Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Miks mul on tunne,et keegi räägib taksideest,keegi laikadest :) Ja matsu ma ei jaga,kui koerad nii õpetatud(löövad trummi....jne),miks siis veel mingit puurikolakat autos vedada?Seda vajaliku kola on isegi palju kaasas vedada,oled veel mitmekesi,kuhu **** sa selle puuri veel paned :wink:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Miks mul on tunne,et keegi räägib taksideest,keegi laikadest :) Ja matsu ma ei jaga,kui koerad nii õpetatud(löövad trummi....jne),miks siis veel mingit puurikolakat autos vedada?Seda vajaliku kola on isegi palju kaasas vedada,oled veel mitmekesi,kuhu **** sa selle puuri veel paned :wink:

:lol: tundub nii neh ... mul koerad seni kui nägemisulatuses ringi tuiavad, siis tulevad jah vile peale, eriti drahthaar, laika vähem innukalt. Aga kui juba looma lõhn ninas, vat siis kutsumine ei toimi ja kuidas siin maiusega õpetada, seda tahaks teada. Kui tegu koertega, kes töötavad jahimehe läheduses, siis kujutan veel ette seda õpetamist, aga laika puhul, kes möllab kaugel ja lihtsalt muu lärmi sees, lisaks adrenaliin, ei kuulegi vilet :wink:

P.S. ja puuri järgi pole mul vajadust oma koerte puhul, istuvad oma kohal. Aga jahil tuleb tihti võtta autosse võõraid koeri ja need trambivad küll istmed mudaseks. Tea, kas kõigi jahimeeste sh mittekoerapidajate autod tuleks puuridega varustada?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Universaal kerega autole saab väga edukalt paigaldada koera võrgu,sest see puur pole just odavate killast :roll:
Õnne peab olema
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Vot selle "kaugel" või "lähedal", pikalt ja mitte niiväga töötavate laikade erinevus ja omapära oli tõstatud minu esimestes postitustes selles foorumis. Julgen väita, et see on iga konkreetse koera vat et geneetiline omapära. Ja sellega tuleb lihtsalt leppida ja olles , eeldatavalt :M , targem kui koer, kohandada oma jahipidamist koera järgi , mitte üritada muuta koera käitumist, mis võimatu. Minu laikadest esimene ja ka hetkel viimane käivad (käis) mind kontrollimas iga ca.10-15 min. tagant, aga nüüdseks aktiivse jahi lõpetanud vanamees pole iialgi näinud vajadust mind vaatamas käia. Edukat jahti sai pidada nii ühtede- kui teistega. Tänu Astrole olen vana tegevustes palju targmaks saanud, arvan et ta on "liiga visa", aga "parandada" pole üritanudki.
Nüüd küsimus, et kumb siis parem on ? Aga mõlemad on head, kui jaht koera omadustele tuginedes õigesti paika panna (y)

Mis puutub selgeks tegemisele, et koera koht POLE autoistme peal( või muus keelatud kohas), siis see oli suht kergesti õpetatav mistahes vähemasti minu koertele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas sooviku »

kult kirjutas:miks siis veel mingit puurikolakat autos vedada?


Kui on nii sõnakuulelikud koerad,et näitad näpuga ja sinna nad jäävad,siis küll.Minu terjerid autos paigal ei seisa ja puur või võrk on nende puhul ikka hea asi (y) .Kui osta siis on "kirves",kui ise teha siis pole see puur kallis mitte.Vitarale tegin täpselt tagumise augu suuruse puuri.Mahuvad koerad,koprapüügi riistad jmt.ka ilusti ära.Plastkast veel ka puuri peale.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sooviku,ega terjerid nagu taksidki ju päris koerad ka pole :D lugege alapealkirja ikka ka.
Ärge nüüd peksma hakake! :D
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas aadu kadakas »

kult kirjutas:Sooviku,ega terjerid nagu taksidki ju päris koerad ka pole :D lugege alapealkirja ikka ka.
Ärge nüüd peksma hakake! :D

Väikse litaka ju tegelikult võiks,... aga oh teid taksi- ja foksifoobikuid küll... :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Ma küll ei usu, et 10 kuusele rihmas käimist hilja õpetada on. Internetis on tegelikult ka rida õpetusi, kuidas seda teha. Üks neist, mis oma koera juures kasutasin, nägi välja selline, et nii, kui kakkuma hakkas, nii tegin järsu 180 kraadise suunamuutuse ja sellise jõuga, et koeral oli ebamugav (jalad tõusid maast lahti). Väga kiirelt sai aru, kuidas käia nii, et tal endal ebamugav poleks. Kui enda autos oleks ruumi, kasutaks ka puuri, aga no mitte pole seda seal.
Kuldiga täitsa nõus. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ax1600 »

Ise olen kasutanud pagasnikus rihma. Soovitav oleks panna ketijupp, kuna endal näris rihma lihtsalt läbi. Kinnitused tänapäeva autodel enamjaolt olemas. Kui kaks koera, siis arvestusega, et ei tõmbaks üksteis kinni.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas kakuke »

Pagasnikusse rihma otsa panemiseks peaks see ikka olema suht koht tühi, et koeral oleks seal kus olla ja asju ümber rihma ei keriks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas plaaster »

Oma koertel üle tagumise istme ronimisega probleeme õnneks ei ole ja eraldusvõrku kasutan enda turvalisuse jaoks. Viimane kutsikas sai võetud 6 kuuselt ja kohe kui hakkasime koju sõitma istusin ise tagumisele istmele ja nii kui koer üritas üle istme ronida sai laksu pikki koonu. 100 km sõidu jooksul piisas neljast laksust ja rohkem ei ole üle istme asja olnud!

Ise kasutaksin puuri siis kui vaja võõraid koeri autosse võtta.
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

plaaster kirjutas:Oma koertel üle tagumise istme ronimisega probleeme õnneks ei ole ja eraldusvõrku kasutan enda turvalisuse jaoks. Viimane kutsikas sai võetud 6 kuuselt ja kohe kui hakkasime koju sõitma istusin ise tagumisele istmele ja nii kui koer üritas üle istme ronida sai laksu pikki koonu. 100 km sõidu jooksul piisas neljast laksust ja rohkem ei ole üle istme asja olnud!

.


Isegi taksidele võib käitumisnormid selgeks teha. Korra sõitsin omas autos, minu laikad pagasnikus( universaalkerega) . Kõrval istus sõber, taks süles. Aga see taks oli harjunud kisama mistahes looma peale, keda aknast nägi ja nii hirmutas mu ootamatusest ära, et ma oleks äärepealt kraavi sõitnud. Kuna võõrale koerale ei saa üle turja anda, rabasin ta kratsist kinni ja virutasin jõuga vastu põranadat, peremehe jalusse. Rohkem KUNAGI! (y) see taks kellegi peale läbi aknaklaasi ei haukunud. Nii olid lood
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Ja peremees Jüry autosse ka enam ei istunud :lol:
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Jägervision »

Ei ole need laikad nii metsalised ühti. Eile vaatasin avajahis päris suu ammuli ühe mehe vene-eurooplasi- 3 koera, sõidavad seal kus vaja, ei ole probleem tulla metsast välja (looma pealt muidugi ei tea kuidas ära tuleks, ei olnud seda vaja) aga sellist asja, et loata tullakse autost välja või ajude vahepeal ühest autost teise tõstmiseks tuleks rihma otsa panna, et nad omavoliliselt metsa ei jookseks, ei ole. Seetõttu ka ei tea kuidas nad rihmas käiksid- ei olnud vaja lihtsalt mingit rihma! Ja läbi saamine probleemideta nii inimeste kui isaste ja emaste koertega ka saagi juures. Minu jaoks on laikade kuulekuse uus standard seatud...
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas plaaster »

Jägervision kirjutas:Ei ole need laikad nii metsalised ühti. Eile vaatasin avajahis päris suu ammuli ühe mehe vene-eurooplasi- 3 koera, sõidavad seal kus vaja, ei ole probleem tulla metsast välja (looma pealt muidugi ei tea kuidas ära tuleks, ei olnud seda vaja) aga sellist asja, et loata tullakse autost välja või ajude vahepeal ühest autost teise tõstmiseks tuleks rihma otsa panna, et nad omavoliliselt metsa ei jookseks, ei ole. Seetõttu ka ei tea kuidas nad rihmas käiksid- ei olnud vaja lihtsalt mingit rihma! Ja läbi saamine probleemideta nii inimeste kui isaste ja emaste koertega ka saagi juures. Minu jaoks on laikade kuulekuse uus standard seatud...

Eks asi ongi rohkem kinni peremehes!
Vasta