Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

Ain Aavik kirjutas:Pigem püüab Mõttekoda inimesi kaasa mõtlema kutsuda ja üritab omal moel äratada letargiast, kus omaette nohistades kuskile ei jõua.
Igaühel on oma arvamus, kuid, kui seda arvamust kuuldavaks ei tehta, siis pole ju sellest arvamusest mingit kasu.

Kas sa väidad, et inimesed, kes siin foorumis mõtteid avaldavad, ei mõtle tegelikult kaasa? :)
Vot just nimelt seda "arvamuse kuuldavaks tegemist" ma esindamise all mõtlesingi.
Vabandust, aga ma tõesti ei saa aru Mõttekoja ideest ega eesmärkidest
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

mina saan küll aru Mõttekoja ideest. selle ettevõtmise loogiline jätk olekski MTÜ. sest keegi ei räägi tõsiselt kehandita tegelastega.

olen kunagi aastate eest seisnud sarnase ettevõtmise alguse juures - Emajõe Nupuklubi sai ellu kutsutud just seetõttu, et kalameeste hääl Emajõge puudutavais asjus kippus nõrgaks jääma.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tihasele
Võimalik, et on silmas peetud kaasamõtlemist koos julgusega seda ka välja öelda ning eks siis ole ju näha, kas leidub kriitiline mass inimesi, kes omale "kere" ümber teevad. Eesti on ju indiviidide olelusvõitluse musternäidis ja ühisosa ei teki lihtsalt ega ka taheta tekitada. Esmalt aga võiks mõtiskleda lihtsalt asjade olemuse üle.
Minu algne mõte oli, et Mõttekoda ei saavutagi "keha", vaid on mingi koht, kus saab lauda tuua erinevaid seisukohti ja ka visioone tekitada. Seepärast ma ka osalen kaasamõtlemisel ning ka väljaütlemistega, arenegu sellest kasvõi mitu "kere" Eestile.
Ja lisaks, et tegelikult pole oluline see, et keegi nimetaks end näiteks karjajuhiks (alfa- või beeta vmt :D ) ning kaasaminejad siis vaatavad, kas on sobiv või mitte, vaid et igaüks tooks oma parima esile. Kui jahindusteema korda läheb...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Foorumis kaasa mõtlemine ja omavahel arutlemine on üks asja külg ja kaasa mõtlejaid ning oma arvamuse välja ütlejaid on ... kuid väikene arv kuidagi, nagu me kõik näeme.
Kui kusagil üritusel olgu siis suuremal või väiksemal, siis mõnikord tuleb ka juttu foorumist, kuid pole küll kuulnud sellist väljaütlemist, et keegi meie foorumi liige ''esindab'' foorumit.
Mõttekoja inimesed räägivad ikka kõik iseenda eest ja esindavad ikka iseennast, tuues kuuldavale omi mõtteid.
Osad seisukohad on küll nii mõnigi kord kattuvad, kuid kuuldavaks tehakse/esindatakse ikka vaid iseennast.

Selle Mõttekoja üks eesmärke on see, mis Paides toimuma saab ... koondab inimesed kodude mugavast keskkonnast, köögilaua tagant ja arvuti klaviatuuri tagant eelnevalt kokku lepitud kohta, et seal ühiselt asju läbi arutada ... läbi ka vaielda ... Teha ka ettepanekuid, mida saab teha paremini ... lõpptulemist kokkuvõte teha ja see lõpptulemi kokkuvõte edastada nii seltsile (seltsidele), kui ka siis sõlmitud kokkulepete alusel muudesse instantsidesse.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

Kui Mõttekoda esindab ainult ainult nende inimeste arvamust, kes laua taha kokku tulevad, siis on ok. Võibolla selline pretentsioonikas nimi ajas mind segadusse? Peaasi, et ei juhtuks taas nii, et mingi hulk inimesi hakkab avaldama arvamust seltskonna eest, kes pole neid selleks valinud ega mandaati andnud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

Ma ei saa aru, miks lärmab anonüümne lind enne, kui midagi on toimunud. Kui Mõttekoda võtaks kunagi tulevikus suu täis mandaati mitteandnute nimel, siis oleks kriitika õigustatud ja põhjendatud. Muidu aga, vabandust, on tegemist tühipalja säutsumisega ja tontide maalimisega seinale.
tihane kirjutas:Kui Mõttekoda esindab ainult ainult nende inimeste arvamust, kes laua taha kokku tulevad, siis on ok. Võibolla selline pretentsioonikas nimi ajas mind segadusse? Peaasi, et ei juhtuks taas nii, et mingi hulk inimesi hakkab avaldama arvamust seltskonna eest, kes pole neid selleks valinud ega mandaati andnud.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

tihane kirjutas:Kui Mõttekoda esindab ainult ainult nende inimeste arvamust, kes laua taha kokku tulevad, siis on ok. Võibolla selline pretentsioonikas nimi ajas mind segadusse? Peaasi, et ei juhtuks taas nii, et mingi hulk inimesi hakkab avaldama arvamust seltskonna eest, kes pole neid selleks valinud ega mandaati andnud.


Huvitav, kas Mõttekoja üritused või avaldatud mõtted on kellelegi väga valusalt varba peale astunud :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas baddmann »

Huvitav, kes nüüd tonte näeb ja maalib ? See, kui foorumi (olgugi, et anonüümne) osaline ei soovi, et Jahimeeste Mõttekoda juba ette tema nimel esineks, ei tähenda veel varba peale astumist.

BM


Ain Aavik kirjutas:
tihane kirjutas:Kui Mõttekoda esindab ainult ainult nende inimeste arvamust, kes laua taha kokku tulevad, siis on ok. Võibolla selline pretentsioonikas nimi ajas mind segadusse? Peaasi, et ei juhtuks taas nii, et mingi hulk inimesi hakkab avaldama arvamust seltskonna eest, kes pole neid selleks valinud ega mandaati andnud.


Huvitav, kas Mõttekoja üritused või avaldatud mõtted on kellelegi väga valusalt varba peale astunud :M
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

tihane kirjutas:... Peaasi, et ei juhtuks taas nii, et mingi hulk inimesi hakkab avaldama arvamust seltskonna eest, kes pole neid selleks valinud ega mandaati andnud...


Lugedes selle teema eelnevaid postitusi saan mina küll aru, et on olemas aktiivne grupp inimesi, kes üritab kutsuda meid kõiki kaasa mõtlema ja oma arvamust välja ütlema meid kõiki puudutavas teemas.
Kusagilt ei loe ma välja, et keegi sooviks hakata kõigi jahimeeste nimel Erametsaliidu kombel Suurt Poliitikat tegema.
Tean oma kogemustest, kui raske on saada ka väikest rühma inimesi ühise eesmärgi nimel tegutsema, et lahendada kogu küla maaomanikke puudutav probleem. Nüüd, kui on juba näha tehtud töö tulemust ja uuendatud kraavide positiivset mõju kinnistute veereziimile, tulevad maaomanikud naerulsui ja pistavad käe pihku ja kiidavad. Ka koostöö laabub nüüd paremini. Lihtsalt eestvedajatel on tarvis piisavalt visadust ja jaksu, et see ettevõtmine kriitilisest punktist üle saada ja "hall mass" ühise jõuna liikuma saada.

Ain, MTÜ mõttel on jumet. Usun, et Paides oleks sobiv võimalus sellega alustamine läbi arutada.
MTÜ eelis on minu arust ka see, et MTÜ esindab oma liikmete arvamust ühtse seisukohana. MTÜ liikmeteks on konkreetse nime ja näoga inimesed, mitte anonüümsed foorumikasutajad.
Loodan, et Paides näeme :lol:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas aadu kadakas »

baddmann kirjutas:Huvitav, kes nüüd tonte näeb ja maalib ? See, kui foorumi (olgugi, et anonüümne) osaline ei soovi, et Jahimeeste Mõttekoda juba ette tema nimel esineks, ei tähenda veel varba peale astumist.

BM

Tegelikult ma algatasin korra ühe teema, kus foorumi roll jahindusmaastikul võiks saada paremini määratletud. Ka selle üle sai pisut mõeldud, et foorumi omanike soov kindlasti ennekõike, kuid minuarust on foorum ammu kasvanud erasektorist avalikku sektorisse välja.
Seda ma ei tea, kas Ain nüüd vaid tonte näeb ja neid maalib :D , kuid olen paaril korral näinud sellist Aini, kes jõuliselt võitleb suuremal kogunemisel Jääger-foorumi eest koos üleskutsega seda auditooriumit rohkem arvestada ning ka selle auditooriumiga liitumist propageerides.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kindlasti on positiivne samm ka see, et mitmed kasutajad on oma kasutajanime pärisnimega asendanud või oma isikut muul viisil oma kasutajanime taga tutvustanud. Kui inimene julgeb oma arvamust ja seisukohti oma nime all välja öelda, peitumata anonüümse kasutajanime taha, on see vähemalt minu arvates palju tõsiseltvõetavam.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et paremini aduda siin foorumis registreerunute meelsust ühe v teise teema arutelul,tegin omanikele ettepaneku muuta foorumit nii ,et oleks võimalik postitustele anda ühe klikiga pooldav v mittepooldav ( (n) (y) )hinnang .Nagu seda saab teha lehekomentaarides.See vähendaks neid pla-pla postitusi ja oma meelsust saaksid hõlpsasti näidata ka need ,kes postitada ei taha/viitsi.See omakorda annaks toetuse korral julgust tegijatele ja nulliks "kõiksetargemate"(kandikul kuldmunade ootajate,kes ühise ürituse nimel ise lillegi ei taha liigutada)negatiivset suhtumist tegijatesse. Nagu ma aru sain oli Mart põhimõtteliselt nõus ja küsimus on vist momendil tehnilise teostuse taga.Jääme lootma....!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas draiwer »

See on väga hea mõte.Egas jah kui tahad toetada mingit arvamust või ettepanekut ei kipu kirjutama stiilis;mina arvan kah nii.Pole ju mõtet üle kommida ettepanekuid kui pole midagi lisada aga tahad näidata toetust siis ongi selline lahendus parim.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sooviku »

Kas teile,aulised,ei tundu,et see asi siin kisub juba nagu inimeste lahterdamiseks.Vähe sellest,et õiged pole need,kes oma nime all ei esine.Samuti on negatiivsed need,kes suud lahti ei tee ja rahulikult jahil tahavad käia(ma tean,mis mõte selle peale tuleb :wink: ).Mõttekoja mittepooldajad pole ka mingid mehed.Nüüd siis hakkame koguma (y) pöidlaid.See ühte või teistpidi pandud näpp ei näita miskit meelsust,ütlen ma teile.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas hundikütt »

Soovikule (y)
Vasta