Kallis relv

2005. aasta teemad
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Kallis relv

Postitus Postitas Vari »

Siinsest relvafoorumist saab võrdlemisi hea ülevaate alla 20 000 EEK-i maksvate relvade kohta. Mulle hakkas meeldima Sauer 202 . Äkki oskab keegi praktik ka seda relva meie kliimas iseloomustada. Millised eelised on tal odavamate relvade ees, kui on? Ma pean silmas selliseid mudeleid nagu S202 Select või S202 Eleqance.
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Küsiksin sama teema juurde, mida Eesti Blaseriomanikud oma toru kohta oskavad öelda meie külma ja märja ja mudase jahipidamise tingimustes. Külmatõrked ja roostetamine jne. Soojast onnist laskmiseks või päikselises pöögimetsas jalutamiseks on kindlasti hea püss, seda võib igaüks isegi arvata.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ega neil 202 - tedel mingit muud vahet pole, kui vaid viimistlus ja laad.
Kallimatel mudelitel on põsetoega ja osadel 1 tükis laad. Lukk ja raud on kõigil sama. Ise olen 202-ga väga rahul. Hästi istub õlga ( mis on muidugi subjektiivne ), püstol on mugav, täpne ning töökindel. - 16 olen päris pikalt väljas olnud ja relv töötas tõrketa. Samas usun, et Sako, Tikka jt. on sama töökindlad, küsimus on puht emotsionaalset laadi. 202 valisin selle pärast, et poes proovides tundsin, et see on minu püss. Lisaks meeldis kaitseriiv, luku käik ning päästik.
Üldse parimaks ( vastupidavuselt ilmastikutingimustele, töökindluselt jne. )seeriatootmise relvaks peetakse euroopas Sauer 92 - te. Kindlasti on ntx. ameeriklastel oma eelistus jne.
R12345
Postitusi: 22
Liitunud: T Jaan 18, 2005 7:37 am

Postitus Postitas R12345 »

Ei ikka mingi väikevahe on ka võimsusel kuigi ssee on minmaalne 8)
Vaata et sa mööda ei lase;)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

R12345 kirjutas:Ei ikka mingi väikevahe on ka võimsusel kuigi ssee on minmaalne 8)

Et siis ntx. S 202 standard classic 7 mm rem. magnum erineb võimsuselt S 202 Avantgarde Grande 7 mm rem. magnumist :shock: :? , äkki seletad kuidas :?: :) . Kas graveeringud ja kallimast materjalist laad aitavad kuulil stabiilsemalt ja kaugemale lennata ????
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

elementaarne, Watson. Mida vingema väljanägemisega relv, seda enesekindlamalt end tunned ja "võimsam" jahimees oled :D
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kui mõni mees viitsiks taara ära viia, võiks ka palju korralikuma relva osta, mitte kägiseda kui keegi pikalt säästes omale midagi paremat ostab.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Viimase kommentaari võiks küll Kõva Sõna kategooriasse panna :D
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ükstakõik kust otsast jõutakse relvade erinevuseni- kohe läheb andmiseks.Paistab et kui keegi tuleb kasvõi pikema varrega ,või värvitud pudrunuiaga jahile , on ta kontra ja rahva vaenlane. Täiskasvanud inimene võib teha OMA rahaga mida tahab. Matame selle viha ja põlguse siin foorumis ükskord maha. Ega see pole pioneeri koondus, kus kõik peavad ühte moodi olema.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Vot ei saa aru, miks kalli relvaga jahil ei või käia ?
Koer ei vaata kõõrdi, teised jahimehed ei vaata kõõrdi ( pigem avaldavad tunnustust, et keegi veel jahilkäimisse ning jahiinventari investeerib ) , ja loomadki käituvad normaalselt. Pealegi pidi kommunism möödas olema, kus osad olid võrdsemad kui teised ja said endale vintraudset jahirelva lubada, ning iga vastava loaga jahimees võib osta endale meelepärase ja võimaluste kohase relva.

Enda unistus on siin :
http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=89&lang=en
teine lemmik on
http://www.mauserwaffen.de/index.php?id=50&lang=en

Sauer 92 jäi hetkel veel ostmata, kuna ARVAN, ET EI OLE SELLE RELVA JAOKS VEEL PIISAVALT VÄÄRIKAS. Samuti ei sobi mingi nolk Jaguari rooli.

Seepärast valisin hetkel tagasihoidlikuma Sauer 202. Millest aru ei saa, kuidas saab RAUA, LUKU ning PÄÄSTIKUMEHANISMIGA, kuid graveeringutega ning ilusamast puust laega olla täpsem ja võimsam ? Küll oleks sellist relva silmal ilusam vaadata ja uhkem tunne kätte võtta. Seda samas ei olegi nii vähe ...

Kolleegid olge sallivamad !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sul on hea maitse! Muidugi, pole raske valida Euroopa parimate ja kallimate relvade hulgast...minu soovitus: S 202 Outback (kõik on tasakaalus...)
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Sauer on suurepärane relv. Olen tiirus proovinud ühe relvafänni suurt kollektsiooni, kus sisaldus ka Sauer 202 .243Win kaliibris. Saan hästi aru, miks ta oli nõus loobuma kõigist oma muudest tulenuiadest peale selle. Kui rikkamaks saan, tahaks endalegi.
R12345
Postitusi: 22
Liitunud: T Jaan 18, 2005 7:37 am

Postitus Postitas R12345 »

See ei ole nagu ju just eriti kallist materjalist !!Ja on väike vahe küll!!
Vaata et sa mööda ei lase;)
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

No minul Sauer 202 vaid teist kuud ja üldse esimene vintrelv. Laskmise kohapealt ei oska veel midagi tarka öelda...alles õpin. Ostsin aga seepärast, et tõesti kätte võttes on nn "OMA" tunne ja hea tundub nii lukk, päästik kui ka väga hea ergonoomikaga ja vaikne kaitseriiv. Sakot ei õnnestunudki proovida, aga Tikka T3 igatahes nii hästi kätte ei istunud.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Foxter kirjutas:kätte võttes on nn "OMA" tunne


Mul oli sama tunne Krieghoffi ekspressiga, kahjuks hind (~3900 EUR) nii "oma" ei olnud :D
Suletud