Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

kakuke kirjutas:Mingis mõttes oli ju ministri küsimus õigustatud, kuna sama asja heidame kogu aeg ette EML´ile, et esindab tegelikult vaid käputäit maaomanike, kuigi tikub kõigi eest rääkima. Esmalt oli Paides välja reklaamitud päevakorras punkt sees, kus keskkonnakomisjonile edastatakse kogutud allkirjad, aga paraku see mul endal siis ununes, et pärida kuhu see jäi. Seda oleks võinud ju kasutada näiteks seal komisjonis ka sellena, et esindatakse neid allkirja andnud jahimehi, kes pole antud olukorraga rahul ja tagant järgi tarkusena oleks see kindlasti ka mõjuvalt mõjunud.
Sealt ka minu ääremärkus, et kaval on enda jaoks asjad esmalt läbi mõelda, olgu selleks siis planeeritav jur keha või mis iganes.


See, mis puudutab ministri küsimust sai vastuse, et esindab kodanikualgatust ... allkirjad pole kuidagi meelest läinud siinpool. Vaid viiest inimesest, kes olid kutsutud eri piirkodadest, ühel oli allkirjade pakk kaasas. Üks isik, kelle juures on allkirjadest osa hoiul, tuli küll kohale, kuid allkirju tal kaasas polnud ja polnud ka võimalust küsida, miks ... kuid küll ma küsin ja järgi lähen ka ülejäänutele, sest vastupidiselt kokku lepitule ei tuldud kohalegi, rääkimata allkirjade ära saatmisest kellegagi.
Loodetavasti on nood allkirjad ka alles, mitte ei rännanud paberihunti nagu üks teada juhus oli.
Viimati muutis Ain Aavik, K Veebr 06, 2013 10:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Messer »

Kas teeme eraldi teema, mille pealkiri on: "Jahimeeste Mõttekoja toetajad" ja igaüks, kes tahab ennast lugeda Mõttekoja toetajaks kirjutab sinna: "Toetan" Siis on teada palju meid siin on. Me võiksime rohkem organiseeruda.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

Ärge nüüd, kuumad eesti poisid...
Mõttekoda pole vähemasti täna mingilgi viisil EJS-ile opositsioon ega alternatiiv. Pigem püüame täita nishshi, mida EJS ei ole ühel või teisel põhjusel täita suutnud või tahtnud.

Samas, Mõttekoda ei pea kõigist oma tegemistest aru andma avalikus foorumis - näiteks anonüümsetele Tihastele. Taktikaliselt oleks see vale ja kahjulikki. Samas ootame Tihaseid oma näo ja õige nimega kaasa lööma. Pean taas kord tähelepanu juhtima - see siin on avalik foorum, turuplats, agoraa. Ning kõik silmad, mis siinseid postitusi loevad, ei ole jahimehesõbralikud.

Mõttekoda ei saa (paranda mind, Ain, kui ma eksin) olemuslikult pürgida laiapõhjaliseks esindusorganisatsiooniks. Selline on meil juba olemas. Teate küll, missugune. Aga pigem peaksime me igaüks enda jaoks ja tuleviku huvides mõtlema (ja ka selle naabrimehega arutama, kellel internetti ei ole), kas meid esindatakse ikka parimal võimalikul viisil?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas mustlesk »

Ain Aavik kirjutas:See, mis puudutab ministri küsimust sai vastuse, et esindab kodanikualgatust ... allkirjad pole kuidagi meelest läinud siinpool. Vaid viiest inimesest, kes olid kutsutud eri piirkodadest, ühel oli allkirjade pakk kaasas. Üks isik, kelle juures on allkirjadest osa hoiul, tuli küll kohale, kuid allkirju tal kaasas polnud ja polnud ka võimalust küsida, miks ... kuid küll ma küsin ja järgi lähen ka ülejäänutele, sest vastupidiselt kokku lepitule ei tuldud kohalegi, rääkimata allkirjade ära saatmisest kellegagi.
Loodetavasti on nood allkirjad ka alles, mitte ei rännanud paberihunti nagu üks teada juhus oli.


Mina ei tea, et meie jahtkonnas oleks allkirju kogutud, või üldse Ida-Virus. Kui koguti, siis küll väga salaja. Nii, et minu allkirja seal ei ole, aga võiks olla.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

sammal.habe kirjutas:Ärge nüüd, kuumad eesti poisid...
Mõttekoda pole vähemasti täna mingilgi viisil EJS-ile opositsioon ega alternatiiv. Pigem püüame täita nishshi, mida EJS ei ole ühel või teisel põhjusel täita suutnud või tahtnud.

Samas, Mõttekoda ei pea kõigist oma tegemistest aru andma avalikus foorumis - näiteks anonüümsetele Tihastele. Taktikaliselt oleks see vale ja kahjulikki. Samas ootame Tihaseid oma näo ja õige nimega kaasa lööma. Pean taas kord tähelepanu juhtima - see siin on avalik foorum, turuplats, agoraa. Ning kõik silmad, mis siinseid postitusi loevad, ei ole jahimehesõbralikud.

Mõttekoda ei saa (paranda mind, Ain, kui ma eksin) olemuslikult pürgida laiapõhjaliseks esindusorganisatsiooniks. Selline on meil juba olemas. Teate küll, missugune. Aga pigem peaksime me igaüks enda jaoks ja tuleviku huvides mõtlema (ja ka selle naabrimehega arutama, kellel internetti ei ole), kas meid esindatakse ikka parimal võimalikul viisil?


Ja kõik see lärm ühest küsimusest, et aru saada, keda mõttekoda esindab? Ei teagi, kas nutta või naerda. Pigem teeb see kurvaks, naljakat pole siin midagi. Mis kaasalöömisest saab siin juttu olla, kulla mehed?

taktikaliselt on kahjulik, kui kodanikualgatus jahimeeste mõttekoda oma tegemistest siin, jahifoorumis, aru annab? Ma ei saanud sellest päris hästi aru nüüd...
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas JOOSU »

:wink: Väga austatud vihane tihane ! Meid kes mõtlevad ja annavad tulevastele põlvedele-on väga palju. See jahinduskultuur mida tahetakse hävitada on üks kultuuriline osa nagu rahvatants, mida ei saa vägisi unustama panna !Kas Sina julgeksid Rahvaga silmitsi seista ja neid kaitsta , või ärpled niisama tühjas toas ? ?
tihane kirjutas:
sammal.habe kirjutas:Ärge nüüd, kuumad eesti poisid...
Mõttekoda pole vähemasti täna mingilgi viisil EJS-ile opositsioon ega alternatiiv. Pigem püüame täita nishshi, mida EJS ei ole ühel või teisel põhjusel täita suutnud või tahtnud.

Samas, Mõttekoda ei pea kõigist oma tegemistest aru andma avalikus foorumis - näiteks anonüümsetele Tihastele. Taktikaliselt oleks see vale ja kahjulikki. Samas ootame Tihaseid oma näo ja õige nimega kaasa lööma. Pean taas kord tähelepanu juhtima - see siin on avalik foorum, turuplats, agoraa. Ning kõik silmad, mis siinseid postitusi loevad, ei ole jahimehesõbralikud.

Mõttekoda ei saa (paranda mind, Ain, kui ma eksin) olemuslikult pürgida laiapõhjaliseks esindusorganisatsiooniks. Selline on meil juba olemas. Teate küll, missugune. Aga pigem peaksime me igaüks enda jaoks ja tuleviku huvides mõtlema (ja ka selle naabrimehega arutama, kellel internetti ei ole), kas meid esindatakse ikka parimal võimalikul viisil?


Ja kõik see lärm ühest küsimusest, et aru saada, keda mõttekoda esindab? Ei teagi, kas nutta või naerda. Pigem teeb see kurvaks, naljakat pole siin midagi. Mis kaasalöömisest saab siin juttu olla, kulla mehed?

taktikaliselt on kahjulik, kui kodanikualgatus jahimeeste mõttekoda oma tegemistest siin, jahifoorumis, aru annab? Ma ei saanud sellest päris hästi aru nüüd...
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas JOOSU »

:M Tere!
Tean et Ida -Viru pealik kogus allkirju. Mina ärkasin samuti hilja aga kogusin allkirjad kokku. Seltsi esimees väitis et on 7 erinevat versiooni allkirjade kogumise lehte näinud aga miks pole osa võtnud . Arvan et pole õige hingega jahimees
mustlesk kirjutas:
Ain Aavik kirjutas:See, mis puudutab ministri küsimust sai vastuse, et esindab kodanikualgatust ... allkirjad pole kuidagi meelest läinud siinpool. Vaid viiest inimesest, kes olid kutsutud eri piirkodadest, ühel oli allkirjade pakk kaasas. Üks isik, kelle juures on allkirjadest osa hoiul, tuli küll kohale, kuid allkirju tal kaasas polnud ja polnud ka võimalust küsida, miks ... kuid küll ma küsin ja järgi lähen ka ülejäänutele, sest vastupidiselt kokku lepitule ei tuldud kohalegi, rääkimata allkirjade ära saatmisest kellegagi.
Loodetavasti on nood allkirjad ka alles, mitte ei rännanud paberihunti nagu üks teada juhus oli.


Mina ei tea, et meie jahtkonnas oleks allkirju kogutud, või üldse Ida-Virus. Kui koguti, siis küll väga salaja. Nii, et minu allkirja seal ei ole, aga võiks olla.
Viimati muutis JOOSU, P Mai 05, 2013 3:37 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Joosu juba tegelikult vastas Tihasele ära.
Lisan, et Mõttekoda, mis Jääger-foorumist stardi saanud ja siin ikka jätkab, on juba eos "segadust" tekitanud. Küsimus ju pole, kes taga või ees on, vaid ennekõike, millest räägitakse, milliseid arvamusi keegi oma parima osana välja ütleb. Kujuta ette, inimesed hakkavad ühel hetkel asjadest otse ja omadega arutama ning paigas olnud "maailma" muutma. Ja seda lihtsalt oma arvamust välja öeldes. Tihasel oleks vaja lihtsalt rahulikult hakata ka jahiasjadest arvama ning olekski jälle "üks" juures. Mina muuseas olen ka põhimõtteliselt "mees metsast", kes maailma omamoodi näeb ja tajub ning tahab teistega oma arvamusi jagada.
Mõttekoda oma olemuselt on just selline ollus, mida tahetaks kas lukku panna, juhatada või kaaperdada. Sammal.habe viitas väga hästi Mõttekoja funktsioonile. Kui see nii ei lähe, vaid Mõttekojast saab mingi pisikese kildkonna eestkõneleja, siis on jah pahasti. Seni aga: mis oleks saanud, kui Ain ja Co. poleks suud lahti teinud ja samas foorumist poleks saanud neutraalset keskkonda, kuhu iga soovija sai jõudu- ja tahtmistmööda oma jälge jätta?
sammal.habe kirjutas:Mõttekoda ei saa (paranda mind, Ain, kui ma eksin) olemuslikult pürgida laiapõhjaliseks esindusorganisatsiooniks. Selline on meil juba olemas. Teate küll, missugune. Aga pigem peaksime me igaüks enda jaoks ja tuleviku huvides mõtlema (ja ka selle naabrimehega arutama, kellel internetti ei ole), kas meid esindatakse ikka parimal võimalikul viisil?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas hundikütt »

Minu arvates oleks tulnud ka Tihasele viisakalt selgitada,mitte aga hakata materdama.No ei ole kõik ühtmoodi helge arusaamisega.Selliselt käitudes kaob toetajaid järjest vähemaks.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

hundikütt kirjutas:Minu arvates oleks tulnud ka Tihasele viisakalt selgitada,mitte aga hakata materdama.No ei ole kõik ühtmoodi helge arusaamisega.Selliselt käitudes kaob toetajaid järjest vähemaks.


See kes viitsib logi natukene tagasi kerida, siis näeb, et tegin ka mõned konkreetsed ettepanekud Mõttekoja töö korraldamiseks - mitte minna kuhugi tagatuppa ümber laua istuma, vaid saada just siit foorumist endale laialdane toetajaskond. Ka minu küsimus, et kes on selle liikumise taga, on ajendatud minu soovist juhtida tähelepanu asjaolule, et ilma oma staatust määratlemata, on raske midagi või kedagi mõjutada.
Ei, ma ei ole vihane, nagu eespool arvati. Ma pole kellegi juttu nimetanud "sitaga üle valamiseks" ega kuidagi muud moodi kellegi peale oma viha välja valanud.
Ma olen saanud nii palju fleimi ainult sellest, et ma olen uurinud, kes on selle liikumise taga ja pole väljendanud ülevoolavat vaimustust Mõttekoja töö üle. Ma ei kujuta ette, mis juhtuks siis, kui keegi siit foorumist tõesti tõusekski püsti ja ütleks, et mehed, ma pole teiega nõus.
Minu suhteliselt süütu küsimus, et kes on liikumise taga, põhjustab reaktsiooni stiilis, et peaks Mõttekojaga siit üldse ära kolima, et "mingid anonüümsed Tihased" ei saaks siis.. teha mida? Küsida küsimusi? Kuhu jääb siis see laiapõhjalisus, millele Mõttekoja avalduses päris tihti viidatakse ja millele on ärakolimise mõtte väljaütlejad ka tõenäoliselt allakirjutanud? Miks ei demonstreerita siis neid põhimõtteid siin foorumis, mille puudumist Mõttekoda on teravalt ette heitnud teistele organisatsioionidele?
Rohkem ma enam sel teemal sõna ei võta. Miks? Sest ma leian et inimesed, kes on ennast defineerinud kui Mõttekoja taga seisvatena, on loonud siin keskkonna, mis lihtsalt ei soosi teistsuguseid arvamusi.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

mu varasemates postitustes on kaasforumant Tihane selgesõnaliselt oodatud Mõttekoja tegemistes kaasa lööma. aga kui kaasalöömine tähendab anonüümselt aruandluse nõudmist ja pretensioonide esitamist, siis on seda väga raske mõista.
endiselt peab kinnitama, et Mõttekoda ei püri EJS-i rolli täitma laiapõhjalise esindusorganisatsioonina. vaid on pigem thinktank - tüüpi vabaühendus.
paraku näen laiapõhjalise esindatuse nõudmises püüet - kas teadlikku või tahtmatut, vastandada EJS ja mõttekoda.
eesti jahimeestel on 1 valitud esindusühendus ja see on EJS. ent oma mõtteid võib väljendada iga kodanik, ka siis kui tal on taskus jahitunnistus ja jahiasjad südame ligi. kas nimetada mõttekaaslaste ühendust mõttekojaks või hoopis tihasefarmiks - on juba kõrvalise tähendusega.

sammal.habe kirjutas:... Samas ootame Tihaseid oma näo ja õige nimega kaasa lööma. ...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas aadu kadakas »

hundikütt kirjutas:Minu arvates oleks tulnud ka Tihasele viisakalt selgitada,mitte aga hakata materdama.No ei ole kõik ühtmoodi helge arusaamisega.Selliselt käitudes kaob toetajaid järjest vähemaks.

Et siis on hea põhjus, miks ei peaks kaasa mõtlema ja oma tegelikke arvamusi välja ütlema :D . Eelmises postituses selgitan väga rahulikult lahti legendi, kuidas saaks igaüks osaleda. Viitasin ka ohtudele, mille tekkimisel võib Tihase skeptilisus tõeks osutuda.
Leidsin ühe huvitava mõttekillu Ralf Lutherilt aastast 1939:
"Maailma olukordades lasub ühe inimese või seltskonnakihi ülemvõim kaasinimestel kui raske surve. Ükskõik kas see on poliitiline, majanduslik, seltskondlik, vaimne, moraalne või usuline üleolek. Kõige halvemini rõhub küll usuline ja moraalne ülevõim: neid kasutatakse kõige sagedamini kurjasti enese ülesupitamiseks. See kõik oleneb sellest, et praeguse maailma olukordades võetakse kaasinimest alati olevusena, kellele lähenetakse kõigepealt küsides: kes sa õige oled?"
Tsitaat ilmestab hästi ka tänast olukorda, kui laiemalt asja vaadelda.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas hundikütt »

Ei saa Aadu Su irooniast aru.Mind häiris lihtsalt mõne inimese üleolev suhtumine :roll:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Et juhuse tahtel on siinkirjutaja juhtunud neid mõtteid kuuldavaks tegema, informatsiooni andma ja ka üle tooma erinevatest allikatest siia foorumisse, siis on ka foorum omaette arvamusplats, kus mõtteid väljendatakse mitmete eluliste valdkondade üle, jahiasjad ju südamelähedased, samuti mets ja loodus tervikuna ...
Kuid see jääb ikkagi foorumiks vaid ja aruteluks, mis pole silmast silma kohtumised, arutelud ja ühised läbi arutatud teemad seltskonna füüsilisel suhtlustasandil .. vaid arvuti taga istumine ja klaviatuuri kasutamine vastavalt enda, kui nii võib öelda ’’rikutuse’’ tasemele oma tubases eraldatuses, millele lisandub ka telefoni ja skype teel suhtlus, ei enamat enamjaolt.

Kokkusaamised, mis on algatuse leidnud siit sellest foorumist omavahel tihedamalt suhelnud ja suhtlevate inimeste poolt päädiva mõttega tegude tasandil, on toonud järjest enam rahvast saali, kuhugi kokku lepitud punkti Eestimaal, mis siis, et seda küll ’’tagatoaks’’ mõned peavad ja miskit sorti ’’nurgataguseks otsustuskohaks’’ loevad !? See omakorda on käivitanud ja liikuma lükanud protsesse juba laiemas jahimeeste ringis tänu sellele, et selliste kokku saamiste läbi saadakse omavahel tuttavateks ja kuuldakse-nähakse rohkem ja on võimalus kõigil ka näha üksühte silmast silma ja suhelda, julgen oletada, et kasvab selliste toimingute läbi ehk ka usaldus erinevate inimeste vahel, mida foorumi läbi paljalt arvuti taga istudes ei saavuta kohe kuidagi.

Olukorras, kus üle riigi elanike pikema aja jooksul kujunenud väärtuste ja väärtushinnangute püsimajäämise liigub poliitika, mis külvab järjekindlat hävingut kõiges, on Jahimeeste Mõttekoda pigem koht ehk arvamusplats, kui institutsioon või siis mingi juriidilise kehamiga esindus ... ühendamaks inimesi, kes pole minetanud kainet analüüsivõimet ja nägemust, mis ulatub kaugemale tänase päeva ahnest tarbijalikkusest.
Läbi selle, kui nii võib öelda Mõttekoja, teeb kodanikuühiskonna mõtlemist eviv kodanik, jahimees või jahinaine, kes on enamjaolt ka juhtumisi maa ja metsaomanik, oma hääle kuuldavaks just nendele ’’esindajatele’’, kes ei arvesta enam ammu ei rahvaga ega aja jooksul kujunenud väärtuste, väärtushinnangutega ega ka ümbrusega.

Et nende mõtete ja otsuste ning ühistööna valminud sõnumi kohaletoimetaja ja edastaja nendele nn esindajatele juhtumisi jälle siinkirjutaja on juhtunud olema .. loodan, et antakse andeks .. keegi pole ju ka enda poolt üles näidanud suuremat initsiatiivi, et seda kuidagi etemini teha ja haritumalt ja oskuslikumalt läbi viia.
Kindlasti tulevikus võrsub kas siit foorumist või väljastpoolt seda suhtluskeskkonda haritum, intelligentsem ja populaarsem mees või naine, kes seda tegevust paremini läbi viib ja organiseerib.
Arvestama aga peab kindlasti sellega, et ainult arvuti taga istumisest ja klaviatuurist arukate ja tarkade mõtete edastamisest foorumisse ei piisa, sest foorum, kui selline ei lähe füüsiliselt kohale kas Riigikogusse või jahiseltsidesse selgitustööd ja arutelu läbi viima.

Sai südamelt ära öeldud üks osa sellest loost .. ehk mõte areneb edasi ja arukus tuleb siiski lõpuks võitjaks ahnuse ja mugavuse ning ka laiskuse üle ...

Edukat kaasa mõtlemist ...

Ja nii jutu jätkuks lisan siia ühe mõtte, olen hirmsasti kimpus selle sõnaga ''esindamine'' - pigem jääksin sõnapaari juurde '''sõnumi edastaja'' juurde, kui kipuksin sinna kõlavasse seltskondlikusse sõnasse ''esindus''

Äkiste arukamad ja haritumad foorumlased aitavad selles suhtes siinkirjutajat, sest kõik me näeme, kuidas selle esindamisega ja selle tagajärgedega lood siin riigikeses on ...
Viimati muutis Ain Aavik, R Veebr 08, 2013 12:46 pm, muudetud 2 korda kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See on hea jah ,et kõik mida keegi on öelnud võib siin tagasikerides lugeda.Mida mina kasutaja Tihase(ja mitte ainult) postitusest välja loen on algusest peale tauniv suhtuminne nimet üritusse,kartus ,et keegi vastu tema tahtmist võib teda asjaga siduda(esindada),et mitte ei väljutaks oma mõtteavaldustega siinse foorumi keskonnast jne.Tuntakse kartust mingite salapäraste tagatubade ja ümarlaudade ees!? Räägitakse juba mingite organisatsiooni kuulumise allkirjade andmisest :?: Härra Sooviku läheb koguni nii kaugele,et nimetab mõttekoja pooldajaid aarialasteks,sakslasteks..... :P Suhtutaks isegi oma kasutajanime ,pärisnime vastu vahetanuitesse teatud "hoiakuga" Kõike seda teematikat on püütud siin seletada ,Paide kokkusaamine oli välja kuulutatud kuu aega enne sündmust.Kellegile ei tehtud personaalseid kutseid,kes tundis ,et tahab oma huvide eest seista tuli kohale ja avaldas oma toetust esinejatele.Nägin seal meste käes pabereid ,kus oma mõtted kirja pandud,aga aja piiratusest ja tõdemusest,et sõna saanud mehed/naised esitavad oma seisukohti justkui nende käes olevalt paberilt jäid paljud sõnavõtud tegemata ja avaldati vaid toetust.Inimesed lihtsalt tundsid ,et mõeldakse ühtviisi.Küsimusele kelle toetust omatakse,keda esintatakse? Seda on siin ka eelpool väga hästi seletatud.Vastaks ,et eelkõige ise ennast ja neid koju jäänuid kes samuti eesti jahinduse kestmajäämise eest muretsevad,sest kõigil neil saalis istujail on oma sõbrad tuttavad ja isegi võhivõõrad kes samuti mõtlevad! Puude taga tuleb näha metsa! Kui Sooviku siin kirjutas ,et tema tahaks vaid rahulikult jahti pidada ,siis kui te järele mõtlete,just selle eest ju seistaksegi.Kui ma siin nimetasin mõttekoda EJS opositsiooniks,siis mõtlesin ma just seda,et antud organis.ei esinda meid paljude arvates piisava ,ütleme,südikusega.Samuti ei ole kogu eesti jahimehed siiski EJS liikmed.Kui aga sellel organisatsioonil hoiab keegi tagalast "ora tules",ehk siis hakatakse ka paremini tööle.Kõige ideaalsem on muidugi see kui opositsioon ja koalitsioon veavad vankrit ühes suunas,ka see varjant ei ole sugugi võimatu.

Lõpetuseks kordan, kui jahimees, siin kõlanud üleskutset,tehke ise ka kõik selleks et meil kõigil oleks võimalik tulevikus ilma kellegiga kohut käimata,kraaklemata rahulikult jahti pidada :!: Seletage kas või oma vähemteadlikele jahikaaslastele,mis toimub ja kuidas toimub,ka sellest on palju abi.
Vasta