IZ-18 MH

2005. aasta teemad
Suletud
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

ära ehmata! kui relv puhastatud ja lased sinna sisse aerosoolõli siis see sealt ära aurab jutt oli õlidest sõna otseses mõttes. aga ka aerosool valgub mööda rauda alla ja läbi luku ja lae sisse ja seal edasi vaatab mida tegevust leiab
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

teadjamiis kirjutas:ära ehmata! kui relv puhastatud ja lased sinna sisse aerosoolõli siis see sealt ära aurab jutt oli õlidest sõna otseses mõttes. aga ka aerosool valgub mööda rauda alla ja läbi luku ja lae sisse ja seal edasi vaatab mida tegevust leiab

Vaat nendest keemiatest ja õlidest peaks keegi teadjamees küll rääkima. Minu tuttav relvameister ütles, et eelistab ikka vanaviisi õli, poed jälle kiidavad kõike, mis müüvad. Mina pole küll sellest sotti saand :( Puhastamisest oli juttu eraldi, mille Kaupo autoriteetse selgitusega ära lõpetas, aga sellest vahendite virrvarrist ei jaga ikkagi. Venelaste kirjandus soovitab praegugi hooopis lihtsamaid vahendeid kui kõige tõhusamaid vt http://arch07.narod.ru/potapov/index.html
Mis õigem on :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

relvafoorum

Postitus Postitas jahe »

kui rahakott vähegi lubab ära iz-18mh küll osta mina sain sellega mööda pükse ,100m pealt annab 10cm ringi saada see püss lihtsalt ei lase vähemalt minu oma mitte ,algul ma kahtlustasin iseennast et ma lihtsalt ei oska lasta aga kui proovisin sakot ja sauerit siis selgus et asi minus ei ole ,viisin püssi poodi tagasi(DEERHUNTERIST OSTETUD)seal käis püss kontrollis ära öeldi et asi optika jalgades,et tuleb mingi tift teha maksab 250eeki mina nõus püss on ju vaja laskma saada hakkasin siis relva proovima ei ikka sama tulemus siis võtsin käsile optika (bushnel maksis5000eeki) saatsin optika kontrolli selgus et optika on täiesti korras uuesti tiiruga deerhunterisse tagasi ütlesin neile et tahan ise juures olla kui relva testite senini pole keegi ühendust võtnud kuigi möödas 1,5aastat,olen selle revaga 9siga lasknud ja õnneks raipeid pole jäänud,aga ebakindlus on ikka cal308win võib-olla on palju tahta aga vint võiks 100m 10cm ringi toe pealt lasta kulutustest mis ma selle relva pärast teinud olen ma parem rääkima ei hakka.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Liivakotilt peaks vintrelvaga 100 m. pealt ikka pöidlaküüne sisse saama.
Hetkel on jahipaus ja tasub mõne sõbra püssi pealt kindel
optika võtta.Sellega saab asja selgeks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvafoorum

Postitus Postitas kakuke »

jahemees kirjutas:kui rahakott vähegi lubab ära iz-18mh küll osta mina sain sellega mööda pükse ,100m pealt annab 10cm ringi saada see püss lihtsalt ei lase vähemalt minu oma mitte

Mul oli sama jama ja ring oli veel suurem. Põhjuseks seesamune esilae värk, millest kusagil siin juba juttu on olnud. Torul ja lael olid tugevad jäljed peal ja paberileht ei läinud mitte mingil juhul vahele. Soovitan noaga natuke tööd teha, kui on see probleem ja siis kontrollida. Minul hakkasid kuulid peale seda ka kümnesse minema. Sai, aga liiga vähe noaga töödeldud ja kui olin ca 7 pauku ära teinud, siis jälle asi nässus, kuna leht vahele ei läinud. Moon sai otsa ja nüüd peale räigemat tööd pole saanud kontrollimas käia. Esialgu oli pinge torus nii suur sees, et kui püss oli külmalt sisse lastud, siis peale noaga töötlust nihkus sihtpunkt 20cm kõrvale. Sain nädalavahetusel proovida tiirus Tikkat, mis spordi tegemiseks loodud ja nüüd liiguvad minu kõrvad juba ka teises suunas. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

