Tulirelva puhastamine

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Siili kirjutas:Ma siis veidi lahkan:WD seob niiskust õhust (vett), ise ta sisaldab õli ja rooste vastu mingit hapet, tavaliselt äädikhapet. Olete kindlasti roostetanud polte-mutreid lahti leotand-toimib küll. Nüüd teame ka, et õli on veest kergem ja jääb vee peale, samuti teame et happed segunevad palju paremini veega kui õliga ja looduses on juba nii ,et liikumine toimub alati kergema vastupanu poole- seega vette. Vesi ja hape on elektrolüüt mis jääb alla vastu rauda(erikaal suurem). Kui kusagil on mikromõra, ei saa seda sealt enam kuidagi kätte( eriti kroomi alt). Siledalt pinnalt saab ta kätte ja pole hullu. Olgem relvaga sõbrad.

aga mikromõras on tahmakristallid mis tuleb kuidagi kättesaada :cry:
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ilmselt on tõeliselt relvade hoolduseks mõelded vahendites tahma eraldusvõime üks põhiülesanne- tahm välja õli sisse. Muidu jääks tahm tahina töötama, korjates endasse valikuta kasulikke ja kahjulikke aineid.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Kaupo Kindsigo kirjutas:3-4 tropiga saab raua täiesti puhtaks! Enne tuleb lasta Brunoxi`ga esimese tropiga raud seest kokku ja 15 min seista. Siis puhtaks, lõpuks õli sisse.


Ega ikke ei saa küll, kasutan ka juba mõnda aega seda brunox-it ja mõtlesin ,et kontrollin kas võtab ikka kõik vasesodi maha, lükkasin vilttropi robla sologa läbi , 10min.ootamist ja kui puhta tropi läbi lükkasin oli see POTISININE.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

mitme aasta vask rauas oli?
naised saunas rääkisid
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

tean, et mõned jahimehed Lätis puhastavad relvi Fairiga, pidi eriti puhtaks tegema. Tuttav Läti jahimees ütles ,et peale normaalset relva puhastust kui arvas ja vaatas et relv puhas tegi siis puhastuse Fairiga ja s...ta tuli jubedalt! Arvake mis tahate !!!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ju siis kuskil 3 kuu sodi see sai olla ,alates sellest kui hakkasin brunoxit kasutama ,enne seda puhastasin robla sologa+beretta gun oil. Lihtsalt lootsin, et saan odavamalt/mugavamalt hakkama.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

nõudepesuvahend pole midagi uut ainult pärast pead korralikult kuivatama ja õliga üle käima. Olen ise mõne jahimehe poolautomaati niimoodi puhastanud kuna oli ca 10 aastat lahti võtmata ja raua puhastamine käis raua suudme kaudu. Kui rauda harjaga eest poolt puhastada siis padrunipesa koonus korjab kogu sodi harja küljest ära ja siis teeb see sodi padrunipesas sellist hävitustööd, et terasema kõrvaga mees võib isegi kuulda kuidas püssi seest poolt raginaga süüakse.
naised saunas rääkisid
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda Fairit ei ole küll kuulnud, aga üks tuttav kiitis, et puhastab enda sileraudset mootoripesuvahendiga. Pesuvahendiga kokku, siis sooja veega üle. Pidi hästi puhtaks tegema, pärast kuivatad ära ja õli sisse. Selle vastu nii väga ei olekski midagi sest loogiliselt mõeldes auto mootorit pestes satub ainet ka igasuguste vasesulamist klemmide peale ja hullu ei midagi. Samas vene kroonus sai automaati samuti peene liivaga puhastatud kui ülemus ei näinud. Hea olevat veel olnud tuhk. Eriti kolvi puhastamisel. Muidugi need mõned korrad lasi Kalašnikov küll hästi ja ma usun, et ka enne mind oli seda relva liivaga puhastatud ja puhastati ka peale mind, kuid enda vindile küll sellist keemiat peale lasta ei julge. Isegi kui raua teeks puhtaks, aga lukku lahti võtma hakata kuivatamiseks on vist jama küll. Samas naine vaataks ka vist imelikult, kui püssi "vannitama" hakkaksin. Samas meenub UPO pesumasina reklaam. :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Eestis valmistatakse Floras nn. õmblusmasinaõli mille pudelil on kirjas, et sobib ka tulirelvade õlitamiseks.Kas kasutate seda?
Hundist toakoera ei saa.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Kui korra seda õli nuusutada, jääb selle lõhn pikaks ajaks meelde. Kui pimedas metsas käpuli käid, siis leiab püssi kohe ülesse :lol: No aga looma haistmine... Mu meelest üks jahirelva õli olulisimaid omadusi on ka tema lõhnatus (kuigi ma ei tea ühtegi päris lõhnatut). Kord külmaga kauem ära olles õlitasin lukku. Lukk käis küll sujuvalt ja tõesti "õlitatult", kuid hilisema lõhnast lahtisaamisega oli tegu!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mis sa seletad :)
Pole sel flora õmblusmasinaõlil(15 kr) mingit lõhna.Hoopis teine lugu on aga välismaise Gamo relvaõliga mis haiseb nagu vana skunk ise ;)
Hea eesti kaup see Flora universaalne õli.
Hundist toakoera ei saa.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Oot-oot! Kas jutt on ikka Flora "olmemasinaõlist", mis on ette nähtud jalgrataste, õmblus-,kudumis ja teiste kodumasinate õlitamiseks? No mu nina just parfümeeria ekspertide omadega võrrelda ei anna aga anna andeks..., kui Sa Flora müügijuht just ei ole. Proovi ikka nuusutamine ära. Gamo`st ei tea ma tõesti, kasutan ise ADDINOLI lõhnata relvaõli, odavalt käes.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

bighornet kirjutas:Oot-oot! Kas jutt on ikka Flora "olmemasinaõlist", mis on ette nähtud jalgrataste, õmblus-,kudumis ja teiste kodumasinate õlitamiseks?


Seesama jah.Peale sinu loetletud jubinate on siin kirjas ka tulirelvade õlitamiseks.Flora müügijuht ma veel pole, aga hea reklaami eest viskavad flora kutid mulle võibolla veidi kompensatsiooni nende õli kiitmise eest :)
Hundist toakoera ei saa.
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Huvitav kuidas tuliuue püssiga tuleks käituda? Tal on ka vist mingi õli kohe tehasest sees- või pole? Tehases tehakse ju proovilaskmine (kolm pauku). Kas selle järel nühitakse raud puhtaks või jäetakse niisama?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kuna puhtjuhuslikult seisab mul kõrval see kurikuulus Flora õli (olen isegi mõelnud, et äkki kasutaks seda (15 eq 50 ml)), siis ma nüüd asun tegema lõhnatesti.
1) kork maha ja esmane nuusutamine.

Tulemus: lõhn on väga vaevu tunda. Selline tüüpiline õli lõhn, aga vähe tuntav.

2) õli tilk pabertaskurätile.

Tulemus: sama mis enne

3) niisutan taskuräti õliga läbi.

Tulemus: maal, vanaema, tuleb meelde... aga kui nüüd tõsisemalt, siis lõhn on üsna nõrk. Ei saa öelda, et lõhnatu, aga ei midagi hullu ka. Hästi nõks meenutab lõhn superatakki, või mingit taolist liimi.

Kokkuvõte: lõhna poolest võiks relva puhastamisel kasutada küll. Aga kuna ma pole kodus (ja seda õli koju ka vedada ei viitsi, seal hoopistükis teine õli selleks), siis ei saa tulemusi edastada, mis juhtub kui sellega püssi puhastada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta