Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Vist sellisele ei mõjugi enam miski.Teistele meeldib selline asi,aga kui autoga ligi ei pääse olen mina see kes jala öösel metsas ujub.Sellist maratoni teeb ta ainult sea ja ilvesega.Põdraga on asi parem kui mõnda teist tola kampas ei ole.Olen proovinud ootamist ka,aga koju tahaks ka hommikuks minna ja lähed koerale järele ja vahest saab sellest asi ainult hoogu juurde,aga mõnikord olen isegi ta maha kutsunud. :VS
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

On veel üks moodus, mida oma "vanamehe" peal kogenud- kannata veel 7+ aastat, siis hakkab vähem ja lühemalt käima :lol: . Ja jahile mine ikka hommikul, enne valget-siis otsid koera kah päikesevalguses :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Just pimedas peale hakata,siis saab õhtuks koju! :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Noh siin me nüüd oleme.Ise jõudsin just koju aga koer metsas seaga.Vahepeal käin õues Astroga vaatamas,et kas hakkab kodupoole tulema.Õnneks kodunt ainult 2km.Eks mõne tunni pärast tuleb vilistama minna,ehk on isu täis saamas. :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui hirm visa koer, siis anna hommikul enne jahti süia,ehk siis nii südi ei ole! :)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Metslane »

Kui vanalt laikat jahti kaasa hakkasite tassima? Mõtlen just ajujahte, kuna hommikustel kooserdamistel käib nagunii kaasa lonkimas- 4 kuune.
Aim small, miss small!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

6 kuuselt hakkas suurtes jahtides käima.
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Kui niigi saad metsas kooserdada,siis pole suurt vaja kiirustada.Kui olud on kutsikale vastavad,siis võib 5 kuusega ka jahis osaleda,aga arvestada tuleb sellega,et ta väsib ruttu ära.Teine väga oluline asi on see,et teised koerad talle kallale ei lähe.Muidugi on oht,et vanemate koerte toel võib kutsikas ka uljaks minna ja metsalistelt sugeda saada.Mõni on 4 kuusega ka alustanud ja pole häda midagi.Mina vedasin oma vanimat koera juba 2 kuuselt endaga metsa jalutama ja 10 kuuselt toksis ilma õpetamisteta siga. :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Ajujahti pole üldse vaja kaasa tassida.Seal selle kisa sees ei saa noor koer midagi aru mis tast tahetakse.Õpetad ja harjutad ikka üksi ja ka teise tubli koera kõrvalt,kui kutsikas vanaga kaasa läheb.Algul ikka kährik ja muud vähemad elukad ja küll jõuab sinna suure looma peale ka kui aeg küps.
Mul omal ka praegu kuue kuune kutsikas vana kõrval iga päev jahil kaasas.Noorega see häda,et ei oska ju ise otsida aga üsna ruttu saab selgeks,kui vana haukuma hakkab ,siis tormab ka kohale.
Kõik oma koerad olen metsa kaasa võtnud kohe ja terveks päevaks,vana hakkas kolme kuiselt pikki päevi kaasa tegema.Kui kutsikas kanda käima hakkab,siis saab ta ju alati autosse puhkama panna.Kuuekuisega seda muret kindlasti pole.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Ajujaht on üldse koerale raske teema,aga selliselt saab teha,et ajajad ei kisenda.Laikad on peatavad koerad ja mida sa peatad kui teised kisaga jooksu ajavad? :lol:
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

hundikütt kirjutas:Ajujahti pole üldse vaja kaasa tassida.Seal selle kisa sees ei saa noor koer midagi aru mis tast tahetakse.Õpetad ja harjutad ikka üksi ja ka teise tubli koera kõrvalt,kui kutsikas vanaga kaasa läheb.Algul ikka kährik ja muud vähemad elukad ja küll jõuab sinna suure looma peale ka kui aeg küps.
Mul omal ka praegu kuue kuune kutsikas vana kõrval iga päev jahil kaasas.Noorega see häda,et ei oska ju ise otsida aga üsna ruttu saab selgeks,kui vana haukuma hakkab ,siis tormab ka kohale.
Kõik oma koerad olen metsa kaasa võtnud kohe ja terveks päevaks,vana hakkas kolme kuiselt pikki päevi kaasa tegema.Kui kutsikas kanda käima hakkab,siis saab ta ju alati autosse puhkama panna.Kuuekuisega seda muret kindlasti pole.

Mina selle jutuga 100% nõus. Üks soovitus veel kirjandusest-ära võta kutsikat üksinda kaasa jahti, kus suured sead või karjad - kui nii noorelt saab korra lüüa :mrgreen: , VÕIB jahiisu eluks ajaks kaduda :M . Kui aga teed koerast "kisaaju" tegelase, võid 99% unustada individuaaljahi!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:
hundikütt kirjutas:Ajujahti pole üldse vaja kaasa tassida.Seal selle kisa sees ei saa noor koer midagi aru mis tast tahetakse.Õpetad ja harjutad ikka üksi ja ka teise tubli koera kõrvalt,kui kutsikas vanaga kaasa läheb.Algul ikka kährik ja muud vähemad elukad ja küll jõuab sinna suure looma peale ka kui aeg küps.
Mul omal ka praegu kuue kuune kutsikas vana kõrval iga päev jahil kaasas.Noorega see häda,et ei oska ju ise otsida aga üsna ruttu saab selgeks,kui vana haukuma hakkab ,siis tormab ka kohale.
Kõik oma koerad olen metsa kaasa võtnud kohe ja terveks päevaks,vana hakkas kolme kuiselt pikki päevi kaasa tegema.Kui kutsikas kanda käima hakkab,siis saab ta ju alati autosse puhkama panna.Kuuekuisega seda muret kindlasti pole.

Mina selle jutuga 100% nõus. Üks soovitus veel kirjandusest-ära võta kutsikat üksinda kaasa jahti, kus suured sead või karjad - kui nii noorelt saab korra lüüa :mrgreen: , VÕIB jahiisu eluks ajaks kaduda :M . Kui aga teed koerast "kisaaju" tegelase, võid 99% unustada individuaaljahi!


Lisaks veel, et vanema koeraga koos ei tohiks liiga palju käija. Piisab sellest kui paar esimest korda näeb mis toimub ja peale seda peaks individuaalselt käima kuna oht, et hakkabki vana jälgedes lonkima ning hiljem ei oska iseseisvalt midagi peale hakata. Eelnev oleneb muidugi konkreetsete koerte iseloomudest ja iseärasustest.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas duma »

plaaster kirjutas:Lisaks veel, et vanema koeraga koos ei tohiks liiga palju käija. Piisab sellest kui paar esimest korda näeb mis toimub ja peale seda peaks individuaalselt käima kuna oht, et hakkabki vana jälgedes lonkima ning hiljem ei oska iseseisvalt midagi peale hakata. Eelnev oleneb muidugi konkreetsete koerte iseloomudest ja iseärasustest.


Teine koer sai toodud, sai jahti mindud metsa kus ei tohiks sigu olla aga kährikuid on.
Esimest kährikut haukus vanem koer üksi ja noorem vaatas pealt. Teist kährikut juba haukusid koos. Noorem oli sel hetkel 3,5 kuune. peale seda hakkasin ainult noorega metsas käima just, et mitte harjutada vanema koera järgi käima.
duo on parem
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Mina õpetan noori koeri ka üksinda,sest noor koer jääb muidu vanale lootma.Aga kui noorel koeral on otsingud ja töö selge võib vabalt ka kahe koeraga koos jahil käia.Aga kui suuri sigu püüda võib noor ikkagi oskamatusest kärssa saada. :!:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

See järgikäimise asi inimese mõtlemises ja arusaamises rohkem ikka kinni.Mina mõtlen nii,ei tea kas koer ka nii arvab,et vanaga kaasa minnes hakkab julgemalt kaugemale minema ja ka seeläbi looma rohkem otsima ja leidma.Noore jaoks on vana sel juhul ju toeks ja julgustuseks.Mismoodi sa muidu sunnid teda endast käugemale minema.Noor koer läheb lõhna peale küll aga kui tuge ei saa,siis kaugele ei julge minna.Ise ju kaasa ei jõua joosta :D Vanaga koos võib ta ju olla nr.2 aga kui üksi ka käia ja asi juba selgem on,hakkab väga hästi omaette tööle.
Mida aga noore koeraga käies teha ei soovita,on mööda sihte ja teid käia.Sedasi õpib ka koer seal käima,ja otsimine jääb kehvaks.Vana töötava koeraga üksi jahti pidades ma ainult mõõda sihte käingi ja ootan,millal koer metsas märku annab,et tuleb minna :D
Vasta