Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

Kolleegid. Kuna mu koerad pole olnud sagedasteks lüüa saajateks ja vanamees sai üldse 11 aastat ilma sealt lõikamiseta jahtida, siis mu kogemused haava autori määratlemisel puudulikud. Juhtus nii, et mu vana sai metsas kellegagi ( ise ei näinud,olin küll lähedal, kuulsin toimuvat ja ainult tundsin sea haisu) kokku nii, et tuli tukast välja üleni porine ja haavatud. Huvitaval kombel on haavad peaaeu paraleelsed,pildil olevatest pikem ca 9cm ja lühem 6cm .Aga sellesse lühemasse mahtus pool sõrme vabalt sisse. Kui need kokku õmmeldi, sõitsin koju ja alles õhtul avastasin, et koera ristluu ja kintsu piirkonnas samuti 2 haava, ja jälegi mahtus ühesse sõrm sisse. Mõlema haavapaari "aukude" vahe ca 5 cm
Nüüd mu küsimus- kes see lüüja oli ja millega lõi? Kui oleks emis hammustanud, siis oleks ka ülemise lõua "jälgi" näha, aga neid pole. Kui haavad on alumistest kihvadest, siis kuda saab nii lüüa, et kärss ei segaks ja tekib 2 auku?
Ette tänades/Jüri
Manused
19092012027.jpg
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas TRG »

Emisel peaks kaks kihva olema suunatud väljapoole(küljele) ja teoreetiliselt peaks nood kihvad augu tekitama küll,aga pole kindel.Enda koonukal olid haavad ilmselt kuldilt saadud,sest välja nägid nagu oleks noaga lõigatud...Kutsale head paranemist!
Õnne peab olema
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas draiwer »

Ei ole searünnakust selliseid paraleerseid haavu näinud,kas karu võid kindlalt välistada.Mine vaata sündmuspaik üle.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

draiwer kirjutas:Ei ole searünnakust selliseid paraleerseid haavu näinud,kas karu võid kindlalt välistada.Mine vaata sündmuspaik üle.

Karu küünised nii sügavaid ja laiasid, et sõrm pooleldi siise mahub, haavu ei tekitaks. Lisaks tuli meelde, et ta haugub karu hoopiski teistmoodi(kuuldes haukumist, lasin ka teise koera autost välja, nii et töö jätkamine oli duetis). Sündmuskoha lähedal oli näha suht värskeid seakarja jälgi. Nii et keegi kärss tegi. On pakutud, et lihtsalt tehti kaks kiiret kihvalööki rinda ja siis korrati sama juba kintsu, või vastupidi.Koera kintsus ju kaks sügavat, aga mitte rebestatud, haava. Peni kah 13,5 aastane juba, reaktsioon ja kiirus pole enam see, aga jahinduslik tahe ja ülbus on suuremaks läinud. Ja ma ise olin relvata, sest juhtumi ajal polnud jahti pidamas.
Viimati muutis jyri, N Sept 20, 2012 6:49 am, muudetud 1 kord kokku.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Aga mis haisu sa sündmuskohal tundsid?Siga saab lüüa väga ilusasti pool viltu.Ta ei löö otse alt ülesse vaid küljega ja hammustab samuti kaelast ja jalgadest koeri.Haavad teeb ka sellised sisemiselt suured ja sügavad.Karu teeb koera pehmeks ilma suuremate väliste vigastusteta.Mul koer sai paar aastat tagasi analoogsed haavad emiselt ja seda 5 aastasena.Siga kipub reeglina lõhkuma kaenlaaluseid ja tagumikku ühe seeriaga.Need on minu tähelepanekud.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Aga mis haisu sa sündmuskohal tundsid?Siga saab lüüa väga ilusasti pool viltu.Ta ei löö otse alt ülesse vaid küljega ja hammustab samuti kaelast ja jalgadest koeri.Haavad teeb ka sellised sisemiselt suured ja sügavad.Karu teeb koera pehmeks ilma suuremate väliste vigastusteta.Mul koer sai paar aastat tagasi analoogsed haavad emiselt ja seda 5 aastasena.Siga kipub reeglina lõhkuma kaenlaaluseid ja tagumikku ühe seeriaga.Need on minu tähelepanekud.

