vint vs sileraudne ajujahis

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Paistab ,et arutelu ajab mehed kihevile ,eks teeme siis relvade alla uue teema ja laseme seal edasi!Ma ei tea kas võimalik/vajalik ,päälik võiks need mitte teemaga kattuvad postitused ka sinna ümber tõsta :M
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

vaadake, mehed, et te kogemata vaesuse pärast endist sõjavinti ei osta. lüüakse kohe risti ja süüdistatakse täägivõitluse-ihaluses! :D

ent tõstetagu see teema siiski mujale.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ametivend JOSS, soovid kõigile mõistmist ja sallivust jne ,ise valad sulle ,arvan tundmatud ,inimesed sopaga üle .See kui oman poolautomaati ja julgen seda ka teistele soovitada(mitte pealesundida) ei tee minust linnamehest rikkurit ja ei peaks ka põhjust solvamiseks andma.Mis on antud teemaga pistmist kellegi raske elu v rahakoti paksusega?Niipea kui kellegile mingi mõte/idee ei meeldi nii poetakse kohe kellegi rahakotti,oleks aeg selline pläma lõpetada :wink:
Oma mõtte antud teema kohta panin kirja (laskemoon 12*70) ei tea kas ringi tõstetakse?
Mõtlesin veel selle kaherautse eelistamise kohapealt ja siiski leitsin ühe plussi võrreldes hariliku poltlukk vindiga-so teine kiiresti tarvitatav lask.Minu arust on täiesti sobimatu relv ajusse ühelasuline nii vint kui ka sileraudne püss .JOSS, küllap taipas seda ka sinu jahikaaslane.

Üheks põhjuseks miks veel ilmselt kaherautset kiputakse ajus vindile eelistama on mõnemehe petlik kujutelm ,et võsas võib sellega ka poolhuupi pihta saada.Kuna tiirus vindiga sajalt meetrilt eriti hiilgavaid tulemusi pole ,siis tuntaksegi end kindlamalt sileraudsega.Kes tõesti nii arvavad tasuks vindiga sileraudse distantsilt proovida .Usun tulemus saab parem kui siledaga,muidugi kes ikka vähegi lasta oskab.Kes ei oska selle jaoks vahet pole :D
See kas sileraudne suuruluki jahis keelata/takse ,nagu mõned ärksamad mehed arvavad,näitab ilmselt lähitulevik.Kuidas sellega asi seal meie paljukiidetud liidus on ei oska mina öelda,aga samas silerautse kuuli padruneid toodetakse ju ka üsna soliitsetes firmades,jo siis neid ka millekski tarvitatakse ja vaevalt et linnujahiks :D Samas aga haavli kasutust juba hakatakse dikteerima :M
Need on minu tõekspidamised(vaata ka teemat12*70)miks vinti eelistan .Küsiks , mis kaalutlustel oleks mõistlikum silerautset eelistada :?:
Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ei KULT, ei tahtnud mina sind solvata. Loen sinu asjalikke kommentaare suure huviga ja paar asja kõrva tahagi olnd panna. Ei ole ka kahtluse alla seadnud poolautumaadi kasulikkust ajujahis. Lihtsalt oma kogemusest tõin, et mõnd sorti meestele ei istu automaat värk ja kõik. Unistavad hoopis lahtimurtavast, korralikust asjast, Blaser näituseks.
A vot see teine teema, et hakkame jälle keelama käskima ja üks mees ütles ka et kui pappi vindi jaoks põle pole ju vaja metsa ronida-see küll harja punaseks ajab.
Oleme siin mõnegi asja omal ruttu ära keeland ja ks tagant järgi nii väga tore ongi :?: :?:
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Tegelikult asi loogiliselt vaadates ju selge kui kütiliin rohkem võsastunud siis ikka sile aga teinekord kui on kohti, et loom pressib üle mingi lageda välja siis sinna vindiga mees ette. Mul ikka ajujahis mõlemad kaasas eks siis meestega arutame kes millega kuhu? Tihedasse vindiga ei roni ja suurel lagedal sile üsna kasutu!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

<<<----laskis ajust järjest (st ühest karjast) kolm siga ÜHElasulise vindiga, ikka käsitsi ümber laadides----tõesti sobimatu relv seega, tekitab jubeda-koleda tapahimu ja võimaldab lademetes sigu maha lasta :D:D:D
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

variant 2

Postitus Postitas Arles »

Aga kui siiski pakkuda alternatiiv/samas tegelik vajadus:
Teha laskekatse raskemaks. Praegune kord on liiga kerge võrreldes samade tulemustega metsas korda saata võivate vägitegudega.
Keelata tuleks katsetel kõik möödalasud, seisvate märkide tabamisel peab olema piirang tabamisalas - vindil 6 ring ja siledal läti sea 8 ala... See filtreeriks ka päris tõsiselt praegust (sry otsese väljenduse pärast) jama.

Parimat!
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

to ch

Postitus Postitas laurits »

Kui hakkame tipplaskjate järgi otsusi tegema , kes siis jahil käima hakkavad. Mõne tiirumehega metsas käidud - looduses ei oska midagi teha-see ei käi muidugi kõigi kohta! Olen kuulnud muidugi et raha eest ostavad laskekatse sellisega küll metsa ei julge minna!!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Pähh, milline virisemine.

Postitus Postitas Arles »

Võiks aru saada, et tipplaskja Eestis tähendab kõikse tavalisemat laskjat (ärge hakake võrdlema mõne kohatud kobakäpast jahituristiga) mujal. Minu välja pakutu ei tähenda aga teps mitte tipplaskmise taset vaid sedasama piiri, mille tabamine ka metsas vajalik on.
Muuseas, need metsas kõvad mehed on tiirus võtnud oma jutu oluliselt vaiksemaks, sest polegi see laskmine nii lihtne kui ....
Minugi eesmärk ei ole kedagi ahistada, vaid sundida jahimehi ka ükskord laskma õppima.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Hakka treenerix!!!!!!!!!!!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kuulge mehed, tulge maa peale, üks asi on lasta tiirus ja teine asi hoopis metsas ja kõik ei saagi olla tipplaskajd igas asjas on ka ju kehvemaid mehi. Meil oli küll sileda- ja vindi märklehed erinevad laskekatsel,(märklehed samad aga arvestati teisiti)
siledal oli 1-5 aga vindil hakati arvestama 3-5 kui oli 1v2 oli mööda lask.
Kas tuleb jaht???
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Arlesega nõus, et lasketaset tuleb tõsta. Esialgu oleks võibolla abi ka olemasolevate katsete 100% korralik läbiviimine. Endal juhuseid nii- ja naasuguseid. See parem juhus oli, kui instruktor tõsiselt mehed ette võttis kel mingid iidamast-aadamast padrunid ei tule pauku eest ei takka. Oli seal nii vindimehi kui sileraudseid. Lased küll täpselt a kui iga kolmas on tõrge ei ole ka vindiga metsa asja ja laskekatse sooritamine lükkub ka edasi.
Samas ei saa me ka kõrvutada VSS 199 mehi ja tava jahimeest.
Meie väikses oblastis vast palju kasulikum kõigepealt autuga mehed sõitma oleks õpetada. Säiliks kordades rohkem inimelusid kui jahil üldse kunagi ohus on olnud. Suur hulk mõtetult hukkunud loomi ka rikastaks meie faunat jätkuvalt.
Ja ei saa meist kõigis Märtineid. :D
Aga omme saab siapraadi. :D
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Ehh, laskekatse

Postitus Postitas Arles »

Minu pakutud laskekatse piirid ja minu enda tase on kaks eri asja.

Läti siga ja 8 joon - see ongi reaalne tabamisala, millega antakse surmav lask. See, mis selle ümber on juhuslik lask (vaikigu õnnetud selgroolasuga tabajad). 35 m pealt seistes ei ole see ka midagi võimatut või üle mõistuse või 199 meeste laskmine. Küll aga tuleb kohe välja, kui kuulid metsa jooksevad.

6 joon vindilaskmisel - laskekatse on ju 75 m laskmisega? Härrased - 199 laskmine tähendab ühte 9-t 100 m pealt! Laskekatse tegemiseks ei pea tiirus elama - piisab harjutamisest (põhi + mõned korrad suve jooksul läbi astuda).

Kogu seeria ilma nullita - no kuulge, selle 0 lubamine on sama, kui aktsepteerida iga kuuenda looma vigaseks tegemist.

Ja kes treenida soovib - 505 9281. Soojal ajal püüan (kui huvilisi ka jagub) iga teisipäeva õhtu Männiku tiiru külastada. Talvel pole ma laisk Männiku õhupüssitiiru kasutamiseks luba küsinud - vahel 10 m keldris lasen.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Laskekatse

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, kaheraudne vint- express on ajujahis väga hea relv! Ma ei julgenud seda relva välja pakkudagi, sest korralik (mitte palun ittaallane-Tikka tüüpi või mitte Iž-tüüpi) alates Browning Express, Merkel, Blazer, Heum, Krieghoff jne, maksavad müstilist hinda noh Browningu hinnaks pakuks alates ~50-60 000.-EEK. Isegi rikastel välimaalastel on neid harva nähtud...
Laskekatse. Ma jätaks kõik laskekatsed samaks, (jahitunnistuse taotlejatele on eksam juba paras pähkel mida treenimata ära ei tee!) sest paljudele eakamatele meestele (60+) on nad juba praegu üpris rasked. Las nooremad treenivad ja lasevad "kärbsele silma", tore oleks kui eakamad mehed ka rivis oleksid. Muidu tuleb nii välja, et (kurjade noorte jahimeeste ja üliagarate ametnike koostöös) sündinud uue laskekatse tegemine on füüsiliselt võimatu ja sunnib paljusid mehi lihtsalt koju jääma ja tegevuse lõpetama. Jaht on praktiline ettevõtmine ja küll jahijuhataja teab hästi meeste võimeid ja laskeoskust, "snaiperid" pannakse kõige vastutusrohkematesse kohtadesse ja kehvemad laskurid peidetakse kuhugi autosid valvama, seltsielu kah elatud ja mehed rõõmsad!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mina Kaupoga täitsa päri
Suletud