Põdrajaht Paluveskis

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Tuulepea
Postitusi: 14
Liitunud: K Dets 14, 2011 12:15 pm

Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas Tuulepea »

http://www.youtube.com/watch?v=zZp1SkTiHxc
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 7r1xqBqudQ

Väidetavalt oli tegu vasikaga ja väidetavalt oli juba haavatud. Kui mingi 6-8 kütti(umbes, ma ei lugenud seal neid, oli hulgim ja koertega) ajujahil ei suuda haavatud looma, kes ei liigu, selgroogu tulistada, lasevad mingi sama kaugelt, kus minagi filmisin looma pihta lihtsalt märki(osad asusid teel ja seega poole lähemal, aga ei saanud juurde minna, sest mingi "trigger happy" passis teisel pool järve, selle pärast ka põder oma ujumissuunda muutis), rääkimata sellest, et ei lastud teisel isegi võsavahele minna, kasutades ära tema seisundit(kerge jääkaanega järv ei ole eriti hea ujumiskoht vist) ja tulistavad koha omaniku ja tema külaliste silme all ja nagu ma pärast isegi aru sain, tema territooriumilt...siis kui eetiline see on? Lisaksin siia juurde, et KKI tunneb juba asja vastu huvi. Küsimus ongi selles, kas oli tegu vasika või lehmaga? Ma pole absoluutselt jahi vastu, aga...tekkisid mõned küsimused.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas andrus »

Proovi nüüd veel üks kord ja vähe selgemalt!
Mis nagu kiunu mõte on??KAs sulle ei meeldinud,et põder ujumas käis või see,et meestel laskeoskused nõrga võitu?
Mina liigitaks sinu postituse ja selle filmi emotsioonide katlasse esialgu.Esialgu :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas sammal.habe »

eks lahkamine näitas, kes just täpselt on. amatöörvideost ei saa küll sajaprotsendilise tõenäosusega väita midagi. mis küsimustele vastust loodetakse?
mannu--
Postitusi: 2
Liitunud: E Dets 05, 2011 8:21 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas mannu-- »

Tuulepea kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=zZp1SkTiHxc
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 7r1xqBqudQ

Väidetavalt oli tegu vasikaga ja väidetavalt oli juba haavatud. Kui mingi 6-8 kütti(umbes, ma ei lugenud seal neid, oli hulgim ja koertega) ajujahil ei suuda haavatud looma, kes ei liigu, selgroogu tulistada, lasevad mingi sama kaugelt, kus minagi filmisin looma pihta lihtsalt märki(osad asusid teel ja seega poole lähemal, aga ei saanud juurde minna, sest mingi "trigger happy" passis teisel pool järve, selle pärast ka põder oma ujumissuunda muutis), rääkimata sellest, et ei lastud teisel isegi võsavahele minna, kasutades ära tema seisundit(kerge jääkaanega järv ei ole eriti hea ujumiskoht vist) ja tulistavad koha omaniku ja tema külaliste silme all ja nagu ma pärast isegi aru sain, tema territooriumilt...siis kui eetiline see on? Lisaksin siia juurde, et KKI tunneb juba asja vastu huvi. Küsimus ongi selles, kas oli tegu vasika või lehmaga? Ma pole absoluutselt jahi vastu, aga...tekkisid mõned küsimused.


Ma ei saanud lõpus enam midagi aru... kas seal tulistati juba inimest :shock: ?? No eks tuleb neil meestel siis oma laskmis oskusi hakata parandama. :D
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas TRG »

rääkimata sellest, et ei lastud teisel isegi võsavahele minna, kasutades ära tema seisundit

Arvan,et oli eetilisem ta seal kaldal ära lasta,kui lasta tal võsavahele minna ning teda järjekordselt jooksutada(kes teab mitu tundi).Kahju muidugi,et kaldal tehtud lask polnud surmav (n) .Kas oli vasikas või lehm? Ei oska öelda,aga kui juba KKI huvi tunneb siis arvatavsti uuritakse välja(lõpuks) :M .
Õnne peab olema
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas spioonikas »

vasika kohta suurevõitu paistis aga mine sa tea see video pole eriti selge.
Aga veits oleks võinud laskjal kannatust ikka olla, oodanud kui loom ikka kaldast eemale liigub.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas tony »