mul omal kah 18 MH .308win .........yhe walteril lasin klaasid loksuma aga siis panin bushneli peale ja 130 m pealt sai sisse lastud .....noh 5 cm ringi umbes....aga probleem selle relvaga võib see olla ,et ei tohi järjest pugutada.....toru läheb kuumaks ja siis hakkab pilduma....vähemalt minu konkreetne isend.....aga muidu see tifti värk peab paika kyll....see peab olema vähemalt 308 l kindlasti.....
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Kuule Serx kas sul sellega probleemi polnud et püss kokku lahti normaalselt ei käi. Käisin poes vaatamas ja proovimas. Lahti ja kokku panemine nõudis ikka väga suurt jõudu. Algul mõtlesin ma et mina olen loll ja ei oska aga siis proovis relvakaupmees ise ja vägistas ka päris toore jõuga enne kui kokku sai. (Või aitab selle puhul püssi korralik õlitamine , või tuleb relvameistri juures lasta midagi ümber teha :?: :?: :?: :?: :?: )
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pole küll serx, aga mul oli sama lugu ja ajapikku läheb kergemaks. Märksõnaks on siinkohal kirvetöö.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kirvetöö on isegi kergelt öeldud. :D Aga kui natuke lasta viimistleda,siis hakkavad kõik asjad korralikult toimima ja lõpuks saab ka laskmisest rõõmu tunda.Huvitav on see,et kas siis tehases mingit kontrolli ei olegi,et lastakse uksest välja vedada peale vaatamata.Mis see loeb,et odavast hinnaklassist jne.,aga süsteemid peaks ikka normaalselt funktsioneerima, või mis.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

siinkohal oleks huvitav mõne omaniku käest teada saada palju selline
viimistlemine maksab kõik kokku et relv nolmaalselt funktsioneeriks? :roll:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Minul piirdus ainult enda tööga.Esilaad (kiil või mis-iganes) tahtis viimistlemist,lisaks võtsin juppeks lahti ja lihvisin liikumist takistavad valu- ja töötluskonarused maha, üks laupäev läks selle kõige peale.
Huvitav oleks teada,kas selle optikajala kinnituse kiil freesitakse meelega viltu peale, a la et saate kasutada ainult meie kinnitusjalga ,millele samuti viltune soon freesitud,ainult et see jalg pole veel tootmisse jõudnud. :D
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

mul oli poes tuttav ja ma valisin umbes 6 toru seast enda oma välja ja see käis lahti kokku mõnusalt sujuvalt ....mitte väga kergelt ega ka mitte väga raskelt........aga esilaad tahtis natsa töötlemist kyll...... parema käega hoiad relva tagant kinni ja vajutad linki.....vajub mõnusalt sujuvalt lahti.....mitte ei kuku kolks.....
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Mul väga hea...Iž 18MH

Postitus Postitas laurits »

Mina isiklikult rahul, eelmine aasta 170m sokule täpselt kaela muidugi toelt. Arvan , et alati ei pea olema mingi 30tonnine tukk olen näinud küll kui uhke püssiga mööda pannakse nii et tolmab.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Poed võiks relvameistrite visiitkaarta jagada.Ostes IZ18MH palun astuge selle visiitkaardi omaniku juurest läbi ja peale mõningast viimistlust ja sättimist võite rahuliku südamega jahile minna.Head jahiõnne!
Väga meeldiv oleks ja ei peaks ennast esimesel päeval näost roheliseks vihastama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Poed võiks relvameistrite visiitkaarta jagada.Ostes IZ18MH palun astuge selle visiitkaardi omaniku juurest läbi ja peale mõningast viimistlust ja sättimist võite rahuliku südamega jahile minna.Head jahiõnne!
Väga meeldiv oleks ja ei peaks ennast esimesel päeval näost roheliseks vihastama.

Mhmm ... mitte ainult visiitkaardi vaid ka püsikliendikaardi. :D Aga samas saab selle püssiga väga hästi aimu, et milline see järgmine püss siis olema peaks ja ei peaks.
Head sokujahti!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud