rebasejaht

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Sel aastal ei osta keegi nahkasid kokku. Nii pärnu kui tartu mõlemad tahavad ainult nugise nahkasid rebase ja kähriku võid minema visata neid ei taha keegi.
Hetke mood hiina puuri kährik.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Mina arvan et Saaremaal hakkab alles praegu jooksuaeg jõudma kõrgpunkti.
galil
Postitusi: 9
Liitunud: T Mär 15, 2005 4:47 pm

Postitus Postitas galil »

mehed,kui tahate rebasejahti pidada siis muretsege endalae eesti hagijas.pole paremat muusikat kui kena vaikse talveilmaga jälge ajav hagijas.ise olen sel aastal lasnud kokku 16 repsi,neist 7 koerte eest.kuid hagijatega jahiks peab olema kogemusi,algul kui koera võtsin ei saand mitte kohe rebast kätte,aga nüüd on ülekäigukohad teada ja juba jaht tükk maad efektiivsem.moo meelest see tükk maad huvitavam jaht kut laikadega.
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Jutt jumalast tõsi! Mõgõz
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Jaanuari viimane nädalavahetus käisime Muhus kaheksakesi 2 e.hagijaga ja lasime 11 rebast.Saartel see rebaste probleem päris hull.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebasejaht

Postitus Postitas jorr »

Vanasti peeti tuisust ilma kõige paremaks rebasejahi ilmaks koeraga.Tuisk ja lumi katsid vanad jäljed kinni ja kui jälje leidsid oli see värske. Koer võttis kohe kisa lahti ja kui käiguteid teadsid, siis ainult passi.Ja kui juhtusid allatuult olema ei kuulnud rebane ka sinu liikumist.
Olen ka kuulnud, et rebasele on kodukass kõige parem peibutussööt, veidi körvetatult. (Ise pole proovinud). Oli tehtud nii :võetud nüllitud kassikorjus, kõrvetatud seda veidi ja viidud metsa kus seotud kuuseoksa külge maast veidi kõrgemale rippu. Alla pandi kahed rauad ja rebast tuli.
need vanad jahitavad...
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebasejaht

Postitus Postitas jorr »

Ütleks mõne sõna ka vene aegsete nahahindade kohta. Muidugi mälu järgi.Siis oli nagu kaks turgu, üks ametlik kus said kopikaid ja tzeki teine "must turg" kus ikka ka raha maksti naha eest.Metsjänesse nahk läks vilditööstusele ja maksis kuskil 60 kopika ringis.Oli ka kohustuslik nahaplaan, riigile tuli müüa 15 rubla eest metsloomanahku.Rebane maksis keskelt läbi 16rubla, aga turul küsiti 60rubla rebasenaha eest.Nugis kokkuostus nii 20--30rubla, turul 60---90.Kes siis ika neid nii väga riigile müüs.Nahaplaani täiteks läksid rohkem kassi- ja koeranahad, sest neid turupeal ei ostetud.Kassinahk maksis rubla ringis ja koer 1,50. Kährik oli siis üldse keelu all ja kui hiljem vabaks lasti, maksis veidi rohkem kui rebane.Olid kuldsed kuuekümnendad kui mina alustasin. Võrdluseks niipalju, viinapudel maksis 2,40 ja leivapäts 30kop. rubla eest sai rõnga "kraakovi" vorsti.Jahipüss vene oma üheraudne 16 ja kaheraudne nii 50rubla ringis, karp padruneid 10tükki 1rubla 20 kop.
olid ajad.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Rebasejaht

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:....Olid kuldsed kuuekümnendad kui mina alustasin. Võrdluseks niipalju, ... ja leivapäts 30kop. ....

Leivapäts maksis ikka vähem, loomadele söödaks ostsime 12 kopkast, omale 14 kopkast, kaheraudne 16 kal kukkedega püss oli 67 rbl, passis vähemalt see hind kirjas.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

rebasejaht

Postitus Postitas jorr »

Leivapätsiga tõesti eksisin aga kaheraudne ilma kukketeta püss, vist izevski toode, ostetud 56a ,maksis 54rubla ja 80kop. Pole küll enam alles, va Kõllikurivaim laskis maha kanda, sest olin laisavõitu ja jätsin ülevaatusele minnes rauad tavotiga läbi lükkamata. Eks roosteplekid olid sees, muidu oli päris korralik "pill".
tänan tähelepaneku eest.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

mustlesk kirjutas:...Samas mul tuttav jahimees laseb siledaga küll,aga tal maja metsa servas ja põld kõrval...

Mul sama lugu- maja metsa servas ja põld kõrval vahe ainult selles, et veidike üle 50m kaugusel mu majast (mu enda maapeal) ka asustatud rebaseurg :D
Elavad siin kõik ilusti kõrvuti: rebane, jänes, kitsed, sead.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebane

Postitus Postitas jorr »

Et siis kõik elavad kohe ühes urus või? :) Tulime praegu just repsi kiusamast, ilm jahiks kuldne,tuiskab, aga vanal aastal olnud sula on lumele kooriku vedanud, lõhub koerakäppa ja omal ka kehva käia sest kohati kannab peal.Eriti künnipõllus.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sai ka möödunud pühapäeval repsi jahitud. läksin peale lõunat sigadele süüa viima ja nägin, et kuradima ilus rebane tulem mööda jõge(jää peal siis, mitte ujudes), paarkümmend meetrit sillast. jätsin kähku auto seisma ja hüppasin autost välja. jõudsin ehk max minut hiljem sillale ja rebast ei kuskil. kadunud. kuhu, ei saanud mina aru. OK, läksin viisin sööda ära ja tulin sama teedpidi tagasi. peale silda on kohe heinamaa, kus kitsed sõid. jätsin auto korraks seisma ja jäin kitsi vahtima. ja mis ma näen. rebane rõõmsalt kitsede keskel hiiri taga ajamas :lol: . ei tundnud need kitsed end ohustatult. kuigi üks talledest tundus küll väga nõrk.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise tegin Tartumaa rebastega mõni päev tagasi otsa lahti. Sõitsin mööda maanteed ja maantee ääres jahimaal põllus passis teest ca 35m. Pidasin auto kinni ja ronisin püssiga välja. Ta ikka välja ei teinud ja vahtis mööduvat autot. Nii ta minu omaks saigi. Nüüd paistab, et hakkavad liikuma. Ühte paari panin ka juba tähele ja millegipärast tekitas minus imeliku tunde, et kohe kohe on jooksukas. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

eks ta varsti hakkab jah, aga harjus ilm nii nadi ,et lund pole ja igasugusel jahil pöhimötteliselt kriips peal-aga kindlat kätt normaalsetes lumeoludes jahtivatele küttidele
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

See oli ka paar ööd tagasi, kui veel lund oli ning täiskuu pilvede tagant välja tuli ning nii kogu öö oli (koorik tekkis ka õhtul lumele), rebased hakkasid u kella 2 ajal liikuma, st ka põldudel. Kuni poole neljani oli neid igatahes näha, sel ajal pakkisime ise ennast kokku ning koju minema. Kella 11st 2ni nägime ainult jäneseid. Nii, et kui juhtub pilvitu öö tulema ja keegi ringi kolistama läheb, siis ei tasu meelt heita kui rebased ennast enne poolt ööd näole ei anna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta