koerte kool

2005. aasta teemad
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Tean laikadest nii palju, et meil klubis mingi kom tükki neid , kahte kasvatataxe iga päev jahi jaoks aga tolad mis tolad kolmas laika peremehega ainult mööda metsasid kolanud ja paremat koera annab tahta. Kõik jälje järgi aetud loomad tänu sellele viimasele lastud ja null koolis käinud!! Korra olles küti liinil nägi kuidas kukkuvale (lastu) põdrale kõrri hüppas nii et põder teda lahti proovis raputada!Super laika!
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

honkomees kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Üldiselt öeldakse, et koera tuleb õpetada siis, kui koer ei ole veel väsinud. Aga minu arust on laikat nii suhteliselt raske õpetada. Tal on lihtsalt niivõrd tohutu energia, et kui ta lahti lasta, siis alguses jookseb nagu segane ja naudib vabaduse rõõme ja ei taha muust midagi kuuldagi

Kõige parem on, kui laika pole kinni olnudki, siis pole seda vabadushulluse probleemi. Mul on olnud alati lahtiselt õues, ilma keti ja aiata, käib omapead väikse ringi, nii mõnisada meetrit ja kõik. Jahil on muidugi möllamise isu suur, aga seal tuleb peale aju ise juurde ja kui autosse ei mahu, lippab autodel järel. Aga kui niisama metsas jalutada, siis ei taha küll enda juurde tulla, aru saab et varsti viiakse metsast ära.


Kahjuks olen rangelt koerte lahtiselt pidamise vastu kuna see toob ainult jama mul olid ka vanad koerad aeg ajalt lahti ja siis oli ikka naabritel ütlemist kui kellelgi midagi ära murti aeti minu koerte kaela mis sest, et nad ainult vahel hulkusid (kui lahti said)
Praegu olen aga ise naabritega hädas paistab, et seadustest ei hooli enam keegi. Meil külas peavad enamus oma koeri lahtiselt ja need jõlguvad koguaeg minu õues minu noor laika on siis ketis täiesti hullumas. Küll ajab vihale ja kahju on oma koerast, :( hea meelega laseks mõne teiste hirmuks maha aga naabritega ei taha riidu minna :x
Suletud