Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

seekord oli kordaläinud rästikul, kes mu penskari "näopiirkonda" suskas.Huuled nüüd laiemad kui silmade välinurgad ja ka kõri algab otse esihammastest.Pilt rohul 2 tundi peale nõelamist ja linoleumil siis 1 päev peale.
Äkki keegi jagaks ka omi kogemusi koerte nõelamisest!
Manused
17062012015.jpg
16062012013.jpg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas TiitR »

Rästik nõelab? Pigem ikka hammustab? Kui ma mingi 4..5-line olin, arvasin samuti, et uss nõelab? :M
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Kellapoiss »

LOOMAARSTI JUURDE.MINU BASSET OLEKS MUIDU OTSAD ANDNUD
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas andrus »

Laikaga kogemus olemas.Veterinaarilt süst ja külm vee ämber koerale aeda(pontu istus enamus ajast pea ämbris).3-4 päeva ja kõik jälle OK.

Arsti oleks ikka mõistlik külastada!!!
jahismurf
jyri

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jyri »

Tänud vastajatele, hetkel midagist ette ei võta, loomaarst ütles telefonitsi et kutsa peaks ise hakkama saama .Seda koera on 3x õmmeldud ja kõik korrad ilma narkoosita,kord isegi ilma kohaliku tuimetuseta. Tema vaid viibutas õmblemise ajal saba ja häät ei teinud. Liiga uhke teine et valu näidata. (b)
Aga pähe tuli mõte, äkki oleks mõttekas eraldi teemana lahata jahil (metsas) koertega juntunud õnnetusi ja nendest üle saamist? :M Õnnestunud jahipäeva teemast ikka möödas, aga kuhu panna?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas TiitR »

jyri kirjutas:Aga pähe tuli mõte, äkki oleks mõttekas eraldi teemana lahata jahil (metsas) koertega juntunud õnnetusi ja nendest üle saamist? :M Õnnestunud jahipäeva teemast ikka möödas, aga kuhu panna?

Vaatasin pealehel ringi ja peab tõdema, et ega tõesti eriti kuhugi panna pole, kui siis siia äkki?: viewforum.php?f=39 Teed teema ja äkki moded teevad selle kleepsuks?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas sooviku »

Oh,jah koerte õnnetustest ja lappimistest võib teha tõesti päris pika teema.On mulgi nii mõnigi koer rästikult hammustada(kui väga täpne olla,siis salvata :wink: )saanud ja ikka näkku.Esimene kord on raskem,järgmistel kordadel on tekkinud juba immuunsus ja paistetus väiksem.Mõne väiksema nn.tibikoera võib-olla tapab ära ka aga tugevale jahikoerale ei tee see rästikuhammustus midagi.Mind pani mõtlema hoopis teine asi:Jyri,miks sa lased oma kallil sõbral valu kannatada.See,kui koer ei kiunu,ei tähenda,et tal valus pole.Pane ennast tema asemele.Kui sul oleks tükk nahka ripakil ja mõni soolika ots paistaks,kas sa laseks tohtril ilma tuimestuseta selle nahariba ära lõigata ja augu niidiga kokku tõmmata. :M Ei usu.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Kellapoiss »

Soovikul õigus.MIKS PEAB LOOM PIINLEMA
jyri

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas jyri »

Vastan loomasõpradele-põhjus oli ülimalt proosaline.See ilma tuimestuseta õmblemine oli silma koopa alumine osa, piltidelgi näha parema silma all vanu arme.Dohter ütles, et kui teha tuimestust, võib silmast ilma jääda, kuna selle närv olevat liiga lähedal.August oli näha nina krõpse, ninaluu siseõõnsusi jne ja need olid prahti täis . Nii võtsimegi ette ilma tuimestuseta õmblemise.Üldnarkoosi seal kus olin polnud teha võimalik, aga õmmelda pidi hiljemalt 4 tundi peale "traumat" , seda teavad paljud.Nii see algaski, aga koer on tubli (y)
Täna on tal tuju hea, nuusib emaste "märke" aga söömisega/joomisega ikka raskusi, sest tursumine lausa jube, isegi varuga "silmusrihm" jääb pidama lõua ja kõrvade tasemele-kaelale pole võimalik asetada.Kuigi silmad on täielikult "avanenud"
Tänan juhtunule kaasaelajaid (b)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:....Kui sul oleks tükk nahka ripakil ja mõni soolika ots paistaks,kas sa laseks tohtril ilma tuimestuseta selle nahariba ära lõigata ja augu niidiga kokku tõmmata. :M Ei usu.


OT: ja ma ei ole Jyri kah, aga...

Olenevalt olukorrast ilmselt laseks. Kirvehaava põlves on küll ilma tuimestuseta õmmeldud, küllap saaks ka kõhunahaga hakkama. Küsimus lihtsalt selles, millised valikud konkreetse olukorra puhul kõne alla tulevad.

BM
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Eohippus »

Kui rästik minu taksi hammustas, siis konsulteerisin loomaarstiga ning see käskis osta vastumürki ja seda süstida. Veel andis ta koti tilgutit, mida lasin taksile naha alla, kuna ta ei olnud nõus vett jooma. Sest vasi aitab mürgi kiiremini kehast välja viia.
Iga lõpp on uue algus...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Välek »

jyri kirjutas:Aga pähe tuli mõte, äkki oleks mõttekas eraldi teemana lahata jahil (metsas) koertega juntunud õnnetusi ja nendest üle saamist? :M Õnnestunud jahipäeva teemast ikka möödas, aga kuhu panna?
10 a tagasi, vana- aasta õhtupoolikul sai hagijas lahti ja kult tõmbas külje lõhki. Jumala õnn, et leidus veterinaar, kes koera ära õmbles. Sant tunne oli minna teise õhtut lõhkise koeraga rikkuma, aga valikut ei olnud. Koer sai terveks ja elas pärast õnnetust veel aastaid.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas sooviku »

Äkki ikkagi oleks võimalik need viimased postitused,alates Feeni sea leidmise pildist,kuhugi mujale tõsta või uus teema teha.Mul on tunne,et neid koertega juhtunud õnnetusi on küll ja veel.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Inks
Postitusi: 102
Liitunud: R Sept 09, 2011 12:54 am

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas Inks »

TiitR kirjutas:Rästik nõelab? Pigem ikka hammustab? Kui ma mingi 4..5-line olin, arvasin samuti, et uss nõelab? :M



Rästik ja üldse maod, salvavad :wink:
Hunting and fishing the only reasons I like to wake up early....
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Pilte kordaläinud jahipäevast

Postitus Postitas TiitR »

Inks kirjutas:
TiitR kirjutas:Rästik nõelab? Pigem ikka hammustab? Kui ma mingi 4..5-line olin, arvasin samuti, et uss nõelab? :M



Rästik ja üldse maod, salvavad :wink:

Ok, nõus :wink: , kuid kuidas öelda rästiku hammustus...rästiku salvatus/salvus? :roll:
Vasta