Kallis relv

2005. aasta teemad
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

huvitav jah et 20k püssi peetakse kalliks. samas otetakse silma pilgutamata 100k autosi või liisitakse 300k-ne.. . korralik püss pärandatakse isalt pojale, millegipärast tundub parem kui auto edasi anda :)
üks eiteamisrahva tarkus: kõik mis raha eest saab on odav!
one life? - live it!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kui niisama offtopic mõelda auto ja relva võrdlusele hinna suhtes, siis kui vaadata, kuidasmoodi kulub auto ütleme 10 km läbisõitmisega ning näiteks seada sellele vastukaaluks relva kulumine ühe lasu tegemisel, siis kui autoga sõidetakse läbi ..ee...nu uuena ostetud auto võiks oma loomulikku surma surra alles miski 300K km järel, siis relv oleks selleks ajaks lasknud 30 000 lasku. Kui võistlustel kasutamine kõrvale jätta, siis kes meist ikka niipalju laske jahirelvast teeb. Seepärast saabki püssi isalt pojale pärandada, autot aga reeglina mitte.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Noh autot ja püssi vast ei anna ikka võrrelda :wink:

Auto on vahest eluliselt oluline, eriti kui elad kuskil pärapõrgus aga tööl käid kuskil eemal.
Relva kui töövahendit omavad meist arvatavasti ikka vähesed.

Relva kallidusest veel niipalju et üle oma võimete ka ei maksa hüpata, kui kodus naine paljas ja lapsed näljas siis on vist irmkalli relva ostmine veidi ülepakutud, olgugi see ülikvaliteene vanaisalt pojale relv
:D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

praktiliselt kõike annab võrrelda, oleneb ainult, mitut võrdlusaspekti kasutad ja millistest eeldustest lähtud
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

baddmann kirjutas:kui niisama offtopic mõelda auto ja relva võrdlusele hinna suhtes, siis kui vaadata, kuidasmoodi kulub auto ütleme 10 km läbisõitmisega ning näiteks seada sellele vastukaaluks relva kulumine ühe lasu tegemisel, siis kui autoga sõidetakse läbi ..ee...nu uuena ostetud auto võiks oma loomulikku surma surra alles miski 300K km järel, siis relv oleks selleks ajaks lasknud 30 000 lasku. Kui võistlustel kasutamine kõrvale jätta, siis kes meist ikka niipalju laske jahirelvast teeb. Seepärast saabki püssi isalt pojale pärandada, autot aga reeglina mitte.


no, 30 000 lasku teinud poltlukuga vintrelva (relvarauda) tahaks mina küll näha.... :lol:
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Lask (löök ja hõõrdumine) põhjustab vintsoonte, eriti nende vasakpoolsete servade kulumist või ümardumist ning relvarauast kroomi mõranemist. Mingi 10 000 lasku jahikuuliga ja isegi kui kasutada oksiidikihiga kaetud (näit. norma DL) kuuli on jahivintrelvast saanud sisuliselt ront. Minuarust alla 20t püss ei pea ühte inimpõlve vastu.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

kallis relv

Postitus Postitas Siili »

Olgem ausad, püssi iga ei lühenda jaht. Keskmine jahimees oletame laseb 10 looma aastas, pluss ütleme 5 pauku optika kontrolliks- seega 15 pauku. Saja aasta peale 1500, no hea küll korrutame kahega ( laskekatsed, iga loom ei kuku ühe pauguga jne.). Kui aga iga kuu tiirus 2 karpi ära lasta + jaht jne, saame aastas ca 500 pauku . Ongi püssi iga ca20 aastat. Ma ei tee reklaami ,ega vastureklaami, see on lihtsalt nii. Seda oleks kasulik arvestada pruugitud relvade ostmisel- eriti välismaalt. Ka enda aastapaukudest on lõviosa lastud tiirus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Loomulikult lastakse lõviosa tiirus ja seda eriti mujal. See 30 pauku aastas saab vist küll ainult Eestis nii olla. Kui lugeda jahilisti vanadest kirjadest, et kuidas käivad lasekatsed Norras ja Rootsis siis viiesaja pauguga aastas seda kindlasti ära ei tee, kui just vana rasva peal ei ela. Kujutan juba vaimusilmas ette, kuidas enamus hakkaks nutma, kui sellised nõuded siin kehtestataks. Ja kust tuuakse siis need kasutud relvad, Eestist või mujalt Skandinaaviast? Mõelge ise edasi. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

See nõue oleks meil absurd ja isegi mitte vastuvõetav(peale laskemoona maaletoojate), meie elatustaset ei ole sünnis võrrelda Norraga, see nagu rohkem tavajahimehe üle irvitamine. Ma ei usu, et need ca 6000, kes siin on uurinud 18 MH, on teinud seda ühe maailma parima relva pärast, vaid meie elu on lihtsalt selline , et tuleb kompromissile minna, kui peab valima - kas püss kapis või leib laual.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Siili kirjutas:See nõue oleks meil absurd ja isegi mitte vastuvõetav(peale laskemoona maaletoojate), meie elatustaset ei ole sünnis võrrelda Norraga, see nagu rohkem tavajahimehe üle irvitamine. Ma ei usu, et need ca 6000, kes siin on uurinud 18 MH, on teinud seda ühe maailma parima relva pärast, vaid meie elu on lihtsalt selline , et tuleb kompromissile minna, kui peab valima - kas püss kapis või leib laual.

IZH-18MH on aus riist. Relv ei ole süüdi, et tema puitosa tahutakse kirvega :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

OT: Izh 18-MN omanikuna on mul tekkinud auahne plaan millalgi ühendada IZH 18-MN (.308 win) ning IZH 18M-M (kal.12 üheraudne) üheks relvakomplektiks, ühesuguste korralike puidust laadidega jms. Siis saaks küllaltki soliidse väljanägemisega, kuigi mitte soliidse hinnaga komplekti. Hetkel ei ole viitsimist olnud põhjalikult uurida, kuidas eesti politsei suhtub kahe relva üheks liitmisesse ehk siis ühele relvale teise raua juurde lisamisele koos sellest tuleneva teise relva registrist kustutamisega, aga usun (või vähemalt loodan), et kuna relvaseadus seda ei välista, siis peaks see olema võimalik. Eks aeg näitab.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:OT: Izh 18-MN omanikuna on mul tekkinud auahne plaan millalgi ühendada IZH 18-MN (.308 win) ning IZH 18M-M (kal.12 üheraudne) üheks relvakomplektiks, ühesuguste korralike puidust laadidega jms. Siis saaks küllaltki soliidse väljanägemisega, kuigi mitte soliidse hinnaga komplekti. Hetkel ei ole viitsimist olnud põhjalikult uurida, kuidas eesti politsei suhtub kahe relva üheks liitmisesse ehk siis ühele relvale teise raua juurde lisamisele koos sellest tuleneva teise relva registrist kustutamisega, aga usun (või vähemalt loodan), et kuna relvaseadus seda ei välista, siis peaks see olema võimalik. Eks aeg näitab.

Venelane tegelikult klassifitserib selle Izh 18-MN kombirelvana, st sile+vint. Kui otsida nende kataloogidest, siis kombide alt. Ja teoreetiliselt müüaksegi mitme rauaga. Kuidas üks vene mees tehasest ilusa lae jne nö eritellimuse püssi tellis ja kuidas selle kvaliteediga rahul oli võib lugeda siit http://www.piterhunt.ru/pages/statyi/serg/ij.htm Selle järgi teevad täiesti kvaliteetrelva, mida ei saa võrreldagi poes müüdavaga.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tollel vene seltsimehel suht kehvasti pildistatud see relv küll, aga jah, loetud see artikkel juba varem ja eks kui aus olla, seltsimees kiitis küll tehast ja konkreetset toodangut suhteliselt laeni selle tellimusrelva puhul. Küllap see kiitev artikkel oli tal relva hinna sees kah või oli ta tõesti oma kodumaa kasinate võimaluste piires suht või sisse sattunud ;) Mälu järgi võttes tõi ta seal mingeid võrdlusjooni Tikkaga - nuh, Tikkat üldsegi mitte maha tehes (vbla ostan isegi ühe uuematest Tikkatest) tuleb ju minu meelest siiski tunnistada, et Tikka eesti jahimehe jaoks enam ammugi see tippklass ei ole millest unistada.

Samas - puitdetailide osas annab nende kehvade piltidegi põhjal veel ikka soovida küll, mind häirib näiteks liiga hele lae värv (subjektiivne muidugi). Eesti laemeistrite toodang on minu meelest peajagu üle sellest siiski. Ning ehk on minul konkreetse IZHiga vedanud vms, aga ma ei leia, et mul relva luku liikuvusele või muule relva toimimismehaanikale midagi ette heita oleks, kuigi mul pole tegu tellimusrelvaga. Loomulikult jätan siinkohal välja päästiku jäikuse, mida ei saagi sisuliselt sileraudse lukult oluliselt paremat oodata (ilma täiendava seadistamiseta).
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tikka-lõppviimistluselt ja laematerjalide poolest kindlasti mitte tipp ja ega seda sellise hinna juures ei saagi Eestis nõuda. USA-s müüakse asja muidugi 7000eguga.
Kestvus-ei oska kommenteerida.
Lasketäpsus-tipp. Kui omale vähegi korraliku toe leiad või kusagil tiirus kasutada on või irmus täpne käsi on siis näha lasketihedus mis selle tukiga võimalik saavutada. Kui ikka 2kuuli vahe üle sendi siis tead, et see enda viga on. Tegelt kuuliaugud ikka lõikuma kipuvad. Ja seda tavalise tehases laetud jahimoonaga. Ikka suht normaalselt toelt lastes. :!: :!: :!: Käepialt või "autokatuselt" ongi see jama et ei saa relva tegelikest võimetest aru. Läbikäidud tee ja nahutadagi saand selle eest meestelt, kes lasta oskavad. Mõtlen siin +190 mehi. :D
Vaata võistlustel millega tulemusi lastakse pakun et eestis 90% Tikka ja sako paksurauapüssid.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Konstaabel tuleb Juhani juurde" Kuule Juhan , ma kuulsin sa pidid püsse tegema?" "Kas konstaabli härra tuli omale püssi tellima? Kas sul toru on? Nagu ma aru saan ,sul toru pole. Too siis kang , ma puurin ise augu sisse."Läbi aegade on eestlased kuldsete kätega olnud. Millega tehas hakama ei saa...
Suletud