IZ-18 MH

2005. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegi Lõuna-Eesti kandis mõnda relvameistrit teab? Omajagu on seda relva küll kiidetud, kuid natuke peaks teistsugust juttu ka ajama. Kole puise olemisega on laad. See on asi, mida tuleks kohe kindlasti kohendada. Üks huvitav asi tuli täna veel ilmsiks. Olles liikunud päev otsa niiske ilmaga väljas, oli püss pealt rooste tõmmanud, kui koju sain. Oskab keegi seda kommenteerida (olen õrnalt õlise lapiga teisest üle ka käinud mõni aeg tagasi). :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mina tõmban pärast igat jahti relvad õlise lapiga üle- aga kui märga saavad siis kipuvad ikka need rooste täpid peale tulema
jaht eesti moodi
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

[quote="kakuke"]Kas keegi Lõuna-Eesti kandis mõnda relvameistrit teab? Omajagu on seda relva küll kiidetud, kuid natuke peaks teistsugust juttu ka ajama. Kole puise olemisega on laad. See on asi, mida tuleks kohe kindlasti kohendada.


Pöördu oma murega Tartus Võru tänava relvapoodi, neil on sidemed väga hea relvameistriga.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas: Olles liikunud päev otsa niiske ilmaga väljas, oli püss pealt rooste tõmmanud, kui koju sain. :?


Muud hullu pole seal midagi, kui et viletsasti rauda oksüdeeritud, mine lähimasse jahindus kauplusesse ja osta oksüdaati, sellega võõpad raua üle ja jälle relv ilus must. :lol:
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

kas see on selline millega pead iga kord üle tegema voi aeg-ajalt ja palju see maksab
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kriss kirjutas:kas see on selline millega pead iga kord üle tegema voi aeg-ajalt ja palju see maksab


Teed ühe korra ja pudel maksis mingi 100-150.- eek, sellega võib kõiki rauast asju (relvad, noad) mis kipuvad roostetama, üle võõbata. Lased näiteks oma jahinoal tera mustaks, peaks päris eht saama. :)
Viljandis müügil sellises kaupluses nagu Antera. Seal ka muid erinevatele kaliibritele puhastus vardaid ja harjasid.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Suured tänud soovituste eest. Kui aega saan, siis astun läbi ja ajan selle väikse asja joonde :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
külaline

ühelasulised

Postitus Postitas külaline »

kuidas nende ühelasuliste karabinidega on? Kas halb ei ole kui pead kiirelt kiirelt lahti murdma et uut nätakat järgi panna(kui ei kuku esimese peale)?
:oops: ma tean et arvatavasti loll küsimus :oops: aga siiski....
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Võibolla on see ainult minu "luul"aga kaldun arvama,et üks lask peab looma surmama.Need järgilastud paugud on minu arust täiesti mõtetud(mitte küll alati,sest erand kinnitab reeglit).Paras raiskamine.Ja kui oled rohkem kui üks päev harjutanud ,siis peaks padrunivahetus peaaegu sama kiire olema.See pole ainult minu arvamus,kogenud mehed räägivad.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Loomulikult ma nõustun sinuga!!! Ega ma ei mõtelndugi seda et nüüd sõelapõhjaks laskma peab aga võib tekkida ikka olukordi kus on vaja anda nn."hingepauk" See on eetilisem ikka kui lasta loomal niisama piinelda.
Nüüd veel üks küsimus: IZH - 18MH kal.222Rem-siin kiideti täpset tuld palju....kuidas on lood IZH - 18MH kal.308 Win'iga???(maksis midagi 3 või 4 tuhat??) Kütliliinil vist on sellega kehvem seista või mis?? Peibutusjahiks ja valiklaskmiseks vist päris hea?? mis arvate?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

see oleneb sellest mida lased. 222ga. võid seista ainult väikeuluki kütiliinil,sest sellega võib lasta kuni sokuni aga neid jälle ei aeta. nii,etpead tegema enddale selgeks mida sa lasta tahad.
jaht eesti moodi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kriss kirjutas:kas see on selline millega pead iga kord üle tegema voi aeg-ajalt ja palju see maksab

Ei tea, kas sellega peab pidevalt võõpama või ei, aga eile kui seda Trapperist soetasin, siis maksis see 87.- Selline sinine vedelik on ja kasutusjuhend ka purgil taga. Enda püssi pole jõudnud veel töödelda sellega, küll aga tekitas minus mõningat segadust kiri purgil, et see tuleb kuuma veega hiljem eemaldada. Ei tea kuidas püssile selline protseduur mõjub?
külaline kirjutas:kuidas nende ühelasuliste karabinidega on? Kas halb ei ole kui pead kiirelt kiirelt lahti murdma et uut nätakat järgi panna(kui ei kuku esimese peale)?
:oops: ma tean et arvatavasti loll küsimus :oops: aga siiski....

Küsimusel mõte täitsa sees. Probleemiks pole minu jaoks olnud mitte see lahtimurdmine ja padruni uuega asendamine (olen natuke tööd teinud endaga selles osas), vaid pigem taskust uue otsimine. Paar korda olen otsijahil vajanud kiiresti uut padrunit ja kui see on taskute sügavuses padrunitaskus siis :( Olen näinud sileraudsetel ja suurematel vintrelvadel lae peal elastset vööd, kuhu padrunid sisse käivad. Siiamaani selle soetamine endale on paljaks mõtteks ka jäänud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Väga hea ja mugav on vöökott.
Sinna paned väiksesse lahtrisse padruni karbi sisu ja padrunid sisse. Pole muud kui lukk lahti ja haara padrun.
Mittu korda mugavam kui taskust otsida(oma praktika).
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahimees kirjutas:Väga hea ja mugav on vöökott.
Sinna paned väiksesse lahtrisse padruni karbi sisu ja padrunid sisse. Pole muud kui lukk lahti ja haara padrun.
Mittu korda mugavam kui taskust otsida(oma praktika).

Ega keegi pole eespool mainitud vööd kasutanud, kus padrunitaskud sees? Sellel pole tarvis mingi lukuga sebida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
janno

Postitus Postitas janno »

olen sihukesi v2iksekaliibrilisi (sportpyssipadrunile, 5,6) Obi alamjooksu hantidel n2inud. nemad olid padruni k2ttesaamise lihtsalt lahendanud: pyssi kaba kylge, paremale poole oli v2ike "padruniv@@" kinnitatud. ei v6tnud 6ieti isegi 6last pyssi 2ra kui padrunit vahetasid.
Suletud