Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Laupäevasel koeratapmisel ei oleks aidanud isegi vest.Seale tehti Vastseliinas armupauk kui koer oli sea juures ja täitsa nähtav.Haige värk ja ega sellise mehega pole midagi teha ka.10-lt meetrilt vindiga paigal olevat siga üle lasta ja ikka koerale kümnesse. :VS
Kas on vaja äbarikel üldse torkida?Koer võetakse enne ära kui lasku tegema hakatakse!
Kustkohast võetakse õigus minna võõrale koerale metsa järele?Ostetakse gepsud,et autodega võõrastele koertele ette sõita ja joostakse metsa omamata selleks luba.Kaks koera on haavatud seaga ja kõmmida sinna 8 lasku? :VS
Viimati muutis puugi, E Jaan 27, 2014 12:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Pauli »

hundikütt kirjutas:Ei taha sellega muidugi öelda,et optikat ei tohiks kasutada koeraga jahis aga on palju olukordi,kus ilma optikata on ohutum ja targem lasta. ... Laskja tuli ja andis mulle padruni,lausudes,et lase ära,ma läbi optika ei näe koera.

OT küll, aga ei saa jätta vaherepliiki tegemata. Õppige laskma! Ma ei taha kellegi laskmisoskust arvustada, aga kui optika laskmist segab, siis objektiivselt saab sellest teha ainult ühe järelduse. Tõsi, suurendusest ja inimsilma omapäradest tingituna tekivad mõnikord (eriti võsas) optilised illusioonid, aga see on vähe teine teema (silm teravustab lähematele objektidele ja sihtmärk juskui haihtub). Ei ole ma ise kuigi kõva laskur, aga vähemasti teooria on tugev :roll:
OT out.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas tony »

Optikal ja optikal on vahe. Ise kasutan pidevalt koerajahis optikat, mul vahet pole kas hetkel kasutuses suurendus 1,5 -.... või 2,5 -... Kuna kasutan Varipointi ja lastes mõlemad silmad lahti, siis vaateväli nagu kahe silma puhul ikka.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas hundikütt »

Tonyl õige jutt,etmõlema lahtise silmaga lastes pole mingit vahet optikaga või ilma laskmisel.Aga paljud siis oskavad või üldse lasevad sedasi :M
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Ostetakse gepsud,et autodega võõrastele koertele ette sõita ja joostakse metsa omamata selleks luba.Kaks koera on haavatud seaga ja kõmmida sinna 8 lasku? :VS

Just selline suhtumine ajab ka mul harja punaseks. Seepärast üritangi võimalusel korrata enne jahti, et ärge mingil juhul kütiliinist metsa ronige, kui lähedal test koer ka ei hauguks ( kama kaks, kas "normaal"-või haavatud ulukit). Ja armupaugu teeb koera jahil just koeramees, mitte haavaja. Minupärast sõidku autodega ette, aga lasta võib ainult koera poolt laiali aetud karjast, mingil tingimusel seda siga, mida koer töötab. Sellel peab olema selge tabu, nagu Leedus! Ja kui keegi laseb, nimi avalikustada ja vähemalt hooajaline jahikeeld koertejahis vähemasti. Või mõni aasta tagasi minupoolt mainitud summa välja käia, kui muu ei aita.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Optikal ja optikal on vahe. Ise kasutan pidevalt koerajahis optikat, mul vahet pole kas hetkel kasutuses suurendus 1,5 -.... või 2,5 -... Kuna kasutan Varipointi ja lastes mõlemad silmad lahti, siis vaateväli nagu kahe silma puhul ikka.

Sõltumata , kas optika või kollimaator, on sihtimisriistapuu koeramehel kaetud , et joostes võpsikus prahti/lund täis ei läheks. Ja lisaks ka "punatäpp" väljas. Seega enne lasku peaks katted võtma ja punatäpi sisse lülitama.
Mul oli sügisel juhus, kui Astro näitas küll, et koer jookseb minu poole, aga pagana siidrinahk ei näidanud, et koera ees silkab kult, kes mulle täiesti ootamatult ca. 15 m peale ilmus. Katete avamine ja punatäpi lülitamine ei tulnud kõne allagi, lasin huupi ja loomulikult mööda.
Minule piisas järeldamaks, et need riistapuud võivad püssil olla vaid kütiliinis seistes :M , koeraga metsas saab ainult latilt lasta (y) .
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:Mul oli sügisel juhus, kui Astro näitas küll, et koer jookseb minu poole, aga pagana siidrinahk ei näidanud, et koera ees silkab kult, kes mulle täiesti ootamatult ca. 15 m peale ilmus. Katete avamine ja punatäpi lülitamine ei tulnud kõne allagi, lasin huupi ja loomulikult mööda.
Minule piisas järeldamaks, et need riistapuud võivad püssil olla vaid kütiliinis seistes :M , koeraga metsas saab ainult latilt lasta (y) .


Ja ongi käes aus tunnistus kuidas lastakse ka oma koera ohtu seades. Huupi laskmine on kõike muud kui ettevaatlik tegutsemine ...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Sõltumata , kas optika või kollimaator, on sihtimisriistapuu koeramehel kaetud , et joostes võpsikus prahti/lund täis ei läheks. Ja lisaks ka "punatäpp" väljas. Seega enne lasku peaks katted võtma ja punatäpi sisse lülitama.

Olen koeramees, ei kasuta katteid, punatäpi lülitan jahi alguses sisse ja õhtul kodus välja. Ei ole need kaks asja segavaks faktoriks. Küll on püss laadimata jäänud :)
Aga mis optikasse puutub, siis minu jaoks alguses natuke ebamugav. Kuigi kasutusel suurenduseta kollikas, mõlemad silmad lahti ja vaateväli väga hea, siis laupäeval oli kergelt ebamugav tunne koerte läheduses toimetada. Eks alguse asi.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

gunnar kirjutas:
jyri kirjutas:Mul oli sügisel juhus, kui Astro näitas küll, et koer jookseb minu poole, aga pagana siidrinahk ei näidanud, et koera ees silkab kult, kes mulle täiesti ootamatult ca. 15 m peale ilmus. Katete avamine ja punatäpi lülitamine ei tulnud kõne allagi, lasin huupi ja loomulikult mööda.
Minule piisas järeldamaks, et need riistapuud võivad püssil olla vaid kütiliinis seistes :M , koeraga metsas saab ainult latilt lasta (y) .


Ja ongi käes aus tunnistus kuidas lastakse ka oma koera ohtu seades. Huupi laskmine on kõike muud kui ettevaatlik tegutsemine ...

Kas sa ka lugeda oskad, või ainult targutada :VS ? Kus mu jutus kirjas, kui kaugel, kui üldse, seast koer jooksis kui kult üle sihi põrutas?
Muideks, ise olen üles lugenud, et koera "pärast" laskmata jäänud sigade arv ületab lastud sigu kordades!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Sõber helistas täna ja rääkis oma tegemisi.Hommikul kui koera autost välja lasi ütles,et näete kes selle koera maha laseb maksab 5000 ja pärast korralikult lõuga.Kõik mehed olid nõus!!!
Mul on omal samad taksid koertel.Täna võrukatega rääkides selgus,et neil kohati koerameestel muud õigust polegi kui koer metsa tuua.Rotid toksivad id-d sisse ja täielik omalooming.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas TiitR »

jyri kirjutas: Seepärast üritangi võimalusel korrata enne jahti, et ärge mingil juhul kütiliinist metsa ronige, kui lähedal test koer ka ei hauguks ( kama kaks, kas "normaal"-või haavatud ulukit). .

Uskumatu, et sellist asja peab teie jahiseltsis veel meestele kogu aeg üle kordama? :shock: Meil on see nö. iseenesest mõistetav ja pole pähegi tulnud seda veel üle korrata! :M
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

TiitR kirjutas:
jyri kirjutas: Seepärast üritangi võimalusel korrata enne jahti, et ärge mingil juhul kütiliinist metsa ronige, kui lähedal test koer ka ei hauguks ( kama kaks, kas "normaal"-või haavatud ulukit). .

Uskumatu, et sellist asja peab teie jahiseltsis veel meestele kogu aeg üle kordama? :shock: Meil on see nö. iseenesest mõistetav ja pole pähegi tulnud seda veel üle korrata! :M

Jutt pole meie seltsist vaid nendest, kus mina "külalisena" jahil käin, üle kogu Eesti! Igal aastal kohtan paar/kolm korda kedagist kütiliinist, kes koera haukumise peale enne mind juba kohal ja üritab läbi optika midagist kuuse all toimuvast näha ! Ja järeldus on kah arusaadav- sinna enam isegi pika kutsumise peale koeramehena appi ei lähe . Kui aga küsivad raadiost, kaugel mina olen ja kui neile on kõvasti ligemal, pole kunagi keelanud ka teistel lasta juhul,kui teevad seda ettevaatlikult. Siiani pole probleeme olnud. Ainult et armupauku eelistan ise teha oma hõlmaalusest riistast, sest see kõige ohutum koertele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas andrus »

puugi kirjutas:....näete kes selle koera maha laseb maksab 5000 ja pärast korralikult lõuga.


Suht mõistlik taks lolluste eest.See tuleks üle eesti sisse viia.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas hundikütt »

Küsida ja lubada võib ju kõike,aga tegelik elu näitab seda ,et peale juhtunut unustavad need kes maksma peaks lubadused lihtsalt ära.Või tuleks enne jahti ka notar kohale vedada :D Unistada ju võib aga seni,kuni seda seadusse pole raiutud,kannab iga mees oma kahjud ikka ise :VS Inimese mälu on lühike kui see talle kasulik on.Hommikul,enne jahti lepid kokku mida lastakse aga õhtuks on ikka kõik,mis liigutasid, selili :evil:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Päris huvitavad väljendid:"kui nad seda ettevaatlikult teevad",või peaksid hoopis tasakesti laskma :) ? Andrus räägi siis mis sinu noor "murdja" ka juba teeb ja kes lõpuks nime konkursi võitis?
Kuigipalju ehk haakub ka teemaga järgnev lugu!
Pidasime laupäeval seajahti, kindlat luuret ei õnnestunud teha ja lootus oli pealmiselt koertele.Lasin koerad lahti ,kaks "venelast",ema ja tema aastase poja.Ei läinud 10 -et minutitki ,kui koerad võtsid,kohast kus sead tavaliselt magavad.Lootus oli ikka siga ,aga võis ka põder olla.Huvitavalt ei liikunud aga nad kaela kohtadesse ,vaid panid üle raba.Kuna koerad liikusid aeglaselt jõutsime teispoole raba ette.Juhatasin ühe küti siis raadio teel koerteni ja üllatus oli suur ,kui mees teatas ,et koerad hauguvad koera(hunt v saksa lambakoer) Mees 100% kindel ei olnud ja jaht läks aga edasi.Lõpuks tulid teisele mehele peale ja nii oligi.Vaene vend puges laikade retsimise eest auto alla :) Pidasime hulka aega aru kelle koer ja mida teha,lõpuks otsustasime ta sinnapaika jätta ,et küllap ise koju läheb.Pühapäevaks selgus ,et kellegil Paidest koer plehku pannud (5-6km) Pühapäeval olidki siis peremehed koera püüdmas,olidki paar korda samas läheduses teist näinud ,kuhu koer meist jäi,aga kätte ei andnud ,ei tulnud ligigi.Mehed juba kutsusid ,et laseme laikad uuesti peale,aga ei olnud aega ja eriti hea mõte ei tundunud ka olema! :D Kuidas asi lõppes ei teagi momendil.
Vot selline kentsakas lugu siis!
Vasta