Püssipära valmistamisest

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
puukoi

Püssipära valmistamisest

Postitus Postitas puukoi »

Tundub, et on huvilisi. Olen valmis tegema.
telefonid: 5243030;7822011 Võru.
Uuendan postitust, polnud midagi näidata, senised tehtud pärad elavad oma elu. Tegin oma Tikkale ka pära parema äratundmise järgi. Pole küll siiani juhust olnud 10a jooksul,et vabrikupärast lastuna ükski loom oleks uitama läinud,aga lasketiirus on tiheduse paranemine hämmastav!
Kui on huvi: vaata http://pilt.ee/puukoi
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Niisis, sain täna valmis asja kätte. Suured tänud Puukoile ilusa töö eest ja ka sama suured tänud et viitsis minuga tiirus püssi uuesti paika lasta.
Valmis püssist on pildid siis eelpool viidatud albumis, Sako Foresteri nime all.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Hea töö. (y)
Aga kas peentöö noaga rifeldust ei taha käepidemele peale lõigata?
On parem hoida.
Joonistad harilikuga võrgu ette ja muudkui lõigud
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Loll küsimus

Postitus Postitas Arles »

Mul tekkis pilte vaadates siuke rumal küsimus:
Kui pildi järgi vaadates tundus kaba tagumise otsa ja raua vaheline nurk oluliselt erinev täisnurgast siis, kas see ei sega lasu ajal? Teoreetiliselt surub siis lasu ajal rauda allapoole ja õlasoleku asendi järgi viltu? Seega peaks olema lasu ajal vea tekkimine sõltuvalt õlasolekust suurema tõenäosusega ja täpseks lasuks saab püssi ainult õlga sättida mitte kiirelt võtta.
Omal ajal kaba otsas olevat pehmendust vahetades sättisin just nurgaks täisnurga tabavus paranes üle 10% ning juhuslikud hajumised muutusid üle 50% väiksemaks. Oma suur osa oli muidugi pehmete külgedega kabapehmenduse asendamisel jäiga pehmendusega.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Püssipära valmistamisest

Postitus Postitas jorr »

Kaba nurk oleneb laskja kaela pikkusest ja on igal mehel erinev.Sõbra püssiga sa juba nii täpselt ei lase.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selle nurga nimi on pitš ja see (kas negatiivne või positiivne ja kui suur nurk) sõltub kõige rohkem laskja keha asendist lasu ajal (kas ettekallutatud või püstine). Kaela pikkus määrab laadi kõrguse ja kaudselt ka optika kauguse lukukojast. Laskja pikkus (ja käte pikkus) määravad laadi või nn. päästiku pikkuse (lenght of pull). Tundub, et need püssipärad on kenasti tehtud, vaatan, et käepärasusele on rõhku pandud!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vot see laksja kehaasend on üks igavene kirstunael.Mina ei saa sellega kuidagi hakkama :lol: Kui tiirus laua pealt lasen on asi ... ,lööb toru ülesse,jahil samuti,kui kusagile ettepoole toetad.Aga kui põlvelt tulistada ja tagumise jala peale istud,enam-vähem,tagasilöök ilusti tunda otse taha,ei löö rauda eriti ülesse ega midagi.Teemast küll veits mööda,aga ikkagi selle kabaga seotud.Äkki Puukoi ja Kaupo annaks nõu,mis valesti. :?:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Järjekorras: noaga rihveldust ei lõigata, selleks on spets. paaristeraga raud. Aga ikkagi, ka ülima kannatlikkuse juures jääb selle väljanägemine ja kestvus üsna nadiks -seetõttu olen sellest loobunud. Kui keegi teeks terasest kuumpressvormi selle mustri jaoks, siis saaks kvaliteetse, korrektse, vastupidava rihvelduse.

Tikkal on tõesti erinevalt vabrikuvariandist pära nurk tehtud täisn. väiksemaks. Mulle lihtsalt istub nii paremini. Foresteri nurga tegin vabrikupära järgi, mulle paistis, et see tellijale istus. Pildil paistab miskipärast see nurk, eriti põsepoolselt küljelt, tõesti väheke räigena. Tegelt asi üsna normis.

Mina sain üleslöögi vähemaks just tehes pära nurga täisn. väiksemaks. Võib-olla mönele teisele muu rohi!? Ilma nägemata raske öelda.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

mängimisest

Postitus Postitas Arles »

Noneh - eks see nurk nagu tänu pildi omapärale silma hakkaski. Sellest, et õlakuju natuke nurka tingib on loomulik aga pildi ülevõimendus tekitas vähe kiire reaktsiooni :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

puukoi : Järjekorras: noaga rihveldust ei lõigata, selleks on spets. paaristeraga raud. Aga ikkagi, ka ülima kannatlikkuse juures jääb selle väljanägemine ja kestvus üsna nadiks -seetõttu olen sellest loobunud.

Mõned aastad tagasi kohendasin enda järgi võistluspüssi Perazzi MX-8 laadi ja muutsin ka eeslae kuju. Hilisema viimistluse (peitsimine ja rihveldus) tegi Enn Nurk. Rihveldus on nii lael kui eeslael väga hea - sügava lõikega. Mingit kulumist siiani ei ole täheldanud, kuigi püss pidevas kasutuses. Julgen väita, et parem kui tehase originaallael oli. Viimaks saad tema käest nõu, millise riistapuuga seda rihveldust teha.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Siis peab tõesti hr. Nurgaga kontakti otsima, vaatama asja. Aga üldiselt tänapäeval tehakse rihveldus kuumpressmeetodil. Eriti hästi on see Saueril välja tulnud ja niisugusest rihvelusest on ka abi. Kui aga pära hästi kätte istub on minu meelest rihvelduse vajadus küsitav. Muidugi, kui tegemist on ühtlase, igava toimega puiduga(pöök, kask), siis kindlasti annab rihveldus üksjagu powerit juurde.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Riihimäe messil üks noorik demonstreris,kuidas nad käsitsi rihveldavad,mul juhuslikult pilt ka olemas

http://www.marandi.fie.ee/album/index.php?gallery=./Riihim%E4e%20Jahindusmess%205.juuni%202004&image=jahimess+056.GIF

Kasutati mitut erinevat puulõike nuga (jumal teab,kuidas neid nimetada :D )Algul kergelt jutid ette,siis järjest sügavama lõikega noaga.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sellepärast Tikka/Sako püssidel see rihveldus suht pude ongi. Kui kusagile vastu ei lähe on ok. A kui näiteks sõrmeküünega juhtud vastu minema on sealt kohalt rihveldus läind. Eks siin tuleb välja lõikamise ja põletamise vahe. Muidugi kui laad ära lakkida pole vahet a õlitatud ikka etem on.
Riho
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 26, 2004 1:32 pm

Postitus Postitas Riho »

Mis hinnaga saaks IZ-27-le uue pära
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

"Küti Äri" olevat müünud ka toorikuid hinnaga ca 1500.-, konkreetse individuaaltellimise korral sõltuvalt puust, inkrusteeringutest jmt. ca 3000. Arvesta ka sellega, et tellimuse täitmine võtab aega, kuna järjekord korralikel meistritel uksest väljas. Hinnaklassi täpsustasin ära, ise mingi vahendaja ei ole kes hinda keevitaks, parima tulemuse võin garanteerida teades meistrite eluaegset kogemust ja ise meistrite töövilja pruukides.
Vasta