Kohustuslik "Eesti jahimees" aastaks 2005

2005. aasta teemad
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Minu jutust ei saadud aru . Ma kirjutan siis suurelt ,MÕNIGI. Või ühe padruni hind kuus.Neid ikka suurem jagu ostab. Paha maigu teeb asjale juurde muidugi "käteväänamise" moment. Võib olla asjaosalised -määrajad võtaksid ise sõna. Omavahel ei ole mõtet "sõdida". Jse olen tellinud jahiperioodikat kogu jahimeheks oleku aja. Usun et kahju ei ole see teinud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mulle ka see värk ei meeldi, et nüüd suht sundolukorras hakkab ajakiri kodus käima. No vähemalt ei pea nüüd isaga sama ajakirja lugema.
Mulle seletati selle asja mõtet sedasi, et kuna jahimeestele on vaja pidevalt uuendustes ja muudatustest teatada, koolitada, siis saab seda edukalt teha ajakirja kaudu. Näiteks jahiseadusega on suhteliselt vähesed jahimehed vist kursis. Oma mõte on selles olemas.
Aga minu jaoks on asjal ikkagi see mekk juures, et ajakirjal ei läinud lihtsalt nii hästi, kui loodeti ja nüüd siis sundolukorras kõigile ajakiri koju. aga see on ainult minu arvamus.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Eesi jahimees

Postitus Postitas vana sokk »

Ausalt öelda meeldis rohkem selle vana ohota sisu kui viimaste ajakirjade sisu.Mis on minul tegemist aafrikas elavate elukatega? Peaks ikka rohkem tegelema meite asjadega või naabrite omadega.Mõni aasta tagasi oli meil see täiend-koolitus,seal ka sipelgakarudest juttu.Mul samuti ajakiri tellitud,vaja homme helistada,muidu saadavad vägisi 2tk.Juba jõudsin kaaluda et kas üldse soovin Eesti jahimeest tellida.Muu jutt on seal huvitav saab kõigest teada,eriti loen Kaupo kirjutisi.
võimalikult suurem ports
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Eesi jahimees

Postitus Postitas vana sokk »

Selgus järgmine lugu toimeuse numbril helistades et olin loll et ise tellisin ja öeldi et ehk side maksab raha tagasi aga ma tellisin novembri alguses Eesti jahimehe.Sidest öeldi et hilja küsida.Saan aru ajakirja lk6 jutust et toimetus lubas korvata aga nüüd s... :!:
võimalikult suurem ports
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina olen küll rahul. Ennem maksin 300 aasta eest, nüüd ainult 100. Eks selle sisu üle võib muidugi vinguda, kuid kelle ajakiri see siis ikkagi on. Mõni võiks ise vingumise asemel mõne artikli kirjutada. Ma ei mõtle seda kellegi solvanguna, kuid kommenteerijaid ja "brigadire" on alati rohkem olnud kui töötegijaid. Selge see, et venelaste Ohota on laiahaardelisem, kuid võrreldes Eestiga on Venemaal vist inimesi kah rohkem. Muidugi nendest Aafrika loomadest alati ei ole nii suurt lugu, kuid minu arvates huvitavam kui lihtsalt valge leht või reklaampilt näiteks sõiduautomüüjalt.
Aga eks ta ole maitse asi ütles kärbes ja sõi s...a edasi.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Minul asjast sedamoodi arusaam

Postitus Postitas Arles »

Värk lihtne - vaja oli:
1. suuremat tiraaži nii toetuste, kui ka reklaamiraha jaoks
2. vajalik info eip jõudnud seltside kaudu inimesteni ja sestap kogu aeg vingumine info puudumise pärast
3. suur % jahimeestest üsna imeliku mõtlemise ja käitumisega, ehk õnnestub 100 * rääkides miskit mõistuspärast nakatada
4. praegune süsteem jäi tüütuks ja ebamugavamaks
5. suurem lugejate arv tekitab ehk ka kvaliteedi parandamiseks survet

-1. siuke poolsunni värk, mis siis, et senisest odavam

Muidugi on jabur, kui kodanikud, saanuna õiguse mõnesaja krooni eest tuhandeid väärt ulukeid veel väikse lisamaksu (nende enda teavitamise/harimise nimel) pärast vinguvad.

Parimat!
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Igal juhul hea, et liikmemaksu eest ajakiri käima hakkab. Ei usu, et liikmemaks sellest tõuseb.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Meie seltsi juhataja ütles, et täpselt 100 krooni selle ajakirja pärast näkku maks tõuseb, mida makstakse EJS-le. Selle asja juures on minu arvates selline pluss, et kuna ajakiri jõuab iga jahimehe koju, siis nende sõbrad-tuttavad näevad ka ajakirja ja nii mõnigi "jahimehevaenlane" või "loomakaitsja" lehitsedes ajakirja muudab oma suhtumist jahimeestesse. Kuigi samas mina pole oma sõprusringkonnas veel ühegi sõbra suust kuulnud halvustavat sõna jahimeeste kohta. Alati muidugi ka kõike ei räägita. Mina igatahes loodan parimat.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

konkurents lööb hinna alla, kel tahtmist ja aega tehku konkureeriv ajakiri ja määrigu odavamalt jahimeestele kaela (või lisaks).
Jahi kaine peaga!!!
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

Asi tõesti jama. Kuna kavatsen ka see aasta jahitunnistuse saada,siis tuleb neid ajakirju juba kolm korraga meie perre, sest isa ja vend on ka jahimehed.Aga ega siis midagi-ahju saab ikka kütta.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Värvitrükk klantspaberil - ei see taha põleda ja tahmab lõõre hirmsal kombel. Otsi parem keegi, kellele ära kinkida - läheb ehk asja ette.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ei soovita põletada, vaid kokku kõita. Seal on mõnigi iva, mis pakub endale või kellelegi aastate pärast huvi. Isegi kahetsen, et "Ohotatest" saati ei ole enamus säilinud jahialast perioodikat. Tõsi, sellest saab alles hiljem aru.
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

Mul isa lasi Ohotatest aastaköited teha.Kuigi vene keelest aru ei saa, on huvitav ikkagi sirvida.Seal päris palju kasulikku materjali.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Vene keelt õpi - tuleb tarvis. Igasugu kirjandusega on jah nii, et ära tohib visata alles siis, kui see mitu aastat kasutult jalus on vedelenud. Ja veel paari aasta pärast läheb ikkagi vaja, kui mitte endal, siis mõnel tuttaval ikka.
miamimees
Postitusi: 4
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:01 pm

Postitus Postitas miamimees »

rähn kirjutas:Asi tõesti jama. Kuna kavatsen ka see aasta jahitunnistuse saada,siis tuleb neid ajakirju juba kolm korraga meie perre, sest isa ja vend on ka jahimehed.Aga ega siis midagi-ahju saab ikka kütta.


Selliste olukordade puhul andke EJS-i teada 601 5454 või lea@ejs.ee , kelle nimele edaspidi teie peresse ajakiri saata ning kelle nimed võib adressaatide nimekirjast välja jätta ning tulebki pere peale üks ajakiri mida sõbralikult lugeda saate.
Kui EJS ja ajakirja toimetus otsustaks ise, kellele samade aadressidega jahimeeste seast ajakiri saata, siis igal pool ei pruugita nii sõbralikult läbi saada, kui teil ja ajakirja jagada. Siis on pahandus majas, et miks selle (väljavalitu) nimele tuleb ja mitte mulle jne. Hetkel on arvestatud sellega, et kokkuhoidlikud ja säästvad inimesed annavad sellest ise teada, kui kellegi nimele ajakirja ei soovita. Nii, et e-kiri EJS poole teele.
Suletud