rebane

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

aga mina nägin eelmine nädal hästi tumedat rebast peaaegu must aga ei õnnestunud lasta :cry:
jaht eesti moodi
Kati

Postitus Postitas Kati »

Kas keegi oskab soovitada, kuidas väiksel saarel rebastest lahti saada? Meil on linnud ja lambatalled tulemas (lambad on saarel vabalt), kellega rebane on varasematel aastatel maiustanud.
Mis võtted on kõige efektiivsemad? Hiirepiuks ei sobi, kuna hiiri saarel pole. Söödal käib heal juhul 1 rebane, arvatavasti on neid aga 3-4.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

jaht koertega. hagijas peaks ikka üles leidma. Kui koeri pole, siis passi lihtsalt hommikuti, õhtuti heinamaa servas.
Ja kuna neile su lambad meeldivad, siis võid ju lamba häält teha :roll:
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Kati kui sa juhuslikult Osmussaarelt oled,siis võiksid ühendust võtta Arder Väliga,tal on head hagijad ja elamine ka Dirhamis-pole kauge tulla.
sellest haigusest lahti ei saa
Siledamees

rebane

Postitus Postitas Siledamees »

Olen usinasti oma siledaga üritanud rebast jahtida, aga lähemale kui 100m pole õnnestunud saada. Mis nippe soovitate?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tee hiire piiksu ja on kohe uudistamas, mis värk.
Kas tuleb jaht???
siledamees

Postitus Postitas siledamees »

jahimees kirjutas:Tee hiire piiksu ja on kohe uudistamas, mis värk.


Häält tean, aga kas on ka mingi kindel piiksude tihedus?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Olen aru saanud, et väga tihedalt ei tohi piiksuda, siis hakkab rebane kahtlustama. Sagedus peaks olema 3-4 minuti tagant. Oleneb muidugi kui ligidal oled rebasele, tuule suund ja kõik muud asjad mis jahiga ikka kaasnevad....(jutt võib tunduda segasena :oops: )
Kas tuleb jaht???
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

jahimees kirjutas:Tee hiire piiksu ja on kohe uudistamas, mis värk.



Olen ise koguaeg sokuvilega meelitanud,sellel selline reguleeritav keeleke nii et saab samuti hiire piuksu kätte.Häält ei tohi teha siis kui reps seisma jääb : jagab kohe ära et asi pole õige.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO SAMMALHABE: ikka klaasist kunstsilmad pähe tuleb panna, siis kena boa saad...vene ajal pidi ise meisterdama ja sai ka hakkama, nüüd aga spekuleerin-olen nagu kuulnud, et topiste tegijate käest saad soetada, kui vaja! Vaata STUDIO VIRIDIS, kui ma ei eksi...
See kõik juba omaette kunst ja sellest kuidas boa viimistled, sellest ka kogu naha väärtus kujuneb. Kui ikka silmadeta, kõrvad küljest-rääbakil siis mida nahast arvata. Mitte midagi.

Hiirehäälega peibutamisest: ise natuke õppides, praktiseerides, hiire häälitsusi kuuldes ja nende rütmi tabades, siis pole kuigi raske teda edukalt järele teha.
Toon näite. Meil kodus L.-Siberi laikad, juhtus nii et said põllult-hoovist, kord üks kord teine, nii mõnegi korra hiire kätte, jahi tõsise töö peale veidi lõbutsedes...kord isegi kaitsealune karihiir, kenake oli ja imepisike, kahju tast isegi. Nii, seejärel aga proovisime ise veidi õrritada ja vaadata mis toimub kui teha hiirepiuksu. Krt, emane, ise punane kui rebane, täiesti endast väljas ja ringi tormama kui segane. Ja kui veel teed sedasi et aimad järele haavatut-põgenevat hiirt siis :lol: , ehh-ehh...

Niiet edu matkimisel, asi pole keeruline!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

trucker kirjutas: Samas küsimus staaz'ikamatele: kas ilves kährikut ja rebast ka murrab konkurentsi mõttes?


Pole küll nii staazikas, aga ilves pidi rebase lihast ka toituma. Ja see üks keeritsussi saamise võimalus ilvestel. Räägiti ka seda lugu kuidas ilves olla rebase uru juurde, kõrgemale kivile istuma jäänud, ja kui mõni rebane näole andis, siis ilves hüppas lihtsalt peale. (ja siis amps).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Räägiti ka seda lugu kuidas ilves olla rebase uru juurde, kõrgemale kivile istuma jäänud, ja kui mõni rebane näole andis, siis ilves hüppas lihtsalt peale. (ja siis amps).[/quote] :oops: Kas naised saunas? Minule rääkisid nad seal seda lugu,kuidsas ilves puu otsas seenelisi ja marjulisi passib ,neile kaela hüppab ning neid lihtsalt lõbu pärast verest tühjaks imeb :D Eespool oli Katil mure rebastega.Soovitan samuti Arder Väli,ainult hagijajahiks peaks värske lumi maas olema ja hagijapaarile võiks lisaks olla mõni hea fox või tax,kes urgu pugenud rebase sealt välja tiriks.Kivide vahel on urukoeraga küll natuke ohtlik jahti pidada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tegelikult räägiti küll jahikoolitusel, kui kunagi pabereid tegin... aga mine tea jah, on seal siis saunanaised jutul taga, või keegi ise täheldanud. ei julge ei kinnitada ega ümber lükata.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Mul oli eile pisikese rebasekutsikaga mõnus kohtumine. Jalutan siis niisama majast ~300 m kaugusele, pisikesest 30 m pikkusest metsariba lõppu jõudes oli ta just püüdmas oma õhtust saaki. Olin seal ise päris kaua, teda vaadates, mõnikord ikka vaatas ka mu poole, aga siis seikles edasi, pole teist nägugi eriti teinud, varsti tuli nii lähedale, et viska lausa kott pähe :D
Kahtluse korral jäta laskmata!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Anonymous kirjutas:külma pead ootama koos lumega siis püherdab karva kinni ja ilusaks praegu musta lauiguline kohati ja karv veel lahti .lund ootata
:A
Suletud