 8at,isegi kalju või merikotkas käib seal lehma peal söömas,kahjuks ei tee neil vahet aga üks nendest käib..... sead eriti raibet ei puudu,enne jõule kui oli kuuvalge ja lumi maas käisin puki otsas ka hunti luuramas,üle kümne korra sai käidud ,kahel korral nägin ka hunti ,kell oli natuke kuus läbi kui tuli suur üksik hunt kuskil 100m ja teine kord tuli kutsikas kuskil 60m peale,kuid kahjuks polnud siis jahiaeg :( nüüd ootan lund ja kuud ,siis lähen uuesti kaema, jälgede järgi olen kindlaks teinud et käib kaks kutsikat koos ja üks vana eraldi.....noh läks vähe teemast mööda aga üldiselt on soolikad,pead ja sõrad hea hundisöök ja samas on neid ka seal hea varitseda.
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jahimees kirjutas:Jahimeestele kehtib võib-olla selline seadus: "mullast oled sa võetud ja mullaks pead sa ka saama".

Mõeldes sealt edasi ,kuidas küll tohib oma kadunukest matta v lemmiklooma,kas ajame kõik läbi lihahundi ja jahvatame/põletame Väike-Maarijas pulbriks :?: Ka inimese matmist võib ju looduse saastamisena võtta. :wink: Siiani on loodus miljoneid aastaid saanud nende probleemidega ise hakkama saanud ilma mingi reostumiseta,lihtsalt ühe elu lõppemine annab toitu järgneva tekkeks.Pole muud öelda -küll on meil ikka "tublid"ametnikud kes ainult pliiatsit imedes oma eksistentsi püüavad õigustada v tõttavad lausa 200%- liselt käsku täitma :A Saan aru kui näit.Rakvere v mõne teise suurtööstuse jäätmed sedasi käidelda ,aga pidada reostuseks seda kui keegi oma sea sisikonna,kassi v koera maha matab on jaburus :!:
Kivi kotti!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kuldi jutt täitsa õige. Ise olen sisikonna ja ka nahad andnud naisele, kes on need matnud aias viljapuude alla lihtsalt rammuks. Puud kasvavad kui mühin. Külmaga ainult see probleem. Siis on aga rebastel ja varestel pidu. Selle loogika järgi peaks mahepõllumajanduse ka ära keelama, sest sõnnik ju reostab keskkonda. Sama tsirkus ka suhkruga. Mõned "ametnikud" lihtsalt poeks ilma seebita "p...e" ülemustele. Olid nad siis Moskvas või on Brüsselis. Asi käib ikka nii et enne teeme ja siis halame. Paraku vastutus ja reaalsustaju aga puudub. Sai küll kole sapine värk aga mulle vähemalt niimoodi asi tundub olevat.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Aivari ja Kuldi jutuga 100% päri. Eriti, mis puudutab omaenda piskese eestikese pisikest ametnikukest, kes k...t kohati ei vastuta mittemillegiga oma tegude eest.
Kõik ametnikud õnneks ei ole sellist sorti. Olen kohanud ka selliseid, kes mind/kodanikku tõesti on abistanud, mis ju tema põhitöö tegelikult on. Kurvaks teeb, et see pigem erand on kui reegel.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Rumalaid ametnikke, kes imelikke norme kehtestavad on peris palju küll. Isegi sai mõnega paar tundi tagasi juttu aetud, aga seda mitte jahinduse teemadel.

No seda soolikate asja sai pisut uuritud. Toon siin väljavõtte EL määrusest
EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUS (EÜ) nr 1774/2002,
3. oktoober 2002,
milles sätestatakse muuks otstarbeks kui inimtoiduks ettenähtud loomsete kõrvalsaaduste sanitaareeskirjad

Reguleerimisala
1. Käesoleva määrusega sätestatakse loomade ja inimeste tervishoiu eeskirjad:
a) loomsete kõrvalsaaduste kogumiseks, transpordiks, ladustamiseks, käitlemiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks või kõrvaldamiseks, et välistada kõnealustest toodetest tekkivat ohtu loomade või inimeste tervisele;
b) loomsete kõrvalsaaduste ning nendest saadud, VII ja VIII lisas osutatud toodete turustamiseks ning teatavateks määratletud ekspordi ja transiidi erijuhtudeks.
2. Käesolevat määrust ei kohaldata järgmiste toodete suhtes:
a) töötlemata lemmikloomatoit, mis on pärit jaemüügikauplustest või müügipunktidest, kui lõikamine ja ladustamine sooritatakse üksnes tarbijale kohapeal müümise jaoks;
b) joogipiim või ternespiim, mis on kõrvaldatud või kasutatud päritolupõllumajandusettevõttes;
c) selliste metsloomade terved kehad või nende osad, kelle puhul on välistatud kahtlus inimestele kanduvatesse haigustesse nakatumises, välja arvatud kaubanduslikel eesmärkidel lossitud kala ja jahitrofeede valmistamiseks kasutatud metsloomade terved kehad või nende osad;


See vist peaks haigusest puutumata looma suhtes jahimeeste mured hajutama.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Väga õige asi Kolevoll. Minule sai asi selgeks. Tänan.
ikka lõbusalt
Suletud