cz-ti kvaliteet

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Relva pikaajalise ekspluatsiooni korral võib vahe luku ja vintraua vahel suurendada, mille tagajärjel võib padruni kest laskmise ajal tagasi liikuda. Gaaside rõhu mõjul liibuvad kesta seinad tihedalt vastu padrunipesa ja hõõrdejõud takistab kesta liikumist. Kesta hoitakse kinni ning kui vahe luku ja vintraua vahel on suur, võib kest rebeneda. Selleks, et vältida kesta rebenemist, on vaja relva laskmiseks ette valmistades kontrollida, kui suur on luku ja vintraua vahe...
Ehk leiate siit iva :wink: Kui vahe võib olla liialt suur siis miksmitte liialt väike? Tegemist ei ole eeru eestikeelse tekstiga vaid Sassian, J. 2003. Teenistusrelv. Tallinn
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Kirjeldatud probleem on äärmiselt tõsine, ning ka väga ohtlik. Kui raua padrunipesa ja poldi vahe on suurem kui ette nähtud (piisab mõnest kümnendikust), on laskja päris suures ohus just kesta rebenemisohu tõttu, nagu eelpool eeru mainis. See võib tähendada äärmiselt ebameeldivat kogemust kõrgsurveplasmajoaga, mis sööstab laskja näo suunas, koos metallitükikestega. Sest rõhk peab kuskilt välja pääsema ja ta pääseb kah. On juhtumeid, kus sellisel puhul lukukoda vastu ei pea ja rebeneb - see võrdub granaadiplahvatusega hammaste ees. Seega, kui oma püssist lastud kestad imelikud või venitatud välja näevad, on põhjust asja kontrollida. Padrunite standardmõõdud saab suht kergesti netist kätte kui endal laadimismanuaale pole, ja suppler ütleb kähku, kuhukanti asi kisub. Eriti tasub tähele panna, kui padruni alaosa ümber heledam särav vööt tekib - see on viimane hoiatus enne kesta rebenemist, ja sellist kesta enam laadida ei tohi, kui just enesetapja pole. Ka see pole normaalne, kui korraliku tootja moon ei lase lukku sulgeda, asi väärib kontrolli igal juhul, nii moona kui püssi osas. Parem karta kui kahetseda, liiga ettevaatlik ei saa selles asjas olla.
Taffman
Postitusi: 6
Liitunud: T Apr 05, 2005 5:01 pm

Postitus Postitas Taffman »

sellel püssil pole kvaliteeti
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tahaks veel rohkem teavet CZ 527 kal 222-e kohta ,kas tiiru püssiks tasub osta?
kivi kotti!
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

Taffman kirjutas:sellel püssil pole kvaliteeti


Hinda kah ei ole.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Noh, siis on ju hinna ja kvaliteedi suhe paigas.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Tegin ise endale jõulukingi :CZ-527-Lux-Varmint `222Rem`.Ise tehtud - hästi tehtud ,ostuga väga rahul!Korralik töö,hästi jookseb ja mis kõige tähtsam ,tunnen et see on minu püss.Hind koos optika jalgadega 11 tuhhi.Peale optika sisselaskmist teinud "juba"4 pauku-tulemus 4rebast.Laskekaugus 250-300m.Optika muidugi Zeuss-Diavari.KULT!Kui ost veel tegemata,võta ühendust ja tule proovi.Kaubandusturul käib võitlus ,ka siin foorumis .Löögialla on pandud CZ relvad jaS&B laskemoon kui seni veel suhteliselt mõistliku hinna ja kvaliteediga kaup.Küsida võib kõike aga andjal peab ka aru olema!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

22LR kirjutas:KULT!Kui ost veel tegemata,võta ühendust ja tule proovi.

Ei ole ostmata ,ostsin CZ 527 FS kl 222 REM , optika Meopta 3-12x56. Ei ole küll varmint rauaga,aga jahiks on isegi parem ,kergem tassida ja lühem ka. See on selline varjant ,millel puuosa ulatub raua otsani .Ilus püss ja pärast päästiku ja luku mõningast kohendamist ei kurda millegi üle.Olen lasknud päris mitu looma ja küllalt kaugelt.Mina olen rahul :!: Kogu komplekti hind(püss,jalad ,optika )23 tonni. Püssi hind oli vist 12 millegiga.
Kivi kotti!
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

Minuarust on jah paigas hinna ja kvaliteedi suhe. vaadates juba kodulehelt cz-te siis suu hakkab vett jooksma, kahju et eestis müüakse nii vahe varjante sellest relvast. Või ma eksin?
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

Oleks siis selline küsimus et mis te arvate sellest püssist CZ 550 Varmint?
Mis on plussid ja miinused ja kas ka kellegil juba on see relv?
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Juhuslikult olen sattunud CZ'e vaatama. 550 Varminti puhul tooks välja vast selle asja, et suure kaalu tõttu (4200+optika+jalad jne) ei kujuta selle püssiga ette ennast kusagil rägas müttamas või pikki retki ette võtmas. Varitsusest ja pukist aga hea stabiilne... Cz'del ka see raua ja lae probleem tavaliselt (tihe)
Mine metsa!! ;)
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

Kas keegi oskab veel kommentaare anda selle püssi kohta või millist cz keegi soovitab?Kõik arvamused teretulnud.?Selline küsimus oleks veel,et kas peaks eelistama tikat,cz-le ja mis te arvate sellest deerhunteris müüdavast Baueri optikast http://www.deerhunter.ee/idx.html
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

shane49 kirjutas:Kas keegi oskab veel kommentaare anda selle püssi kohta või millist cz keegi soovitab?Kõik arvamused teretulnud.?Selline küsimus oleks veel,et kas peaks eelistama tikat,cz-le ja mis te arvate sellest deerhunteris müüdavast Baueri optikast http://www.deerhunter.ee/idx.html


Kui just nii küsid, siis mina eelistan Tikkat, Bauerist ei oska midagi arvata, uus asi, vitriinis nähtud.
Et optikatest ja ka relvadest mingit objektiivset võrdlusmomenti saada, peaksid võrreldavad olema mõlemad sinu ees laual. Lõpuks pilti näitavad ja pauku teevad nad kõik.
Siis saad selgema vahe, mis on ühe või teise eelis sinu jaoks. Ükshaaval tutvudes on eeliseid raske märgata, eriti kogenematul silmal.
Nii ei jäägi muud üle, kui käid kahe poe vahet, kuniks tüdined ja võtad viimase katsutu.
Õnnelikku kätt! :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

shane49 kirjutas: ja mis te arvate sellest deerhunteris müüdavast Baueri optikast http://www.deerhunter.ee/idx.html

Ei tea kas müüad lähevad seda teed ,et tõstavad optika hinna näiteks kolmelt tuhandelt kümnele ja ongi keskklassi optika sündinud :wink: Miks ma seda arvan? Siin ühes teises teemas puudutasin ka seda Baueri optikat ja nüüd siis mees sellega kaks korda metsas käinud ja ühe korra remondis :evil: Nimelt tuli lahti ja kadusid kruvid mis hoiavad kinni seda patarei/lülitus nuppu (see kolmas junn mis valgustusega optika külles on) No **** ma ei leia sõnu ,maksa 10 tonni ja saad kaks korda jahil käia :cry:
Müüa (Deerhunter) kommentaar oli -ka mersud lagunevad :wink:
Kivi kotti!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Loll saab kirikus kah peksa.
Vasta