Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas draiwer »

No kui hääletamine poolt või vastu ei näita mingit meelsust siis mis veel.Ja kellele ei sobi hoidku pöidlad peidus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:Soovikule (y)

(y) :lol:
Aga kui nüüd tõsisemalt rääkida, siis kas tõesti jabur ei tundu või? Et istun õhtul õllega arvuti taha ja kukun laduma (y) või (n)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas andrus »

Läheb nagu feiisbuukiks kätte ära see elu. Mis te pärast nende 187 pöidlaga saavutate?
jahismurf
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas draiwer »

Tundub,et ilma õlleta ei tule Eesti mees arvuti ligigi aga mõte on selgelt kirjas Ahto postituses.Soovitakse saada julgustust ja teadmist,et ollakse päri sellega kui grupp aktiivseid jahimehi võitlevad uue tehtava seaduse pärast ja kas tehakse õigeid parandusettepanekuid.Praegu võtab sõna sellel seaduse teemal siin väike grupp inimesi ja keegi ei tea tegelt enamuse arvamust.Öelge siis keegi kuidas paremini saada teada rohkemate jahimeeste arvamust siin foorumis.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et on "minu " arvamus ja on vale arvamus! :M Seda mida mõnikkümmend inimest siin arvavad me võime iga päev siin lugeda ,aga vot mida need ülejäänud mitu tuhat mõtlevad v tahavad v kas üldse midagi tahavad ...... :M ,kust me seda teada saaksime? Aga nii mõnigi mees on siin kuulutanud mitme tuhandene toetajaskond tal siin taga on!? Aga kas ikka on? Ma küll ei oska mingit järeldust teha näiteks kasvõi sellesama mõttekoja kohta ,kas on see surnult sündinud mõnekümne fanati (toetuseta) üritus v kõigutab see rohkemat rahvast? Kas keegi kukub siin õllepudeli seltsis........ jäägu see igaühe enda valikuks,ma näiteks ei joogi õlut aga vahel kasvõi Kakukese mõtteterale annaks +/- küll ! Pla -pla aga iga mõttetera kohta lihtsalt ei viitsi kirjutada eriti veel kui ise kirjutaks sama juttu. :)

Ja ärge liialt erutuge ,siiani pole foorumisse mingeid muutatusi sisse viidud ja pole teada kas viiaksegi!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas peepk »

Seal emotikonides veel ilmekamaid märke, kui (n) (y) . Kindlasti on "eriti tõhus" veel :mrgreen: :VS :oops: :evil: :L :K Seega peaks saama kõiki kasutada :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kakuke »

Rahunege nüüd maha, mina esitasin pelgalt oma mõtte, mitte ei öelnud, et kõik teised mõtted on valed. Ka õllepudel oli mängus, et saada paremat aimu piltlikust kuvandist.
Eks selle mõttekoja tugevus ole ikka ennekõike näha Paides, et palju rahvast sinna kokku tuleb. Niisama nurgas nohiseda ja põidlaid kas ülesse või alla poole viskab igaüks niigi, aga mis sellest tolku, kui hääl väljapoole ei kosta?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas draiwer »

Ärme pane siia neid käemärke (n) (y) vaid lahtrid ;pooldan,ei poolda või toetan ,ei toeta äkki siis ei muutu facebookiks.Ma ei näe,et juhtuks midagi halba sellest,teeme ära ja aeg näitab.Alati saab teha muudatusi.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas hundikütt »

Et umbes nii nagu uue jahiseadusega või-teeme ära,eks hiljem näe mis saab. :twisted:
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas draiwer »

hundikütt kirjutas:Et umbes nii nagu uue jahiseadusega või-teeme ära,eks hiljem näe mis saab. :twisted:


Vaata,jahiseaduses pärast selle jõustumist ei tee enam mingeid parandusi.Mis tonti nüüd selles mõttes siin nähakse,mida hirmsat siis hakkab juhtuma.Aru ma ei saa.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

Ma lihtsalt olen mures, et liigutakse suunas, mida foorumlased on ise siin päris palju kritiseeritud - puudub laiapõhine jahimeeste arvamusega arvestamine. Kui ülejäänud ühiskond liigub vastupidises suunas -näiteks kas või TOM või rahvakogu.ee, siis minu meelest Mõttekoda liigub taas ümmarguse laua taha kellegi tagatoas.
Minu ettepanek on, et need aktiivsemad tegelased suunaksid oma jõu pigem just siia foorumisse, kuhu on koondunud päris märkimisväärne kogus Eesti tegutsevaid jahimehi ja juhivad erinevad arutelusid just siin. Usun, et see annaks Mõttekojale palju suurema kaalu/mandaadi kaasarääkimiseks ka väljaspool seda foorumit.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas andrus »

Ma miski pärast arvan,et 75 % jahimeestest pole sellest foorumist kuulnudki.Siinsetest liitujatest märkimis väärse osa moodustavad igat sorti muud tegelased kui jahimehed.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mis puudutab Rahvakogu, siis Ako Lutsu loal panen selle loo ka siia üles ...

http://www.rahvakogu.ee/ideas/673-lopet ... nou-121074

Ako Luts 13.01.2013
Lõpetada Valitsuse tegutsemine ühiskonna väikese osa huvides, ministeeriume ja maal elavaid maaomanikke, jahimehi kaasamata. Näide praktikast - jahiseaduse eelnõu 12-1074.

Valitsus võttis 27.12.2012.a sidevahendite kaudu läbiviidud istungil vastu otsuse saata Riigikogule arutamiseks ministeeriumidega ja asjaosalistega kokkuleppimata eelnõu.
Kaitse - ja Siseministeerium pole eelnõud kooskõlastanud.
Põllumajandusministeerium on esitanud märkused täienduseks, kooskõlastus puudub.
Rahandus- ja Justiitsministeerium (102 märkust) on kooskõlastanud juhul, kui kõik nende märkused jõuavad eelnõusse.
Kõik ministeeriumide märkusi pole eelnõusse lülitatud.
Maaomanike esindajatena esinevad Eesti Erametsaliit, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Talupidajate Keskliit (edaspidi 3E) ja jahimeeste esindajad pole kokkulepeteni jõudnud.
3E organisatsioonid, keskkonnaministeerium , Valitsus ja ka EJS ei ole läbi viinud mingeid avalikke arutelusid ega teabepäevi maaomanike ja jahimeeste suuremas laiapõhjalises osavõtjate ringis.Suurele osale ühiskonnast pole antud teavet ega sõnaõigust.
Täiesi arusaamatu on, kuidas Valitsus võtab sidevahendite teel läbiviidud istungil vastu eelnõu, milline pole saanud ministeeriumide kooskõlastusi ja ei sisalda teiste asjaosaliste kokkuleppeid ning esitab sellise puuduliku eelnõu Riigikogule menetlemiseks??
Siin on näide tegelikust ühiskonna kaasamisest seadusloomesse.
Jahiseaduse eelnõu 12-1074 vajab enne Riigikogus menetlemist rahvaarutelu läbiviimist, täiendamist, parandamist, kokkulepete sõlmimist.
Seda saaks teha järgmise teemana Rahvakogu keskkonnas, vaatamata sellele, kas Riigikogu selle jõuga vahepeal kehtestab või mitte.
Eesti loodusvara - maa, metsa, ulukite olemasolu on rikkus, mis vajab ühtset, ühiskonnas kokkulepitud viisil majandamist, kasutamist ja selleks ka tervikut käsitlevat regulatsiooni.
Sellist regulatsiooni saab teha ainult ühiskonna kõigi selle ala osade, riigi-, maaomanike, jahimeeste kaasamisega kokkuleppe tegemisele.

Kaasamine on üks ühiskonna elukorralduse põhitõdesid, mis tuleb seadustada võimule tingimusteta täitmiseks

---------------------------------------------------

Olete kutsutud Rahvakogu lehele kaasa mõtlema.

----------------------------------------------------
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

tihane kirjutas:Ma lihtsalt olen mures, et liigutakse suunas, mida foorumlased on ise siin päris palju kritiseeritud - puudub laiapõhine jahimeeste arvamusega arvestamine. Kui ülejäänud ühiskond liigub vastupidises suunas -näiteks kas või TOM või rahvakogu.ee, siis minu meelest Mõttekoda liigub taas ümmarguse laua taha kellegi tagatoas.
Minu ettepanek on, et need aktiivsemad tegelased suunaksid oma jõu pigem just siia foorumisse, kuhu on koondunud päris märkimisväärne kogus Eesti tegutsevaid jahimehi ja juhivad erinevad arutelusid just siin. Usun, et see annaks Mõttekojale palju suurema kaalu/mandaadi kaasarääkimiseks ka väljaspool seda foorumit.


Olen ''tihasega'' mõnes mõttes isegi nõus, kuid .. varasematel aastatel käidi ikka koos ja lähtuti koosolemise sünergiast, aruteludest ja koos vastu võetud otsustest. Inimesed arvestasid üksteisega ka selle kõige tõttu rohkem ja tundsid koos olemisest ja koos tegemistest rõõmu ning jagasid seda.
Nüüd istutakse oma kodudes ja ollakse arvutiklaviatuuri taga ''tegijad'' nägemata üksühte silmast silma .. arvates ja lootes, et keegi teeb ja ajab asjad korda ju ka ilma minu isikliku kohalviibimiseta ... ma ju avaldasin juba arvamust arvuti taga - aitab sellestki. Kui teinekord kokkugi saadakse, siis näib, et polegi midagi jagada või millegi üle arutleda, sest on toimunud võõrandumine ja eraldumine.

Sellel viimati mainitud põhjusel kasvabki eraldatus ja nii mõnedki asjad, mis olid varem niiöelda inimeste kontrolli all .. need libisevad sealt vaikselt ja tasahilju minema (või libistatakse lihtsalt vaikselt minema ... ).

Mis aga puudutab seda hinnangute andmise süsteemi, mis on Ahto poolt siin rubriigis välja pakutud ... siis nendin järgmist ..

Palju parema meelega näeksime me ilmselt kõik siin selles foorumis, et aruteludega tuldaks kaasa ja avaldataks omi mõtteid kasvõi selle sama ''uue jahiseaduse'' teemadel, mitte ei oodataks, et keegi ehk ikka teeb nood parandusettepanekud kunagi kuidagi ära ja suunab need ettepanekud vajalikku kohta. Lootes ... peaasi, et ise ei peaks oma mugavusest ja laiskusest midagi ette võtma ... ''saaks rahulikult jahil edasi käia'', nagu keegist siin ütles.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

Ain Aavik kirjutas:Nüüd istutakse oma kodudes ja ollakse arvutiklaviatuuri taga ''tegijad'' nägemata üksühte silmast silma .. arvates ja lootes, et keegi teeb ja ajab asjad korda ju ka ilma minu isikliku kohalviibimiseta ... ma ju avaldasin juba arvamust arvuti taga - aitab sellestki. Kui teinekord kokkugi saadakse, siis näib, et polegi midagi jagada või millegi üle arutleda, sest on toimunud võõrandumine ja eraldumine.

Ma ei ole nõus kasutama selliseid karme hinnanguid nagu võõrandumine ja eraldumine. Elu on inimestel leinud kiiremaks, maailm on muutunud väiksemaks. Mugavam on paljusid asju ajada arvuti tagant. Minu arust on lühinägelik näha selles takistust ja mitte näha võimalust. Võimalust ulatuda palju rohkemate inimesteni. Võib-olla tänu sellele, et kõik kes tahaks ja ei saa sõita Paidesse, jääb nii mõnigi kasulik idee kuulmata ja arutamata.
Käidi välja number, et 75% jahimeestest ei ole foorumis. 25% on ka väga suur number. Võib-olla peaks hoopis ärgitama oma sektsioonides inimesi liituma foorumiga?
Kokkuvõttes - ma pigem väldiksin tagatubasid ja ümarlaudasid - see on eilne päev. Selle asemel suunaks energia siia foorumisse, muutes arutelud asjalikumateks ning sisutihedamateks. Küll tuleb siis aruteludesse ka rohkem osalejaid. Niisama möla ja üksteisele "ärapanemine" peletab nii mõnegi asjaliku inimese siit eemale.
Vasta