Puugid!

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Puugid!

Postitus Postitas shikaree »

Käisin üleeile, so 17. metsas ja oh üllatust kui leidsin hiljem koeralt puugi. Pole nagu sellist asja südatalvel kohanud, puukide aktiivsusperiood peaks algama (märtsis)aprillis. Aga ilmad on ka meil praegu nii nagu nad on...

P.S. öökull: "Vaata ette, vanamees, loodus läheb hukka!"
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mingi ime pole, kukeseened ka pidavat kasvama ja mõnel pool ka mingid taimed ennast mullast juba välja ajanud.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Aga mehed/naised kuidas teiega on olete ikka puugivaktsiini teinud, et oleks muretum metsas jalutada. Kel pole veel sel paras aeg esimene süst lasta teha.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

pistrik kirjutas:Aga mehed/naised kuidas teiega on olete ikka puugivaktsiini teinud, et oleks muretum metsas jalutada.

Ise olen puukentsefaliidi ja marutaudi vastu vaktsineeritud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ise olen kõikide haiguste vastu 100% resistentne :? . Aga kui aus olla... siis peab ise ka need vaktsineerimised ära tegema. Oleks vaja... aga siis peaks endale piitsa andma. Puukidega selline lugu, et mul elus on külge imenud 4 puuki... 3 neist viimase 2 aasta jooksu, üks neist sellele talvel (oli ise ära surnud). Ja kõige iroonilisem on see, et puugid olen suht mõttetutest kohtadest üles noppipnud. Jahiretkedel ei taha nad üldse külge hakata. Aga parem karta kui kahetseda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Eelmisel suvel oli pea igat jahil/metsaskäiku puuk/puugid peal. Tihti 3-5 tk.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma pole õnneks jahil käies ühtegi puuki saanud, enamus on külge imenud kevaditi metsas uidates aprillis -mais. Mai on minu arvates kõige hullem kuu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mul polnd terve elu (maapoiss ja üle 40 aasta) ühtki puuki külge jäänd, arvasin juba et minu veri neile ei kõlba, Aga võta näpust, möödund aasta kevade sain Saaremaal käies ja paarinädalase vahega veel kokku 2 tk, jahis pole küll ükski külge jäänud, ei suvel ega sügisel.
Vaktsineerimist - äkki peaks koera puugi vastu vaktsineerima, sel ju iga päev puugid küljes
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

ära sa koera pärast pabista,need tõved ei tohiks minu teada koertele külge hakata
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Hakkavad nagu nalja, vähemalt borrelioos hundile küll. Võimalik muidugi, et inimesel ja koeral on vähe erinevad haigustüved.
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

keegi osakab öelda kus neid süste tehakse ja mis hinnaga need on?
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ostad apteegist ära . Oli vist 172 kr . Lähed perearsti juurest läbi ja järgmise süstini vaba.Kui aeg täis , sama rada uuesti jne.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

süstid maksavad jah mingi 150 ringis. Kõigepealt teed esimese süsti, kaks nädalat hiljem teise süsti siis aasta immuunsust, siis veel üks süst ja viis aastat muretu. Edaspidi iga 5 aasta järel latakas ja veidi muretum ikka.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ma võin küll eksida,aga kas mitte 3 aasta tagant ei olnud ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud