Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Ja peremees Jüry autosse ka enam ei istunud :lol:


Istus päris mitmel korral aga oli vakka isegi siis, kui mingi lehm tuli autot "nuusutama" üle karjuse traadi! Oma laikad sõidavad ilma rihmata, kui tagaluugi lahti teen, siis kah ei söösta kuskile vaid annavad mulle lihtsalt musi ja ootavad, mis edasi saab! Kordagi pole täheldanud, et kasvõi üks minu koertest oleks kunagi kellegi/millegi peale autost haukunud. Niuksunud küll.
Nii et nõustun väitega, et see "probleem " rohkem peremehes :VS , mitte koeras!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Eks igaühel ole omad standardid,kuda koer peaks käituma ja sõna kuulama.Mina olen selles suhtes lihtne inimene...ehk kui koerast jahis kasu on ja tal on viisakas käitumine siis minu arvates on tegemist juba väga hea koeraga ja kõik muu on boonus,tõug pole oluline :wink: :)
Viimati muutis TRG, K Okt 03, 2012 7:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Seda kui kuulekad koerad on saab hästi näha metssea aias.Minul on õnnestunud 2 korda koer enda juurde kutsuda.Ja laikad on nii erinevad,et kuku pikali, seda nii töös kui käitumises.Minul 2 ühesugust koera ei ole olnud ega olegi! :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Jägervision kirjutas:... Eile vaatasin avajahis päris suu ammuli ühe mehe vene-eurooplasi- 3 koera, ...

Äkki üks neist oli ikka läänekas? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

TRG,elementaarne kuulekus peab siiski olema.Koer võib olla jahiolukorras ju väga hea aga kui kuulekust ei ole õpetatud ,siis sellisega küll mingit mõnu pole jahis olla.Kui jahis on koer kes hüppab inimestele peale,kakleb teiste koertega,ronib mudasena autosse niikui keegi ust paotab,kui saak maas siiskatkub karvast paljaks,ei lase kedagi ligi.Sellise lontrusega ei taha küll ühes jahis olla.Enamasti on sellised koerad inimestel,kellel ei käi jõud ja mõistus koerast üle.Üle treenida ja üli kuulekaks õpetada pole ka mõtet.Ja sellist hästi töötavat laikat pole ma ka kohanud kes metsas jahiolukorras sea pealt kutsumise peale ära tuleb.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Hundikütt, elementaarne kuulekus ja viisakus peab ikka olema ja eks ta muidugi peremehe tegemata töö ole,kui koer selline mürgeldaja :D .Samas jäin nüüd mõtlema sellise asja peale,et polegi näinud sellist koera, kes teeb metsas tööd ja viisakalt käituda ei oska... :wink:.
Viimati muutis TRG, N Jaan 16, 2014 12:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Hundikütt tundub,et räägid mingist kindlast koerast?Ma ei uskunud,et sellised koerad on olemas! :M
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Jägervision »

kakuke kirjutas:
Jägervision kirjutas:... Eile vaatasin avajahis päris suu ammuli ühe mehe vene-eurooplasi- 3 koera, ...

Äkki üks neist oli ikka läänekas? :D

Ma tean küll mida sa sihid, mees :D Seekord lasid mööda. Ehk ma jõuan need kolm ka jahis ära näha, siiani on au olnud vaid ühte kohata :)
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas peepk »

Hetkel Soomes tuttava küti kutsel ja temal idasiberi laika, no kuulab ja täidab käske, nigu hea dressuuri saand teenistuskoer (y) . Neid, mis mina olen siiani jahil näind, nöutakse ainult looma jälitamist ja peale hooaja löppemist ja aeda sulgemist nigu unustatakse. Siiani arvasin, et see koeratöug teeb, mis heaks arvab ja peale kaasa sündinud jahi ande eriti söna ei kuula. Karu ja pöder on siin tema "töö". Homme tetre laanepüüd ja metsist luurama Soome püstkörvaga, kui ilma on.....
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

See kui kuulekas koer on ei olene koera tõust. Eestiski on selliseid koeri kes kuulavad igat peremehe käsku oi kui palju.Ma ei tohi ju nende meeste nimesid siia toksida! :lol: Asi on ikkagi selles kui palju koeraga kutsikast peale personaalselt tegeletakse.Ja meilgi on oi oi kui palju koeri kes hästi karule töötavad.Ühte idakat tean,teised on läänekad ja venekad.Ja kui suur % Eesti koerameestest siin sõna võtab?Ma julgen pakkuda,et 0,05%. :lol: Ja see mida nimetatakse väga heaks võib teisele mehele osutuda kõlbmatuks? :roll:
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas: Asi on ikkagi selles kui palju koeraga kutsikast peale personaalselt tegeletakse.

Julgen vastu vaielda- koerte "taibukus" varieerub isegi sama pesa kutsikate vahel. Minu vanamehele sai käsu peale hääle andmise selgeks kuskil 3+ a. vanuselt- ta lihtsalt ei näinud põhjust ja vajadust haukuda. Aga ta poeg õppis käsu peale hääle andmise selgeks kohe, kuid siiani ei oska näiteks "nööri otsas" käia, ikka teeb järske sööste midagist nuusutama - minu proua tõmbab iga jalutuskäiguga paar korda siruli, kui ma komandeeringus olen :D Aga seda kasvatusest... :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Seda ma ei väidagi,et kõik pesakonnas on ühesugused.Ma üritan ühel isasel normaalselt rihmas kõndimist selgeks teha juba kaks aastat,aga eilegi läks kähisedes ees ja ei aita miskit.Tööomadused on ka kõigil erinevad,samuti hääl ja visadus.Kui kaua peaks koer siga järjest haukuma,et kõik rahul oleks? :M
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Kui kaua peaks koer siga järjest haukuma,et kõik rahul oleks? :M

Seda minagi küsinud siin foorumis ja vastused olid "seinast-seina" . Üksikjahimele meeldib, kui kaua, aga mitte kaugel. Kollektiiv (kisa)jahil on hea, kui kohe tuleb tagasi, siis saab kohe järgmist aju teha, missest, et loom pani minema :VS jne.jne. Ise olen tulnud järeldusele, et "optimaalne keksmine" on kuni 1 km kaugust ja niikaua, kuni keegi ( mitte ainult peremees) tuleks hääle peale ja ajaks koerale turvaliselt "asjad korda" või pimeda saabumiseni hiljemalt. Kui olin veits noorem, siis kaugust aktsepteerisin ca. 2 km. Ehk siis 1 tund peaks OK olema (y)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Krt üritasin terve eilse päeva kõigi vahenditega 7-aastast emast koera seaga lõgetama sundida ja tegi ikkagi rekordi 12 tundi sai õhtul kell 11 täis.Rohkem ma ennast nöökida ei lase ja võtan metsa mõne noorema isase.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Siis on vahendiks koerale järgi mitte minemine. Kui loll pole, saab aru, et peremees tuleb appi teatud aja jooksul ja teatud kaugusele ainult. Kas see nüüd "formeerunud" koerale mõjub? :M
Vasta