Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas maris »

Vabandan, kuid ei suutnud seda pilti siia linkimata jätta :lol:

Pilt
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas mustlesk »

Jüri, Väike-Maarjas on jah lund vähe,tule edasi ida poole ja lund pea põlvini juba.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

mustlesk kirjutas:Jüri, Väike-Maarjas on jah lund vähe,tule edasi ida poole ja lund pea põlvini juba.

Ja miks ka mitte tulla, kui keegi kustuks? :D Hetkel aga kutsujaid pole :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Paneme,aga edasi!Möödunud nädalal lasi koeraomanik oma läänesiberlase läbi metsea maha.Venekas jäi kogemata alles.Põlvamaal toimus see jama.Täna helistati Võrumaalt,et METSAKUTSU URAL lastika seajahis maha.
Kas laskekatsed antakse meestele taguotsa pruukimiste eest? :VS Ainult üks jahikoerte tapmine käibki?
Miks ronivad ühisjahti mehed kes ei oska lasta?Pärast panen laskja nime ka.
kalur
Postitusi: 428
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas kalur »

Aga puugi. On õhkõrn võimalus ,et sinu endaga juhtub taoline asi . Mida sa siis teed .Lisad video oma taguotsa pruukimisest või. Olen täitsa kindel ,et sellist jama juhtub ka vanadel kaladel.
Viimati muutis kalur, L Jaan 25, 2014 2:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas -Imre- »

Kuidagi liiga tihti juhtub viimaselajal :twisted:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Kalurpoiss,niikaua kui sa pole ühtegi jahikoera kasvatanud,soovitan sul musi koos hoida.Muidugi võib igasuguseid asju juhtuda.Aga kui 2 korda nädalas asjad juhtuvad?Kas sulle helistatakse oma murega kui selline asi juhtub?Ma käin metsas ainult oma koertega!Vestid on seljas ka lisaks,et paremini näha oleks teistele.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

Kõigil võib juhtuda kunagi ei saa 100% kindel olla kuidas asi lõppeb,aga enne päästikule vajutades saab küll veenduda kas tegemist ohtu olukorra ja lasuga! Kui mees laseb läbi sea koera maha ,siis eeldan ,et ta nägi koera,aga ei osanud arvata ,et kuul läbi lendab(spekulatsioon) :!: Kõige hullem asi selle laskmise juures on see suur tahtmine!!! Võin ära märkida ,et enamus minu tehtud paugud on just rupsikus koerte juuresolekul,aga siiski ei ole peale jahitava muud suutnud tabada! Enne paugu tegemist otsin alati vaba auku(laskesektorit) veendun mitu korda selles ,et oleks võimalikul minimaalne rikozetti oht ja ,et koerad oleks kas paremal või vasakul minu suhtes mitte looma ees ega taga,aga jh millest me räägime NB: ma ei taha väita ,et rupsikus laskmine parim varjant on ,aga tahan öelda ,et isegi sellises olukorras saab lasta ja täiesti eduliselt :!: ... Olen ise näinud mehi kes lasevad siga kui koer seaga kohakuti hammastega kõrvas kinni just sellistele tuleks peale jahti päraga anda :!: :!: :!: :evil:
Ääretult kurb igal juhul ,et meie väikeses eestis selliseid asju nii tihti juhtub peab ikka hoolikalt jahiseltskonda valima :M
siinkohal märgiks ära selle,et enamus koeraomanikke pole ise ka selleks midagi suurt teinud ,et nende süsimust peni metsas paremini märgatav oleks :VS
Viimati muutis MLP, L Jaan 25, 2014 4:27 pm, muudetud 1 kord kokku.
sinu nukker noku!
kalur
Postitusi: 428
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas kalur »

Sa puugipoiss oled mingi jumal või? Aga kui juhtub sinul selline asi ,mis sa siis ütled.See kas ma oman koera või mitte ei puutu üldse asjasse. Eelmises postituses mainisid ,et koeraomanik lasi ise oma koera maha.
kalur
Postitusi: 428
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas kalur »

Ah ja ,kas sa selle koeraomaniku käest ikka uurisid kuidas ta laskekatse sai?Kas ka tagumiku pruukimise eest? On tõest jama et nii tihti selliseid asju juhtub ,aga 100 protsendiliselt ei ole me keegi selle eest kaitstud. Siis oleks juba paslik öelda kõigi kohta kes teevad jahis möödalasu ,et mis teil siia asja.Laskekatse teil tagumikuga välja teenitud.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

kalur kirjutas:Ah ja ,kas sa selle koeraomaniku käest ikka uurisid kuidas ta laskekatse sai?Kas ka tagumiku pruukimise eest? On tõest jama et nii tihti selliseid asju juhtub ,aga 100 protsendiliselt ei ole me keegi selle eest kaitstud. Siis oleks juba paslik öelda kõigi kohta kes teevad jahis möödalasu ,et mis teil siia asja.Laskekatse teil tagumikuga välja teenitud.


Kalur sinu koht on mere ääres!!! Mööda laskmine ja Ohutu laskmine on kaks erinevat asja :!: :!: :!: :VS ja loomulikult õnnetus ei hüüa tulles võib tõesti kõigil juhtuda ,aga ebnamasti juhtub neil kes aastas korra jahil käivad!
sinu nukker noku!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas rajaleidja »

Juhtub neid koerte laskmisi igal aastal. Ühel aastal jõuab neist õnnetustest rohkem foorumisse, teisel aastal vähem. Ma tahaks uskuda, et valdavalt on tegemist ikkagi õnnetustega, mitte meeste lollusega.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas rajaleidja »

Täna õnnestus siis kuldil koera vest ära augustada. Ühest kohast kõik kihid katki, teisest kohast kaks kihti ja kolmandast kohast üks torke koht ühest kihist läbi.
Täna tuleb öelda, et vest vist päästis koera elu
Manused
WP_20140125_006.jpg
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

kalur kirjutas:Ah ja ,kas sa selle koeraomaniku käest ikka uurisid kuidas ta laskekatse sai?Kas ka tagumiku pruukimise eest? On tõest jama et nii tihti selliseid asju juhtub ,aga 100 protsendiliselt ei ole me keegi selle eest kaitstud. Siis oleks juba paslik öelda kõigi kohta kes teevad jahis möödalasu ,et mis teil siia asja.Laskekatse teil tagumikuga välja teenitud.

Sa Kalurpoiss loe tähelepanelikumalt!Jutt oli 2-st maha lastud koerast!
See kes täna Võrumaal vagaseks tehti polnud omaniku kuulist.Mis on üldse sinu asi mögiseda?
See,et ulukist mööda lastakse on normaalne nähtus,aga koerale pihta laskmine ei ole kuidagi õigustatud.
Ja ega sa sellistest asjadest vist aru saagi.Mul kui jahikoerte kasvatajal on asjadest teine nägemus.Ma suhtlen ka uute omanikega,siis kui nad kutsikast koera kasvatavad.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

Julgen suure tõenäosusega kinnitada, et õnnetused koertega ( ja ka ülenoatera inimestega) juhtuvad seal, kus ei peeta kinni lihtsast reeglist- enne igat jahti korrata instruktaazi ajal ohutuse ABC nõuded. Kaasaarvatud keeld lasta siga siis, kui laskja ei näe või ei kuule koera(i) , mis ei välista koera olemist just sea taga. Kui koera ei näe, jäta sõrm sirgeks. Instruktaazi asemel piirdutakse vaid laskmiseks lubatud ulukite loeteluga.
Samuti ei analüüsita jahi lõppedes tehtud vigu ja need korduvad ka järgmisel jahil.
Vasta