IZ-18 MH

2005. aasta teemad
Suletud
Martiini

Postitus Postitas Martiini »

Mina soetasin IZ 18 MH kevadel ja olen sellega kolanud ja lasknud varitsuses ja ajus. Väga kerge ja mõnus kasutada. Olen täitsa rahul. Olen kasutanud ka ilma optikata ja sedasi laseb kah täitsa hästi
Martiini

Postitus Postitas Martiini »

ah seda kah et mul on 308
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas: Trapperist soetasin, siis maksis see 87.- Selline sinine vedelik on ja kasutusjuhend ka purgil taga. Enda püssi pole jõudnud veel töödelda sellega, küll aga tekitas minus mõningat segadust kiri purgil, et see tuleb kuuma veega hiljem eemaldada. Ei tea kuidas püssile selline protseduur mõjub?


See ikka õige asi siis, aga seal kirjas, et loputada kuuma veega ja siis poleerida. "Kleen Bore" vedelik "Black Magic", sa ikka seda mõtlesid ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:See ikka õige asi siis, aga seal kirjas, et loputada kuuma veega ja siis poleerida. "Kleen Bore" vedelik "Black Magic", sa ikka seda mõtlesid ?

Just seesama. Kuum vesi tungib päästemehhanismi ja pühib sealt viimsegi õli minema ja hakkab tekitama roostet, kuna püssil on roosteplekid tekkinud just selle koja peale. Said Sa aru sellest nn. nuustikust millega poleeritakse hiljem ja eelnevalt puhastatakse (mingist metallist). Kas see on analoogne asi, millega potte ja panne küüritakse?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma arvan küll, et jutt on metallnuustikust.
Ehk võib pärast niiske lapiga üle tõmmata, idee vist selles, et saada maha need mürgised jäägid. Muidu võid endale veel liiga teha kui jahil rauaga kokku puutud. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:Pöördu oma murega Tartus Võru tänava relvapoodi, neil on sidemed väga hea relvameistriga.

Pöördusin, kuid sealt öeldi mulle, et selleks meheks on Anton Toivo (mingi teine pidi ka veel olema), kes elab Elvas, et ma vaadaku ise tel raamatust järgi. Ei tea kas neil polnud seda numbrit, või ei meeldinud minu nägu neile jne. Otsides siis seda Anton Toivot leidsin, et Tartumaal on küll selline olemas, kuid oleb hoopis Tartu linnas, mitte Elvas. Ei tea siis kas on sama isik. Võibolla oleks hea kui saaks siit mõne tel nr. ei peaks huupi mingeid kolmandaid isikuid tülitama.
Veel üks asi, mis võib huvi pakkuda. Lammutasin eelnevalt oma püssi ära ja hakkasin siis seda oksüdandiga töötlema. Pudelil oli kiri, et teostada seda 2-5 korda. Kuna tean küll mis on lambavill ja kivivill ja mineraalvill, aga pole kuulnud sellisest asjast nagu terasvill (pudelil kirjas), siis teostasin seda puuvillase lapiga. Toru sai 4 korda töödeldud ja tulemus sai peaaegu vägahea, aga luku(lööknõela)koda, mis oli rohkem roostes sai töödeldud 5 korda ja selle viimase 5 korraga tekkis selline olukord, et osa eelnevat oksüdeeritud pinda tuli maha ja hakkas roostet välja ajama (peale esimest töötlust oli lugu sama, kuid järgmisega see paranes). Võibolla mõni teab mis teha. Kas püss kokku panna, või veel töödelda?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

rääkisin ühe relvameistriga ja tema seda asja ei pooldanud ,temal pidi olema mingi oma retsept millega saab raua korralikult mustaks, aga eks need asjad ole ikka rohkem relvameistrite pärusmaa.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Eelnevalt oli juttu sellest et padrunivahetus harjutamise asi jne. Tekkis veel selline küsimus et kas püss liiga kiiresti ära ei väsi selle lahtimurdmise peale(jumal neid vene relvi kah teab, mõned head mõned....)? Eriti ju ka siis kui oled kõva tiirumees.
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

väike põrsas kirjutas: Tekkis veel selline küsimus et kas püss liiga kiiresti ära ei väsi selle lahtimurdmise peale(jumal neid vene relvi kah teab, mõned head mõned....)? Eriti ju ka siis kui oled kõva tiirumees.