Vot seda "seeriat" ma kahtlustangi. Karu hetkel ei tule kõne alla. Panen tänahommikuse "kusetamise" ajal tehtud pildi, kus kõik 4 haava ühes pildis näha.
Manused
20092012030.jpg
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Koeral on kõvasti vedanud,et hing sisse jäi!Minu koeral paistsid roided kaenla all.Aga emis on teinekord varustatud ka väga pikkade kihvadega ja võsukesi kaitseb suure hoolega.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ax1600 »

Kogemuste najal võin väita sea löömiseks. Kui naha all olev haav on lõigatud ja sügav siis noorem kult, kui rohkem liha rebitud ja 1,5-3 cm sügav, siis pigem emis. Tähtis jälgida, et selles väikeses augus pole all suurt haava, kuna koos kihvaga liikuv nahk jätab välisel vaatlusel ainult sõrmejämeduse augukese nahka ja all on siis suur haav, mis suure tõenäosusega läheb halvaks.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas plaaster »

Siga mis siga, laikadel ei ole küll nii palju haavu korraga olnud aga linnukal oli korraga 16 auku.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

Ax1600 kirjutas:Kogemuste najal võin väita sea löömiseks. Kui naha all olev haav on lõigatud ja sügav siis noorem kult, kui rohkem liha rebitud ja 1,5-3 cm sügav, siis pigem emis. Tähtis jälgida, et selles väikeses augus pole all suurt haava, kuna koos kihvaga liikuv nahk jätab välisel vaatlusel ainult sõrmejämeduse augukese nahka ja all on siis suur haav, mis suure tõenäosusega läheb halvaks.


Arvata on, et ikka kult, sest 4 august on 2 nagu pistodaga või kortikuga-väikesed aga sügavad. Õhku rippuma jääb küsimus, kuda saab korraga 4 lõiget( auku) tekitada, kui külje suunas diagonaalsel löögil "tegutseb" ainult 1 kihv? See ongi mu küsimus foorumlastele :M
Rohkem auke ei tulnud võibolla ka sellepärast , et teine koer jõudis samuti kasündmuspaika oma isale abiks.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ax1600 »

Eks see löömine käib kiiresti. Pildi järgi otsustades sai koer mitu pauku küljelt, kuni aru sai mis juhtus. Paraku on tegu arvatavasti nooremapoolse kurjema kuldiga kes lisaks on koera ka põgenemisel löönud (tagumine seljapeal olev haav)
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas sax »

tõenäoliselt jäi koer seale risti ette lihtsalt, vedas nagu siilil, et siga paremini haakesse ei saanud teda. :?
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ax1600 »

Sai siis enda koer ka päevil viga. Kuna kindlustus peal, siis tegin IFi kodukal elektroonse teatamise ja juba 15 minuti pärast teave meilil, et tasutakse kokkulepitud hüvitis :D . Igatahes võin soovitada.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas Ats »

Ax1600 kirjutas:Sai siis enda koer ka päevil viga. Kuna kindlustus peal, siis tegin IFi kodukal elektroonse teatamise ja juba 15 minuti pärast teave meilil, et tasutakse kokkulepitud hüvitis :D . Igatahes võin soovitada.


Pole küll koeraga seotud, kuid 2 korral IF kindlustusega kokkupuuted, esimene kord korteri kindlustusel ja teine kord auto kasko puhul, maksid kõik ilusti välja, kuid peale lõppu kui uuesti hakkasin tegema siis sunnikud panid kindlustusmakse topelt.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas sooviku »

Mina olen IF-i loomakindlustusega väga rahul.Kõik toimingud saab teha arvutis ja menetlemine käib ka kiiresti.Nüüd peab vist hakkama neilt koera kadumise raha nõutama :cry: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta