Jahisaak

2005. aasta teemad
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

päris terav teema tundub olevat,eks jahisaagi juures ole ennegi mehed riidu läinud,aga ühte ma ütlen tüli jahi või koera pärast kestab elu lõpuni :wink:
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
baddmann kirjutas: Tundub, et vägagi lihtne on sõimu välja teenida, kuna netifoorum on ju anonüümne

Eks ta nii ole jah, et kes on lihtsalt BM ja kes julgeb oma maili aadressi alla panna, kus ka ees- ja perekonnanimi sees. :wink:


OhvTopik:

Anonüümsus iseenesest ei ole negatiivne, negatiivne on tihtiesinev alateadlik tung anonüümselt esinedes minna liiale ning öelda seda, mida sülg suhu toob. Kellelgi ei ole KOHUSTUST foorumis kirjutada, foorum ei ole isiklike mõtete vältimatu ja valimatu jätkumine kirjapildis avaldatuna, vaid ikka veidikene n.ö sisemiselt tsenseerituna. Leian, et kui algatatud teemaks on jagada oma jahinduslikku "hooajatulemust" teistega, siis EI HÕLMA see teema algataja palvet teha tema teemaalgatust maha ning öelda, kui paha-paha on sellist asja üldse teistelt küsida. Kui ei taha jahisaagi kogust öelda või ei pea õigeks, siis ära ütle.

BM

esineb anonüümselt seni kuni seda teeb ülejäänud kasutajaskond
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

baddmann kirjutas:
BM

esineb anonüümselt seni kuni seda teeb ülejäänud kasutajaskond

Tegelikult ,mitte kõik :!: Olen su postitusi lugenud ja oled suutnud minus uudishimu tekitada ,kes sa ametilt ikkagi oled -jurist/advokaat ,politseinik ,riigikogulane v muidu tark seaduse tundja jne.Näiteks POLLARI juures on asi kõigile selge ja minumeelest lisab see mehe sõnale ainult kaalu :!:
See on muidugi õige -kui ei taha /meeldi ära kirjuta palju midagi lasknud oled ja nii enamus teebki .Ei taha kedagi alahinnata ,aga kuna siin foorumis on ikka arusaamist mööda päris palju "rohelisi",et mitte öelda lapsi,kellel veel oma relvagi pole ,siis pean minagi oma saavutuste ülestähendamist liigse kelkimisena (minu seisukohalt)Mind lihtsalt on nii kasvatatud -ole nii kõva/tubli ,jne. kui tahes, alati võid kohata kedagi kes sinust üle on ja enda, üleolekut teistest pole mõistlik rõhutada.See minuarust eriti passlik anonüümses/tundmatus seltskonnas :D
Kivi kotti!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

kakuke kirjutas:
baddmann kirjutas: Tundub, et vägagi lihtne on sõimu välja teenida, kuna netifoorum on ju anonüümne

Eks ta nii ole jah, et kes on lihtsalt BM ja kes julgeb oma maili aadressi alla panna, kus ka ees- ja perekonnanimi sees. :wink:


Ja mis sa teada saad? Meil siin eeru all kirjutab stabiilselt 4 erinevat jahimeest. Korra lõpetasin ära, kuid... ! Tegelikult iseloomustab ta suht täpselt meie kollektiivi vaateid-tõekspidamisi-kogemusi. Saan sõpradest yht-teist teada ja vastutus kah kollektiivsem. Eeru on keskmine eesti jahimees(naine) kes igaüks eraldi teeb aastas 150-200pauku, tassib kasvõi talvekardulad metsa sigadele ja neile meeldib ka ilma püssita looduses viibida. Ja ainult üks neist keeldub lauaviinast :cry:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Loomulikult ei esine kõik anonüümselt, selge see. Lihtsalt antud foorumi olemuseks on, et kasutajaks saamine ei käi läbi internetipanga vms, mille kaudu isik tõsikindlalt tuvastatakse ning vähemalt tehniliselt on siin võimalik esineda ka võõra nime all. Mitte et ma arvaks, et sellega tegeletakse :D Nii ebanormaalne meie ühiskond vast kah ei ole ;)

BM
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Siit teemast tuleb selgelt välja kes on Jahimées,Kutt või Relvaomanik. Õige Jahimees ei kelgi ju kunagi oma lastud loomadest ja nende arvust. Kui just uhke medalitrofee aga see on juba teine teema. Ise olen paljud korrad sõrme sirgeks jätnud ja ei kahetse seda mitte. Muide kaameraga on adrenaliin sama. Aga see on juba iga uhe oma asi mida väärtustada. Edu!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: Jahisaak

Postitus Postitas bighornet »

Vari kirjutas:Kui lugeda seda foorumit, siis kõvasid kütte on palju. Huvitav oleks lugeda, kui palju, milliseid loomi ja linde siis tegelikult tabati. Nii oskaks ka ennast selles pingereas kuidagi paika panna. Minu enda eelmise hooaja tulemused olid: 2 sokku, 2 kitse, 31 parti, 1 tõhk ja tosin nugist + 1 kobras.


Kuna aasta pole veel lõppenud, siis...
pluss üks lehm, esialgu...

http://www.epl.ee/artikkel_302125.html :lol:
kõhedaks teeb, kurask! Habet ajades küll peeglis sarvi ei paista 8) , kuid mine neid hasartseid kolleege tea?
Vanasti sai juba kevadel nepijahis pagutades meestel aur välja...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Ma ei mõista MIS toimub ???
Karud, lehmad,inimesed ........... mehed keda ja mida te lasete?? :?
Oleks siis,et noored ja lollid ja või mis iganes aga kõik on krt vanad ja kogenud mehed,hea küll see karu lugu seda ei tea mis seal tegelikult juhtus aga lehm ja teist meest lasta (rebase taga :shock: )

Varsti on tõesti olukord selline ,et ei julgegi avalikult tunnistada ,et olen jahimees !!

Selliste meeste pärast on juba tõsiselt häbi :oops:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

"shit happen's" öeldakse selle peale, kus ja kellel ei juhtuks vahe ainult selles, et kui tänapäeval see intsident meediasse lekib siis keeratakse kohe vint üle, kuna tuleb ju uudisest võtta mis võtta annab.
Meile jahimeestele läheb see lihtsalt rohkem hinge ja paneb vanduma küll aga intsident vs jahimees on protsent kaduvväike.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mul tekkis seda lehma-lugu lugedes idee, et järsku see konkreetne Kairi-lehm erines teistest karjas olnutest (herefordid) niivõrd palju, et veidi vinesema silmaga "jahimehed" pidasid teda põdrapulliks, kes ju kuuldavasti ikka jooksuajal aeg-ajalt karjalehmadel "külas" tavatseb käia :D

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahisaak

Postitus Postitas kakuke »


Osadel jahimeestle on lihtsalt nii s..t pidamine, et kohe läheb pauk lahti, kui miskit on. :lol:
Annaks jumal, et endaga nii ei juhtu. Ma ikka siiani mõtlesin, et eks need lehmalood üks legend ole! :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole legendid, ei ole. Isegi nii on juhtunud, et sügiseses nepijahis on rannikul lehm maha lastud. See toimus umbes selliselt, et lehm läks paugutamise peale veidi närvi, üritas üle karja-aia hüpata ja murdis jalaluud. Seepeale ei kaotanud jahimehed, kes osutusid olema itaallased, külma närvi ja tegid vaesele loomale halastuslasu. Kohalerutanud külamemmest lehmaomanikule ladusid aga 5 K eeki peo peale, mispeale memm siis olevat kostnud, et ohsapühadevahe, egas minu kondine Punik ei oleks lihakombinaadi väravaski nii palju maksnud. Igatahes memm olevat ülirahul olnud asjade sellise kulgemisega :D

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selle Raplamaa lehma pärast on küll häbi. Kahjuks veel täpselt ei tea kuidas asi juhtus, kuid rebase pähe inimesele kuuli kõhtu kihutanud mees olevat lasknud rebast ja rohus pikali olev nn. salakütt sai pihta. Kuidas muidu nimetatda seda registreerimata relvaga metsas hiilimist. Ma usun, et keegi foorumlastest ega ka teistest jahimeestest ei tahaks olla ei inimeselaskja ega ka "lehmajahimehe" nahas. Samas ajakirjandus võimendab enne ametliku asjaajamise lõppu asja lihtsalt üles, et uuduistekünnis kätte saada. Kui asjalood on lõpuni välja selgitatud, siis enam ennem täis "s.....d" inimest puhtaks ei pesta. Kahjuks satuvad viimasteks ka jahimehed olema. Inimestele kipuvad ikka meelde jääma asjade halvemad küljed. Heategu aga ununeb kiiremini. Lisaks mõrtsukateks olemisele tembeldatakse veel jahimehi ka joodikuteks. Eks muidugi põhjuseid tuleb otsida meie ridadest. Minu teada kehtib Eestis veel süütuse presumptsioon ning seetõttu on ajakirjanike ja nn. kommenteerijate käitumine minu arvates kohatu. Seetõttu kutsun ka foorumlasi üles mitte halvustama teisi koheselt enne lõpliku tõe väljaselgitamist. Ning minu isikliku arvamuse järgi on enda poolt kütitud ulukite arvuga keksimine kui mehe m...i pikendus. Muidugi maitse asi. Kedagi solvata sellega ei soovinud. :oops: :oops: :oops:
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kunagi kaloosi aeg pani terve kari mullikaid metsa,ajapikku muutusid need loomad aremaks kui põder ja neile peeti lausa ajujahti ja nii mõnigi lasti maha :D
Mis aga loomade laskmisse puutub,siis ise loeks küll,huviga,mis keegi laseb,kui kaugelt,mis relva ,kuuli jne.kasutas,niisama nagu kah mõttetu ümber ühe kuuli keerutada,oma sõprade jahimeestega helistame,alati peale jahti räägime,kuidas jaht läks ja kui keegi midagi lasi tunneme kõik vaid selle üle headmeelt,keksimiseks seda nagu ei peeta,muidugi kui kellegil on sellepärast alaväärsuskompleks,siis on iseasi :roll:
243win
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

jahemehega nõus. Mina pidasin silmas üldse kütitud ulukite arvudega keksimist. Kogemuste vahetamine ja info jagamine alati teretulnud.
ikka lõbusalt
Suletud