abi - varesemõrrad

2005. aasta teemad
meelikas
Postitusi: 1
Liitunud: L Veebr 05, 2005 8:32 pm

abi - varesemõrrad

Postitus Postitas meelikas »

Kas kellegil on infot varesemõrdade kohta. joonised või muud midagi sellist. Kui tõhusad nad üldse on. igasugune abi on oodatud
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ise ei ole küll vaevaks võtnud sellist asja ehitada, aga kirjanduse andmeil on öökulli topise läheduses passimine (püssiga) palju resultatiivsem.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Lugesin just 84aasta soome jahiajakirjast varesemõrdade kohta,plaanis endale ehitada,kui on huvi võin koopjad teha ja postiga saata nii pildid,
kui teksti.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Raamatukesest "Kahjulikkude röövlindude hävitamine" (välja antud 1950-60 kandis) peaks asjalikke ideid saama.
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

Isegi ühes Eesti jahimehe numbris (üks päris esimesi) on olemas joonised kuidas neid teha ja peaks jooniseid olema ka Jahimehe raamatus
Mina ja Mets.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

ot ot ot?? ma ka jahipoodides igal pool näinud öökulli kujulisi peibutuskujusid! Samuti ka pistrikud, kullid vms. A mis põhimõttel need siis toimivad/ vareseid kohale meelitavad??? :roll: :?:
Kas siis varesed arvavad, et nende pesa tullakse segi peksma ??? või panen praegu täiesti võssa???
tuleb jaht või jaa?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Saialõikaja!Poeg,Sa oled õigel teel(a`la nunnad) !Nägin neid lagunevaid varesemõrdu Soomes Kemiös ,söödaks värske kala .Ainus viga-vareseid ei püüdnud.Tegelik jaht öökulli topisega.Kütt ise varjendis,maskeerimisvõrk lisaks üle tõmmatud.Edukat paugutamist!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kunagi oli isegi mingi lasteraamat, mis asja lahti rääkis. Raamatu nime ei mäleta.

Iva selles olema, et öökull ja vares igipõlised vaenlased. Öökull pidi kõhutäitmise eesmärgil käima öösiti, kui vares tudub ja pimedas nagunii matsu ei jaga, varese pesasid laastamas. Pidi lausa varesele endalegi tuupi tegema, kui ikka vaja. Samas päeval on vares eelisseisus kuna öökull pole valges suurem asi toimetaja. Ja kui vares näeb päevasel ajal kuskil öökulli, siis kutsub sugulased appi öökullile ketukat andma. Ja kütil on ju ilgelt hea lasta kui vares talle ise juurde lendab. Just sellepärast ongi öökulli topis nii hea varesejahil.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Aga kas nad tulevad ka suvalistel põlluäärsetel aladel, kus neid vareseid vahest ka näha on, või töötab see peibutamine ainult pesapiirkonnas!
P.S. ei tea kas kanakulliga ka töötab? Mul vedeleb üks vana koidest puretud kanakulli topis. Kodu ümbruses varesepesasid küll. kui paneks teise õige küüni katusele ???? aga ma arvan, et vist ei toimiks :( kanakull peaks vist loomupoolest ikka varesel kratist kinn võtma :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Aga proovi järgi ja anna teistele ka teada. Mu teada on vares selline lind, kes kambaga julgeb päris palju ette võtta. Äkki üritavad su puretud topist veelgi närida, asi see siis ühte kanakulli pisut peksta on. :wink:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Loota on et tahavad jah peksa anda.
Mul pesitsesid aastaid murdund puu otsas kodu juures kajakad. Kanatibudega oli hooletu - kuni kajakas oma poegadega pesal oli, ei saand ükski kull lähedalegi. Nii kui kulli nägid, tuli neid kuskilt ilmatu kari kohale ja tegid kullile sõidu sisse
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

nägin oktoobris Pärnust tallinnasse sõites umbes Pärnu Jaagupi kandis tee ääres ilmselt (ilmselt) kaljukotkast, keda vareseparv armutult kolkis. kotkas oli päris tee ääres vastu maad surutud ja must pilv oli pea kohal. kui auto lähemale jõudis, oli hirm masina ees siiski suurem ja kotkas lendas läbi jõugu minema, hallivatimehed kraaksudes kannul
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Abi varesemõrrad

Postitus Postitas jorr »

ÖÖkulli topis toimib varese suhtes väga hästi.Valmista T kujuline post, pane topis sinna peale ja posti alla tee omale varjend. Hea oleks, kui saaksid varjendis olles kuju liigutada kas peene nööri või jõhviga, toimib hästi.Kanakulli topisega pole varest proovinud, vaid sügisel kui rästad marjapõõsaid ründavad, olen abi saanud, kui peene nööriga kullitopise kuhugi üles riputasin.Ükski vares pole küll ligi tulnud ,kuid rästad kaovad.
noorus on ilus aeg
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Rästaste hirmutamiseks piisab sellest, kui ühe nende suguse aia külge riputad. Nii hoiatuseks või niimoodi. Isegi pasknäärid hoiab eemale.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kuidas kunagi!! Mul naabrimehel suviti koguaeg mingid raiped aiamaal kaigaste otsas ripuvad! A näe ikka panevad hakkid ja rästad kõik kinni!

Jälle ikaldus! :D
tuleb jaht või jaa?
Suletud