Tuulepea kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=zZp1SkTiHxc
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 7r1xqBqudQ

Väidetavalt oli tegu vasikaga ja väidetavalt oli juba haavatud. Kui mingi 6-8 kütti(umbes, ma ei lugenud seal neid, oli hulgim ja koertega) ajujahil ei suuda haavatud looma, kes ei liigu, selgroogu tulistada, lasevad mingi sama kaugelt, kus minagi filmisin looma pihta lihtsalt märki(osad asusid teel ja seega poole lähemal, aga ei saanud juurde minna, sest mingi "trigger happy" passis teisel pool järve, selle pärast ka põder oma ujumissuunda muutis), rääkimata sellest, et ei lastud teisel isegi võsavahele minna, kasutades ära tema seisundit(kerge jääkaanega järv ei ole eriti hea ujumiskoht vist) ja tulistavad koha omaniku ja tema külaliste silme all ja nagu ma pärast isegi aru sain, tema territooriumilt...siis kui eetiline see on? Lisaksin siia juurde, et KKI tunneb juba asja vastu huvi. Küsimus ongi selles, kas oli tegu vasika või lehmaga? Ma pole absoluutselt jahi vastu, aga...tekkisid mõned küsimused.



Õigem ikka võimalikult ruttu haavatud loomal piinad lõpetada kui teda jooksutada ja sellega loomale veel rohkem piinu valmistada. Pakun, et see loom sellest kohast edasi ei liikunud-ujunud kus sul film lõppes. Kuna filmi kvaliteet suht kehva, siis raske öelda kas tegu lehmvasikaga või noore lehmaga.
metssiga
Postitusi: 32
Liitunud: T Mär 01, 2005 1:29 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas metssiga »

selle kiunu mõte on et ei ole mõtet ju asjatult looma piinata.kui mõni mees ei oska lasta siis panna sellisesse kohta kus looma eriti ei liigu.ma tean mida tähendab haavatut metsas kilomeetrite kaupa taga ajada koertega aga õnneks on meil see harv asi ja enamasti ka kätte saanud.
sest haavatud ja nurka surutud ulukid on kõige ohtlikumad ise.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas andrus »

Nägid,et keegi piinas?? Mina sealt küll ei näinud ei piinamist,ebaeetilisust ega ka seaduse rikkumist.Selle teksti ja videote põhjal kedagi hukkamõista või näpuga näidata tundub küll suht meelevaldne.

Ja mis sa tahad nüüd öelda,et nendel headel laskjatel ei tekki kunagi praaki??
jahismurf
Tuulepea
Postitusi: 14
Liitunud: K Dets 14, 2011 12:15 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas Tuulepea »

No mulle tundus ka ja mitte ainult mulle, et mõni tegelane seal oli õnnelik, et ta päästikule saab vajutada. Pärast see seltskond eiriti õnnelik ei näinud olevat, et hetk videosse võeti.Tõepoolest, kui poleks otse kaldal lastud ja sitasti, ei oleks seda videot ka. Rohkem filmida ei saanud, kaart sai täis. Mis edasi sai, see mind eriti ei huvitanud ka. Teatud tingimustel võib ju linnaski lasta. Küsimus on selles, kas tingimused olid täidetud. Selle sama pärast see teema jahieetika alla sattuski. Mis aga "kiunu" ja emotsiooni puutub, siis polnud õnneks ühtegi nõrganärvilist naist või last pealt nägemas ja kedagi ka metsas loodust pildistamas, külalistemajas polnud kedagi. See ei tähenda, et järgmine kord pole. Võib-olla mõni jääger laseb oma mürsikul kaheraudset hoida ja annab põdraverd juua, linnavurled seda vaevalt teevad:) Selge see, et ajad on muutunud ja jahimehe isiklikust suhtestumisest ulukiga on saamas lihtsalt konveier. Aitäh vastamast!
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas pano »

Ei tasuks eeldada ,et lask sitt oli. Paanikas loom võib kopsupauguga ikka tükk maad liikuda ennem kui kukub. See mingi filmide variant ,et pauk ja kohe kukub. Selle video järgi küll ei saaks öelda ,et sitasti lastud.
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas honkomees »

Tuulepea kirjutas:No mulle tundus ka ja mitte ainult mulle, et mõni tegelane seal oli õnnelik, et ta päästikule saab vajutada. Pärast see seltskond eiriti õnnelik ei näinud olevat, et hetk videosse võeti.Tõepoolest, kui poleks otse kaldal lastud ja sitasti, ei oleks seda videot ka...

