Jahisaak

2005. aasta teemad
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Jahisaak

Postitus Postitas Vari »

Kui lugeda seda foorumit, siis kõvasid kütte on palju. Huvitav oleks lugeda, kui palju, milliseid loomi ja linde siis tegelikult tabati. Nii oskaks ka ennast selles pingereas kuidagi paika panna. Minu enda eelmise hooaja tulemused olid: 2 sokku, 2 kitse, 31 parti, 1 tõhk ja tosin nugist + 1 kobras.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lugesin seda teemat ja mul tekkis kohe küsimus, et kas see on kõva jahimees, kes palju laseb või on ikka midagi muud ka tarvis (või ongi see muu palju määravam)? Kui just vaja mind kuhugi reastada siis ütleks selle käimas oleva hooaja kohta nii, et mingit looma on minu nimekirjas vähem ja mingit rohkem kui vari märkis ja võite mind julgelt taha poole reastuses asetada. Palun ärge ainult püstitage järgmiseks küsimust, et palju keegi palka saab. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Jutt ei saanud kirja pandud mitte selleks , et väärtustada hulkka, vaid selleks,et teada saada kui palju loomi-linde siis tänapäeva jahimees looduselt võtab. Jahisaaki rahakotiga võrrelda ei ole vist päris kohane.Jahitrofeede näitust tuleks siis hoopis uutmoodi mõista.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No kui hulk huvitab siis see ju suisa maakonniti Eesti Jahimehes ära toodud. Siinse seltskonna järgi mingit pilti sellest küll ei saa. Sorry, aga mina lugesin sellest küsimusest välja a`la kui mitu kg keegi liha koju toob. Arusaamatuks jääb ikkagi esimeses postituses lause, kus juttu mingist pingereast ja teises postituses väide, et ei väärtustata hulka.
Kivi kotti!!!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Need aruanded tõesti Eesti Jahimehes olemas. Palju suurem ja aega nõudvam töö on ,et oleks keda jahtida.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ameeriklastel pidi kombeks olema, et iga tehtud nalja või nöökamise järel öeldakse NALI. Minul sellist kommet ei ole ja selle pärast on ennegi ette tulnud arusaamatusi. Kuskil oli vist kirjutatud ,et ilvesel õnnestub alles iga viies rünnak.Minul on tulnud ka ükskord 9 korda passimas käia, et see üks ja kindel loom tabada. Kuigi ega ka sellest midagi halba ole, kui mõni mees ka lihakilosid arvestab. Harrastuskalastajad kaaluvad enamusus oma saagi ära.Ega nad sellepärast vähem aatelised ole kui jahimehed.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Jahhhh. Tõesti ei ole kogused nii tähtsad. Ise lasin sel aastal põtra, siga, kitse, rebast, kährikut, hane ja palju erinevaid parte. Kogustelt on olnud paremaid aastaid, aga võin õelda, et elamuste ja põnevate juhtumiste poolest oli üks parimaid aastaid. Ka ulukihoolet suurendasin sel aastal.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

Jah... Mina käisin möödund suvel sokku passimas ligi 30 päeva, üks parimaid jahte minu elus.Loomi nägin jahis istudes väga paljusid, kits lausa pakkus ennast, kuid mida pole see oli sokk... Tegelt sokku oli, kuid väga kaugel alati. Minu arust pole suvisest sokujahist parimat, kui aint noid sääski poleks :x
Mullegi oli see jahihooaeg üks parimaid: 19 parti, 1 kits, 1 sokk, 1 suur kult ning 2 põtra. Minu arust pole samuti tähtis ulukite arv, vaid elamused ja kogemused, mis sa jahti pidades saanud oled.
Edu teile pihtalaskmises! :wink:
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Aga nüüd Sa hakkad alles saama ,nende käest kellest oled rohkem saaki saanud, kes on üdini aatelised, kes on teoorias ja seaduse tundmises ületamatud.javascript:emoticon(':lol:')
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah... pigem on asi nii, et see pingerea teema sai sul imelikult sõnastatud. Kui võtta arvesse kui suurt looma keegi lasknud on, siis olen ma iga kell sinust eespool... kui erinevate ulukiliikide arv, siis ka... aga ausalt, mul on sellest ükskõik, siin paneb nii mõnigi mees ikka päris suure hulga hingesid, mis loojakarja saadetud, vastu. Aga sel aatal proovisin uutest maitsetest nt põldpüüd ja tuvi...kui veel jänese ka kätte saaks. Ahjaa... faasanit proovin ka varsti. Ja varest ning põtra polnud samuti enne lasknud, ja rebast kah mitte. Siga on ennegi lastud...aga kitse ja sokku pole veel üldse lasknud. Võimalust on olnud, aga sõrm on sirgeks jäänud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kogused

Postitus Postitas ozz »

Ei mõista miks peaks kellegile jagama oma lastud loomade arvu? Vanasti oleks selle eest metsas vastu pead antud või polekas enam üldse sinusugusega arvestatud! Minu teada on ikka nii, et jutt jääb metsa! Küsige vanemate jahimeeste käest, vaadake mis nad selle koha pealt arvavad!?`Õnneks vöi kahjuks sellised vanemad eestiaegsed härrased jahimehed intenetist suurt midagi ei te ega pea nii , et seekord jääte suuremast sõimust ilma!?
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Postitus Postitas tankist »

Suure sõimu peale kaigub antud teemast läbi siiski peamine, mis jahilt saadakse- ELAMUS, PUHKUS, RAHULOLU. See iseküsimus kellele, mis positiivse süsti annab.
Endal kahjuks suhteliselt vilet hooaeg- sain liialt vähe metsa, töö ja perekond nõuavad oma osa, kuid kaugel see kevad ja tulvaveed on ning siis juba fotojahile. :D
galil
Postitusi: 9
Liitunud: T Mär 15, 2005 4:47 pm

Postitus Postitas galil »

No ei saa minagi aru milleks on vaja migit pingerida paika panna,kas saab sellest siis mingi rahulduse et olen kellestki kövem "jahimees" vöi mitte.
Viimati muutis galil, R Apr 29, 2005 11:21 am, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Juba mõnda aega olen seda teemat kasvava huviga kõrvalt vaadanud, et näis-näis, kui palju siis teema algataja kallal võetakse lõpuks. Tundub, et vägagi lihtne on sõimu välja teenida, kuna netifoorum on ju anonüümne ning teiseks ei väljendu siin muud emotsioonid peale nende, mis sõnadesse valatud - seega küsija-vastaja näoilme, hääletoon ja muu säärane jäävad mõistmisest kõrvale.

Aga tegelikult sooviti KÕIGEST teada, milline on keskmise eesti jahimehe hooajatulemus - vähemalt nii saan mina teema algatajast aru.

Allakirjutanul möödunud hooajal 1 kõhnake, vanusest põdur põdralehm, 1 kehvake kuldiplõks ning 1 tavaline metskits + peotäis erinevaid parte rannikualalt.

Päikest ja rohkem mõista üritamist ;)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

baddmann kirjutas: Tundub, et vägagi lihtne on sõimu välja teenida, kuna netifoorum on ju anonüümne

Eks ta nii ole jah, et kes on lihtsalt BM ja kes julgeb oma maili aadressi alla panna, kus ka ees- ja perekonnanimi sees. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud