Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Inks »

Maosalvamine, rästikusalvamine...

Salvang võib ka öelda, aga see kõlab nagu solvang :mrgreen:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
jyri

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jyri »

Nonii
Nüüd siis 77 tundi möödas rästikusalvamisest.Paistab, et just see kogemus mu penskaril oli puudu-6 korda karuga "töötatut" ( eri aastatel kuid kõik Veebruaris),hundiga silmitsi kohtutut, mägrast jagu saadud ( lagedal,mitte urus) + kõik "tavalised" saakulukid.Hetkeolukord-kui mitte teada rästikust, siis mingit kõrvalekallet "normaalsest" olekust märgata pole! (y) .Koer lõbus, sööb/joob ja isegi mürab. Jääknähuks on vaid õrn turse kõril ja tavalisest aeglasem söömine juba mälumisega. Anus "ravim" oli tuttava loomaarsti soovitusel eilne "tursevastane" süst, sest mürk olevat juba ammu väljas.Enne seda 2 päeva jooksul midagist ei saanud.See eest sain mina targemaks, et piim kui selline mingit "vastumürgi" mõju ei avalda! :M
Suured tänud kaasaelajatele foorumis ja privas (b) (b) (b)
Jyri;BossII ja tema poja Bingo poolt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:... rästikusalvamisest.Paistab, et just see kogemus mu penskaril oli puudu....
hehh, linnakoer! Mu omadel on rästikutapmine üliselge. Kutsikaohtuna korra sai kah buldogiks maskeerutud peale rästikuga kohtumist ja peale seda on laika nende peale eriti vihane - ikka võetakse rästikul kiirelt keskelt kinni ja siis pannakse "propeller" tööle, st raputatakse ülikiirelt pead, nii et rästik lendab tükkideks ... Drathaar käitub samamoodi.
Esimesel korral andis kohalik vet midagi turse vastu.

Edu veteranile!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas eedi »

Uus tõbi siinmail ,borrelioos,tundub olevat rästikusalvamisest suurem õnnetus.Minu taks on juba kuu aega olnud antibiootikumide ravi all ja on senini haige.Loidus, isutus ja liigesevalud.Trepist alla ei saa. Pole ka arstidel täit kindlust ,et terveks saab,kuigi ellu tõenäoliselt jääb.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

eedi kirjutas:Uus tõbi siinmail ,borrelioos,tundub olevat rästikusalvamisest suurem õnnetus.Minu taks on juba kuu aega olnud antibiootikumide ravi all ja on senini haige.Loidus, isutus ja liigesevalud.Trepist alla ei saa. Pole ka arstidel täit kindlust ,et terveks saab,kuigi ellu tõenäoliselt jääb.

Tea kas mina elust maas, aga olin kindel et koertele borrelioos ja entsefaliit külge ei jää. Ise olen mõlemat üle elanud, borrelioosi korduvalt. Aga et koertel :M
Oled oma loomaarstis ikka kindel?
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas eedi »

Arstis olen kindel.Said tehtud analüüsid ,mis seda kinnitasid.Entsefaliit on küll ainult inimeste haigus,aga borrelioos tabab ka loomi.Senini polnud ümbruskonnas nakatumist täheldatud,aga ükskord on ikka esimene.Ei aidanud puuke eemal hoida ka spets puugipeleti,mida turja peale pannakse.Taks on ju nagu puugikorjamise masin-kõht vastu maad ja rohtu.Metsast tuled,ikka mõne puugi leiad,kahjuks vaevalt ,et kõik kätte saad.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Feen »

Ampulliga vedelik kuklasse ja ei mingeid puuke. Iseasi on see, et viiasel kahel korral on mul taks hakanud käituma nii nagu kõrvades oleks valus või miskit häiriks peas. Kusagil nädal kestab jama, siis läheb üle. Eelmine kord oli sügisel, siis sai hooaeg läbi, nüüd kevadel sama jama. Peaks korra veel katsetama ning äkki mõnda teist toodet proovima (hetkel ei tule meelde mis ettevõtte ampull see oli, sääskede vastu aitab ka ning üks levinumaid).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas vollifedja »

kas kõrvu oled lasknud kontrollida?vaata ise-nuusuta,kas haisevad, ja puhasta kõrvatikuga, ennem niisuta tikk.
Mul hullem jama-noor taks korjab puuke nagu pohli sügisel. Igal õhtul 6-9 nopin. No panin siis kah Adventik tilgad turjale, nahale.Kuivaga, vette ei lasknud. Ei midagi-sama jama. Siis panin Frontlain tilku. Ei mingit kasu-seda kõik kuu aja jooksul. Siis tõim mingit uut ja palju soovitatud.kiidetud. täpselt sama -ei mingit kasu. nüüd ostsin puugirihma. Vot saime "pidama"-üle 1-3 pole enam õhtul leidnud küljest.samas teistel taksidel pole ei rohtu ega puuke. Karmik tuuseldab võrdselt noorega kõrges rohus ja metsas. Tal 1-3 leiab.Ju siis tatika veregrupp on soodus puukidele.Ja veel-olenevat, kus maal on rohi toodetud-igatsugu Poola jm teeevad haltuurat, ei mõju. meil ostetakse sisse just odavaid, nii et tuleb teiselt maalt tuua ja proovida ilmselt.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Eik »

Lisan manusena siia ajakirjas Koer 2/2010 (Kaja Raudoja) ilmunud artikli rästiku hammustusest.
Manused
rästikuhammustused Koer 2.2010 Kaja Raudoja.pdf
(71.85 KiB) Allalaaditud 617 korda
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas honkomees »

vollifedja kirjutas:... nüüd ostsin puugirihma. Vot saime "pidama"...

ma kunagi proovisin Frontlain kaelarihma, ei mingit tolku. Siis targemad ütlesid et läbi laika tiheda karva ei pääse rihm nahaga kontakti. Loobusid puugitõrjest ja tegelen kah korjamisega
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas sooviku »

Puugi värk:Esimene puugivastane(ka kirbu ja sääse) rohi,mis mulle kliinikust anti oli DouWin.Paremat ei tea siiani ja see oli vist 2004 aasta.Olen katsetanud igat sorti rihmasid ja tilkasid aga ikka lõpuks DouWin`i peale jäänud.Ainuke jama on see,et koertel hakkab nahk peale märga jahti kuivama hakates kihelema.Aga selle kannatab ära,see eest pole ühtegi puuki seljas.Soovitan (y) .
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas vollifedja »

Nuuh-õhtal korjasin ikkagi 5, hommukuks jäi 4 leidu jne....ei midagi uut. Ilmselt loobun , nagu senini, pole vahet, seljas ikkagi. Eks siis igal õhtul "näputööd..."On veel hobuste oma, mida saab vahetult enne võssa minekut selga pritsida. proovin ikka ära...Pikakarvalisel on jube tüütu see igaõhtune noppimine, ei leia kõiki üles.
Ussidest.
Mu kaks taksi on saanud hammustada, Õige , terve jahikoer saab ise hakkama,tuleb välja 3-4 päeva istub pimedas, jahedas, ja ongi korras. 16 aastasega läks nihu-kuna sai jalga ja ma ei teadnud, mis juhtus,hoidis jalga täitsa vedalalt rippus, läksin arstile, kus tehti millegi pärast valuvaigistav süst, mida ei tohi teha ussi salvamisel. "Tänud abile" on vanur nüüd suhkruhaige-kõhunääre hävis.Vot siis käisime paar päeva tilga alla. Aga no elab edasi oma elu, pole hullu.Nii et kui pole ikka mineku peal, arstile ei tõtta, raha oskavad küsida ja koera p..se keeravad.
Soomes enne jäljele minekut kontrolliti kas ussivastumürk on kaasas. Pole neil eestlastel midagi..soomlased kardavad ikka väga kõike, ka maamesilasi.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Feen »

Kõrvad puhtad ja ei haise. Lihtsalt, viimased 2 korda (peaaegu poole aastase vahega) on olnud täpselt sama jama, pool päeva pärast tilkasid hakkab kihelus pihta ning läheb nädalaga ära (no, natukene on hiljem ka, paari nädala pärast kõik korras). Mõlemal korrl olen uurinud kõrvasid nii ja naa, puhastanud igaks juhuks uuesti jne, ei ole tolku olnud. Selle eest 0 puuki, sääsed ka eriti ei pure. Mõne aja pärast tuleb uus vedelik kuklasse, eks siis näis kas oli asi selles või mitte ning kas tuleb midagi muud valida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ax1600 »

Pakun välja, et tegu on allergilise reaktsiooniga, mis ilmneb preparaadi imendumisel. Sarnane oli ka enda koeral. Soovitan muuta preparaati. Lugema peaks tähelepanelikumalt kasutusjuhendit :?
Kui rihm või preparaat peal, siis jõuab teinekord puuk ikka ennast külge imeda, lihtsalt hiljem viskab vedru välja ja kas mädaneb või loom kratsib maha.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Mina kasutan laikadel puukide tõrjeks Advantixit ,aga mõju on max 2 nädalat.Siis vaja jälle nahale uus ampull tühjendada.Tühja neist puukidest,aga vaadake,et herilased või mesimummid koertele kambakat ei teeks.Üks mees kaotas hiljuti 15 minutiga kolm laikat ja arst ka ei saanud aidata.
Vasta