Õnnetused koertega

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas rajaleidja »

Sai laika esimesel korral ühest kohast lüüa. järgmises jahis viiest kohast. Ja nüüd kolmandal jahil kergelt kriimustada. Peaks seajahi ära unustama ja pardijahis selle pärast käima?
Ma üldse ei väidagi, et taks on ideaalne seajahi koer. Lühikesed jalad, lumi jne - kõik õige. Aga selle järgi, et koer kaks korda järjest lüüa saab, ei saa veel järeldusi teha. On olnud aastaid, kui koer pole kordagi lüüa saanud ja on olnud aastaid kui hooajal 1 kergema naha haav. Ja samas see aasta nagu needus koeral kallal.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas kakuke »

Kui ülesse loeks need korrad, kus ta koprajahis viga saanud või kuivas urus pea paistes tagasi tulnud (praegugi on armid näos 3 nädalat tagasi veedetud mägraurust), vist ei saaks temaga enam pardijahtigi minna. :M Ja mis seal salata, meie laika oleks meid see kord nälga jätnud, kehv lühikeste jalgadega taks oli see, kes kastanid tulest tõi. :) Eks ta meheks tikub kätte minema, vanus ka juba selline.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

Eks neid koeri, sõltumata tõust, on erinevid. Ühel sõbral pole ükski laika elanud üle 7 aasta- leiab lõpu sea kihvadel. Mõnele teisele koerale piisab kriimustusest,( nagu korra minu vanamees, kes hakkas ridamisi lüüa saama alsates 11,5 vanuselt, enne seda -null) et etevaatust omanadada.
Igaljuhul kui koer saab lume hooajal lüüa üle 3 korra, pikka eluiga sellesile prognoosida ei saa.
Aga see minu tähelepanek mitte mitte ainult enda, vaid ka paljude sõprade koerte tegelikust käekäigust.
Kõige paremateks osutuvad korra lüüa saanud vanad emased (ka üks minuomadest), kes peale õmblemist hakkavad haukuma 30m pealt. Siga neid ei karda, ei ründa ja seeläbi saab ilusti ligi hiilida (y) .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Pole näinud sellist terjerit kes oleks laikast kiirem.Või on kellegil ülesöödetud laikad?
See,et koer vahest lüüa saab on hu..jaa. :D Karu on väga liikuv taks ja pole sellist enne näinud. (y)
kAKUKESE seltsi laika tuleks üldse koju jätta.(Pole kunagi midagi teinud),imetlen Karu kangust-sead togivad teda suht tihti,aga mees ikka toimetab.
Aga murelikuks teeb see,et tänavu juba 2. tuttav koer 300 meetrilt siga "õngitsedes"maha lasti.Seekord,siis BOY DŽEURM.. :VS
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

jahe kirjutas:
MLP kirjutas:Ei midagi isikliku kakuke, aga siin on varem sellest juttu olnu,et head söpra on raske kaotada!teine kord on lihtsam vanemaid mehi kuulata ja öppida nende vigadest mitte enda omadest! Katsu karuga pidada rohkem sellist jahti milleks ta loodud (aretatud) on ,siis pole vaja koera ömmelda ja riskid vähem koera elu ja tervisega.siga on siiski üsna kiire ja jöuline loom tihti peale ei saa laika isegi metsas sea rünnakute eest pakku seega taksi vöimalused on 100%-ist 80 kui sedagi! :? Kindlasti on önnestunud jahte ja on ka edspidi ja te köik voite rääkida kui hea koer on taxi vöi terjer, oman ise mölemat töugu aga nalja vöin nende koertega kodus ka teha mitte metsas külmetavatele kyttidele .tahan öelda seda ,et sea jahis käin siiski laikaga! (b)

No see ,kui palju üks või teine koer sea käest lõhkuda saab oleneb ikka pigem koera iseloomust.Taksi on üldjoontes seal kätte saada palju keerulisem ,kui laikat,terjerist rääkimata.
Näita üks laika,kes on terjerist kiirem :)

õnnestus endal eelmine nädal näha kuidas põrsas õnneks tegi mu sjt pannkooki oleks tegemist olnud natuke suurema tegelasega poleks seda terjerit enam täna! nb: see terjer võib sellest laikast täpselt ühe aju kiirem olla, siis on vaesel vennal kett maas ja kõht lahti. liigun peale esimest minu jaoks võimalik ,et 3km aju ka kiiremini kui terjer! mets on risu ja rämpsu, vett ja rööpaid täis selline väikevend väsib suht kähku ja sealt enam lüüa saamiseni ei ole pikk tee nii juhtus ka minul!!! :lol:
ja ma ei kujuta ette jahe kus need teie sead elavad kas põldudel? meie omad elavad viimases pratsikus ja risus tahaks päris näha kuidas see terjer seal risus kiirem on kui laika rumalat juttu võib kodus naistele rääkida,viimased ei pruugi ka seda uskuda :!:
Viimati muutis MLP, E Jaan 20, 2014 8:33 am, muudetud 1 kord kokku.
sinu nukker noku!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Pole näinud sellist terjerit kes oleks laikast kiirem.Või on kellegil ülesöödetud laikad?
See,et koer vahest lüüa saab on hu..jaa. :D Karu on väga liikuv taks ja pole sellist enne näinud. (y)
kAKUKESE seltsi laika tuleks üldse koju jätta.(Pole kunagi midagi teinud),imetlen Karu kangust-sead togivad teda suht tihti,aga mees ikka toimetab.
Aga murelikuks teeb see,et tänavu juba 2. tuttav koer 300 meetrilt siga "õngitsedes"maha lasti.Seekord,siis BOY DŽEURM.. :VS

tark oleks jh teil need mehed tõsiselt luubi alla võtta kui iga aasta 2 koera maha käristatakse ,siis minu silmis pole sellistel meestel jahis üldse kohta!!!
sinu nukker noku!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas TRG »

puugi kirjutas:Aga murelikuks teeb see,et tänavu juba 2. tuttav koer 300 meetrilt siga "õngitsedes"maha lasti.Seekord,siis BOY DŽEURM.. :VS

Nälg peab ikka väga kõva olema ,et 300m pealt siga lasta :VS ...Boy'st on kahju.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

MLP kirjutas:
puugi kirjutas:Pole näinud sellist terjerit kes oleks laikast kiirem.Või on kellegil ülesöödetud laikad?
See,et koer vahest lüüa saab on hu..jaa. :D Karu on väga liikuv taks ja pole sellist enne näinud. (y)
kAKUKESE seltsi laika tuleks üldse koju jätta.(Pole kunagi midagi teinud),imetlen Karu kangust-sead togivad teda suht tihti,aga mees ikka toimetab.
Aga murelikuks teeb see,et tänavu juba 2. tuttav koer 300 meetrilt siga "õngitsedes"maha lasti.Seekord,siis BOY DŽEURM.. :VS

tark oleks jh teil need mehed tõsiselt luubi alla võtta kui iga aasta 2 koera maha käristatakse ,siis minu silmis pole sellistel meestel jahis üldse kohta!!!

Ma tean,et praegu tegeletakse selliste asjadega,et kogutakse kõigi jahikoerte surmade kohta infot.Need kaks koera keda mina tundsid olid mõlemad diplomiga seajahi koerad.Üks lasti turisti poolt "seapähe"Pärnumaal maha ja teine,siis Harjumaal.
Ka Võrtsuääres olla koerast jagu saadud.Ma ei oskagi midagi öelda sellise pasa peale. :evil:
Järgmised koertelaskjad trükin siia nimeliselt ära?
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jahe »

No see ,kui kaua koer kestab on ikka mehes kinni.Esimese terjeri suutsin ära väsitada kahe päevaga,praeguse tõmban rihmaks ühe päevaga,ise ka juba vanem :).Nagu ma ütlesin on see pigem koeras kinni palju ta ennest lõhkuda laseb.Meil jahtkonnas üks taks kelle eest aastatega ilma liialdamata on lastud 400-500siga ja kordagi pole lüüa saanud.Esimene terjer oli mul ikka aeg-ajalt katki,kuna talle meeldis siga haukuda kärsa ees,teine pole sea käest sugeda saanud,hoiab vahet.Laika on ikkagi kaalult oluliselt raskem ,kui taks või terjer ja jääb nii õelda parimini kihva otsa,väiksema koera viskab siga lihtsalt eemale.
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas andrus »

Meie kandis juba lumi põlvini ja laupäeval oli raadios ikka ja jàlle kuulda,et tooge auto koer on katki.Ise jätsingi ühe kuldi ajamise ära kuna ei riskinud noort ja rumalat peale panna.Lagedal koer tuli üle välja siis pea ainult paidtis.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Sa Andrus too pool oma lumest meile.Meil on4 cm lund ja metsaalused mustad.Maa on isegi soos ära külmanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas kakuke »

Lihtsalt taustaks, et meil lund 1-3cm. Suurest lumest ja selle mõjudest (taksil lühike jalg jne) rääkida ei saa.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas puugi »

Samas ei ole see pisike koer ka alati kaitstud.Omal tuttav koeramees läks seajahile,kaasas jahiterjer ja 2 laikat.Kui koerad suure emise otsa sattusid viis koeramees laikad haiglasse,aga saksajahiterjeri nätsutas siga täitsa pehmeks.Ühest retsepti polegi kuidas koer terve püsiks.
Vähem korraga kaasa võtta.
jyri

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Meie kandis juba lumi põlvini ja laupäeval oli raadios ikka ja jàlle kuulda,et tooge auto koer on katki.Ise jätsingi ühe kuldi ajamise ära kuna ei riskinud noort ja rumalat peale panna.Lagedal koer tuli üle välja siis pea ainult paidtis.

Kuisuurtel jalgadel su koer siis oli, et ainult pea paistis?
Ise olin Reedel teiekandis (Tamsalu ja V.Maarja vahel) sigu ajamas, üle 10cm küll polnud :M !
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Õnnetused koertega

Postitus Postitas andrus »

ilmselgelt algavad omal kah siis põlved 10cm kõrguselt ja kotid lohisevad mööda maad
jahismurf
Vasta