kadakamarjad

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

kadakamarjad

Postitus Postitas harrastaja »

suht kahtlane kysimus aga kas neid kasutatakse ikka kuivatatult?
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ikka, aga ei tea kust osta saab. Mul mingi saksa kadakamarjade maitseaine pakk lõppes ja kust saab ei tea?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

mina sain enda maakohast otse kadaka küljest....ainuke viga oli see et pärast olid käed külmunud ja veriseks torgitud:S
muidu poes pole küll kuskil näinud
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

küsi apteegist.
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ikka apteegist ja kes Tartusse trehvab siis City market on selline koht kus neid ise müügil nägin.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kuulge... ma olen vist küll nüüd siin pooltes postitustes (kirjanduslik liialdus) maininud sellist asukohta nagu http://www.pipar.ee (Piprapood). Asukohad Tartus, Tallinnas ja Pärnus + internet. 30 g pakk on 12 krooni. Kui ikka mingi maitseaine teemal mingi asi vajab lahendamist, siis hakake sealt otsima.

Ja kadakamarjasid saab üsna edukalt kasutada ka värskelt, aga siis peavad nad kindlasti valminud olema. Ning kõigile, kes kadakamarjadest hoolivad - kui sügisel peale satute (nagu siin juba mainiti, isegi lumega), korjake aga usinasti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selle korjamisega ongi nii, et tund aega ja väike kamalutäis marju. Lihtsam on osta see pakike apteegist ja lõbu jätkub kauemaks. Üks aasta proovisin naisega koos korjata. Kevadel vaatasin koha välja. Sügisel olid ainult üksikud küpsed marjad küljes, nii et minul sai poole tunniga nokkimisest isu täis.
ikka lõbusalt
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

siis järelikult tuleb otsida mõni selline kadakas, millel on marju otsas nii et mustab (loe: sinab), ise olen küll selliseid näinud. säält võta lahedalt kamaluga...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Hiiliv Rebane kirjutas:siis järelikult tuleb otsida mõni selline kadakas, millel on marju otsas nii et mustab (loe: sinab), ise olen küll selliseid näinud. säält võta lahedalt kamaluga...

meie kandis on kadakat üleüldse väga vähe, mis seal veel marjadest rääkida. Tuleb ikka mõnikord päevasel ajal Tartu peale jõuda ... piprapoodi. Krt need paremad poed on enamasti vaid tööajal lahti ja kui tööl linnas pole ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nu, siin vast leiab sedasi abi, et kui on soovi, siis ma võin sealt läbi käia ja ära osta teinekord, kui kellelgi vaja, ja siis saab minu käest kätte. Aga siis priva ning tuleb kokku leppida.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Vaatasin eile Citymarketis, Santa Maria suur(1,5l?) plastpurk kadakamarjadega 96.-. Olen kasutanud metsseaprae maitsestamisel koos majoraaniga.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kunagi pioneerieas sai ravimtaimedeks just kadakamarju korjatud.Nimelt panin põõsa alla riide või kile ja siis andsin kepiga mõõda kadakat.Marjad ja kuivanud okkad kukkusid kilepeale pärast tuulasin ära ja sain oma plusspunktid kirja. Ei olnd seal midagi rasket või keerulist. Aga ükshaaval neid korjata nõuab küll suurt kannatust. Proovige.
Egas elevant pole siga!
rebasenahk
Postitusi: 11
Liitunud: P Veebr 20, 2005 8:24 pm

Postitus Postitas rebasenahk »

Kadakamarjast. Kord oli vaja kalamaitselisi linde kulinaarselt töödelda. korjasin rohelisi (esimese aasta) marju, hõõrusin need keskjämeda soolaga peeneks, sain ilusa helerohelise maitsesoola. selle seguga soolasin linnud paariks päevaks ja siis keetsin, söödi küll.
rebasenahk
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

A kui ise korjata ja müüa, palju pappi saab :lol: Naine küsis :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No,ma arvan, et turustamisege tekiks probleeme... st, garanteeritud kogused... ja mitte just väga väikesed. Ja hea on kui leiab kellegi kes ostab. Tavaliselt pakuvad sellise alaga tegelejad ikka mitmekülgset valikult jne... ja siis veel see papremajandus jne... ei usu, et see jantimine ära tasuks.

Aga roheliste kadakamarjade teemal... sain ka targemaks... ma arvasin, et need liiga vaigused, peaks kunagi proovima seda soolaga varianti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta