jahikoerte kasvatamine ja õpetamine

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

jahikoerte kasvatamine ja õpetamine

Postitus Postitas harrastaja »

kas keegi oskaks soovitada mingit kirjandust, kust saaks infot kuidas kasvatada välja korralike ajamisomadustega hagijat...
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Kasutaja avatar
3karu
Postitusi: 14
Liitunud: N Nov 04, 2004 12:58 pm

Postitus Postitas 3karu »

Põgusat infot jagab "Jahiraamat" (ilm. 2003), mis aga põhjalikuma info soovi korral soovitab "Koer" (ilm. 1985) ja "Jahikoera kasvataja ABC" (ilm. 1983). Kahte viimast leiad raamatukogust. Kui mõne raamatukogu lehel otsingusse toksida Jahikoera kasvataja ABC, tuli veel kirjandust, aga pole ise veel süvenenud.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Kas keegi oskaks öelda kas ka taksist on võimalik sõna kuulelikku koera kasvatada äkki on see kellelgi õnnestunud ja kui siis kuidas?
Saab teine aprillis juba aastaseks ja siiani ei ole see mul õnnestunud kuulab sõna siis kui ise tahab.Tean, et taks on väga enesekindel ja põikpäine tõug sellepärast tahangi teada, et kas keegi on suutnud teda allutada või raiskan temaga koertekooli mängides aega. :( (Laika on mul väga sõna kuulelik ometi see ju ka küllalt põikpäine tõug). Probleem on just selles, et ei saa teda eriti lahtiselt jalutada kui mõni teine koer, kass või mõni muu huvitav asi silmapiirile satub siis ongi minek ja hüüa või ära hüüa läind ta ongi see on tõeliselt tüütu. Olen teda küll sellega harjutanud et minu kutse peale tulles saab ta ka midagi head aga see ei aita. Kas see jääbki nii :?: :cry:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jahinaine kirjutas:Kas keegi oskaks öelda kas ka taksist on võimalik sõna kuulelikku koera kasvatada äkki on see kellelgi õnnestunud ja kui siis kuidas?
Saab teine aprillis juba aastaseks ja siiani ei ole see mul õnnestunud kuulab sõna siis kui ise tahab.?: :cry:

Varu aga kannatust,teine ju alles puhta lapsuke,kõik ümber-ringi huvitav,eriti kõik see mis liigub :D Ja ainult präänikust alati ei piisa,vaja on ka vahel veidi karistada.Ühele minu taksile meeldisid hirmsasti kanad ,aga saime isegi sellest pahest lahti.Ema koguni lasi teisel kanu õuest ära ajada ja kuulas küll kui keelati
Kivi kotti!
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Nii et mul on veel lootust :D .Aitähh Kult lohutuse eest.

Infoks veel nii palju et olen teda (taksi) karistanud küll ja veel, siis saab aru küll, et on midagi valesti teinud aga järgmine kord toimub sama lugu. Samas tean ka seda, et kui koer lõpuks sinu juurde tuleb ei tohigi teda karistada muidu ei annagi enam kätte(hakkab kartma). Lootus on veel muidugi see et ehk õpib laika pealt head kombed ära. Praegu on küll nii et mina jooksen tema sabas tal suht savi kas mina lähedal või ei. Kui ikka miskit huvi pakub on minek. Muretsen just selle pärast et laikal olid selles vanuses kõik piirid selged. Aga ega neid kahte tõugu ei tasu vist võrrelda :wink: .
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

to :jahinaine

Postitus Postitas laurits »

Mul juba aastane tax, urus juba möllab hakkas ise käima.Kopra urg on ka meele järgi.Eks vaata mis suurtemate loomadega saab aga õpetanud ei ole ainult mööda metsa väikse sõbraga-see kõige parem õpe!! Urust muidugi tuleb ära siis kui loom jooksu pannud või enam ei viitsi kutsuda uru august pole mõtet karjud hääle ära !
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

kui juttu on taksist siis võin öelda ühete ainult taks valib keda kuulata ja kun akuulata meil on ka peres taks ja on ka suht põik päine teine aga sõna kuulab küll .kodus kuulab ema sõna ja metsas minu sõna kuna kodus saab ema käest rohkem süüa kui küsib ja minuga on ta metsas sõber kuna ma tirin teda jahti ja käsutan teda .olen tähele pannudu ühte kui taks oled petnud millegiga kas või korra siis on autoriteetsus koheselt kadunud .
mina olen oma taksi ainult heaga kasvatanud kiitnud ja kohati ka maiust andnud kuigi seda maiust ei armastata .metsas olen ta sõna saanud kuulama sellega kui loom maas siis olen lubanud tal pured seda looma aga mitte karva kitkuda siis on läinud meil kohe riiuks .kui soovid veel infi saada siis kirjuta mulle meileile .ise olen omanud kolme taksi ja neist kaks viimast on olnud karmi karvalist
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Olen hädas just sellega et elan alevis, maja lähedal on palju vaba ruumi ja metski, tahaks teda jooksutada aga mida sa jooksutad kui pruugib vaid mõnel teisel pontul välja ilmuda ja ongi kadund minu taks.
Metsas on ta tubli on ajanud kitse, rebast, surnud sea ja põdra peale on kaukunud. Metsas olen taga rahul aga kodus :|
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

minu taks kül tunnetab piire kust ja kuhu tohib õuepeal minna , aga see oleneb kohati ka tujust osaliselt.
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Suletud