Määrida on vaja siis ei kulu, kui annad kuivalt minna siis ikka kulub kiiremini.
Kas tuleb jaht???
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Vaevalt et keegi suudab püssi lihtsalt lahtimurdmisega ära kulutada. Enamasti tekivad püssidele loksud ja muud vead ikka vale või siis liiga julma käsitsemise tõttu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega seda ikka palju rohkem lahti murra, kui kaheraudset. Määrima peab niikuinii.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
metallist

terasvill

Postitus Postitas metallist »

Terasvilla saab osta/tellida LUNA st. Hind jääb sinna 100 krooni kanti pluss käibekas. Aga kui keegi tahab prooviks väikest tuustikest siis Tartu mehi võin selles küsimuses aidata 8)
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ma selle sinise vedelikuga kui ka ühe tuubis oleva halli pastaga relvi " mustates " kokku puutunud küll ja küll. Kahjuks pole aastat 10 tagasi soetatust hallist pastast kübetki järel, see oli parem kui see plastpudelikestes müüdav sinine lahus, firmat kah ei mäleta enam, vahet pole. Nii, räägin siis lahusest. Oma kogemuse järgi, eelnevalt vaja pind ette valmistada. Kasuta liivapaberit, kui tahad lõpptulemiks musta läikivat, siis peenikest paberit, poleeri, parema tulemuse olen saanud keskmiselt matina ja selleks siis tiba jämedam paber. Tõsi, olen taastanud ikka piisavalt roostes relvi, seega algul väga jäme ja järjest peenemat paberit edaspidi...
Kuid, jah, vahel tuleb lahusega töötluse järel ja veega pesu lõppeks, mittepäris ideaal tulemus ja siis teatud kohti suurelt üle vajamineva ala uuesti töödeldes, alles siis hea tulemus! Raske on saada head ühtlast tulemust just raudade ja suurte pindade tegemisel, millega olen kokku puutunud, aga kui paar konet oled teinud siis ka asi juba käpas niiet probleemi pole, see lahus on hea variant ja saab asi korda. Peab silmas pidama et peale valades saaks ühtlaselt ujutatud või lapiga siis kiirelt ja ohtra vedelikuga üle võõbatud. Kui kannad ebaühtlaselt või algul valesti läheb siis enam kui kindel et hakkadki jamama ja parandama ja kaua aega läheb. Pesema, veega, just selleks, et maha mürgid ja ka teatav järeltöötluse osa vees seisneb. Muide, TAPVALT MÜRGINE, see ka pudelil kirjas!!
Aga kui uurida, siis jah, spetsid " mustavad " aeglase, mingi eri-töötlusega ja seda teha saab nii Tallinnas, näiteks ARSENALIS, kui ka Tartus, aastaid tagasi mul mees tegi füüsikainstituudis, terve püstoli juppidena ja tulem ideaal ja siiani laitmatu.
endel

Postitus Postitas endel »

Iž-18 on natuke isegi liiga kerge.Tean meest kes pani lae säärele lisaraskuse juurde pidi olema parem sihtida.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kakuke- räägin- et kõkats- kerge- a sa mind ei usu...
Kuula siis teistemeeste juttu-

Miks kvaliteetvindid kallid on? Toru on paksemaseinalisem? Metalli rohkem läeb?
Õige ju- stabiilsemad ja sellevõrra täpsemad. Sest ka raskemad.
A miks su IZ- 18 üppab üles alla? mis su püssi kaal on? 1,5 kilo?
su iga südamelöök ju teda morgendab. Ohh- puhh- hing kinni ja südamelõöögivahel pead päästiku vajutama... siis pihtas.
A koprakraavil? Näed teda- ootad- kuna ta läeb august eemale... Süda paneb kui hiirel, kes sabapidi lõksus- 600 lööki sekundis...

Trennivärk- tiirus põmmutada - et tikutopsile pihta saada- ulka kuule läeb- a kui käepealt pihta saad- siis ostsid omale õige relva.

Ja kui veel kopra see aasta maha saad- ma teen sulle õkva putla välja!
A maksa praed ise! Sibulatega!
tsuks nigu ma olen...
Suletud