1. ma arvan et kõik oleksid õnnelikud, kui haavatud loom võimalikult kiiresti ära kutsutakse, mitte päästikule vajutamisest õnnelik
2. loomulikult tuli lasta otse kaldal, mida kaugemale põder läheb, seda ebatõenäolisem on ta tabamine (videost tundub vahemaa ikka üsna tõsine, reaalses ajujahis üle 150 m ikka ilma hädavajaduseta nagu haavatu tabamine, ei lasta)
3. Kas see oli sitasti lastud? Suur veri taga, selgroogu tabamine pole tõsiseltvõetav nõue, sihtida tuleb ikka reaalselt suurde elutähtsate organite piikonda elik esijala taha (kops, süda) adrenaliinis, haavatud loom ei jäägi reeglina maha enne ajupauku või suure verekaotuse tulemusena. Teine asi on varitsusest ootamatult tabatud loom, normaalse harju keskmise tabamusega jääb kohe maha.
4. Igasugu asjastmittejagavad filmijad ja nettiriputajad ei tee tõesti ühtegi jahimeest õnnelikuks
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas andrus »

Tuulepea kirjutas: kui poleks otse kaldal lastud ja sitasti, ei oleks seda videot ka.



Kulla kodanik värskendamaks teie mälu........2:44 pole veel pauku tehtud aga filmijal on otsus võetud,et see läheb juutuubi ülesse :!:

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 7r1xqBqudQ

Kindel,et emotsioonid ei mölla???

Selleks,et asja üldsegi mingit selgust saada tuleb ikka ennem teada mis eelnevalt toimus ja kuidas see põder üldse selle puhkemaja juurde järve või tiiki jõudis.Ja ilma vastas poole kommentaaride ja selgitusteta pole mõtet üldse teemat lahata.
jahismurf
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas Messer »

Tuulepeaga on juhtunud nüüd selline asi, et ta arvab ennast olevat sattunud uskumatu situatsiooni sisse ja enneolematu olukorra otsa. Kas kuulsusejanu matab hinge?
Siin on vist tegemist mõningaste teiste eetiliste küsimustega.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Põdrajaht Paluveskis

Postitus Postitas aadu kadakas »

Nädsa, põdrajaht filmile saadud.
Soomes, va 1000 järve maal, on põdrajahi käik tihti seotud ühel või teisel moel järvedega ehk veega. Ujus üle järve või läks haavatult sisse ja uppus jpmt. Tegemist loomuliku osaga, kui metsaelukas ei soovi ennast kohe kätte anda või oli lask esiotsa mitte kõige parem. Aga ka seal tekib näiteks mökkis puhkajatel aeg-ajalt nurinaid ühe või teise jahi kulgemise üle. Mis teha, kui jahi käik selliselt läheb, prognoosida seda tihti ei saa. Tuleb hakkama saada nii jahimeestel kui ka puhkajatel.
Hea, et polnud puhkamas kedagi, keda selline asjade käik kõvasti riivanud oleks. Oli vale loom - eks siis KKI selgitab asja. Ei meeldinud maaomanikule - võta ühendust kohaliku jahiseltsiga ning leppige mängureeglid kokku. Ilmselt mõni Kesk-Euroopa looduspiltnik tõepoolest ei tuleks enam kunagi sinna tagasi puhkama ja teeks omanägemusliku reklaami kah. See aga puhkemaja sissetulekule hoop.
Aga juutuubi paiskamise eel võiks mõelda, mitte hakata jubedalt kohe emotsiooni üles kakkuma. No ei meeldinud see seik, miks action-i kohe asjast teha!
Vasta