cz-ti kvaliteet

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas Välek »

Ise ka hagijaga jänesejahti pidanud, aga kuulipüssiga ei kujutaks seda ette. Seisvat muidugi saaks, aga nüüd 2 püssi kaasas vedada- kas jänes tõesti on uluk, keda iga hinna eest kätte peab saama- minu meelest mitte. Pigem siis kombirelv soetada, või drilling, siis nagu oleks "Vabandus" olemas jänese kaugelt laskmiseks, et näe, "proovisin vindiga" :lol: . Kuskil ju pole öeldud, et see on näotu, aga natuke imelik on küll, või siis hoopis harjumatu :roll:
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas Messer »

Aga kas keegi sellest minu küsitud püssist ka saaks rääkida just oma kogemuste baasilt
.223 CZ 527 Lux
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas kalur »

Eelmise aasta suvel ostetud CZ512 on kaks korda remondis käinud. Ainuke eelis on püssi täpsus, muidu täielik ront võrreldes Itaalia ja Soome relvadega mida oman.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas draiwer »

Räägi mida remonditi. :?:
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas kalur »

Kõigepealt hakkas esilaadilt lakk maha kooruma.See vahetati uue vastu. teiseks keeldus püss ühel päeval laskmast.Püssi lahti võttes pudenes luku juurest välja üks vidin.Viisin siis püssi poodi ja tehti korda.Minu küsimusele,et milles siis viga ei oskand keegi mdagi kosta.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Kõigepealt hakkas esilaadilt lakk maha kooruma.See vahetati uue vastu. teiseks keeldus püss ühel päeval laskmast....

nojah, mul cz-ti tütar elik brno kombi, sel kah lakk koorus maha, aga seda nagu veaks ei oskand pidada. Samuti ühekorra ei saand 5 m pealt kuldile pauku teha, no ja ei saagi. Viisin poodi ja relvameistri käest sain teada, et päästemehhanismis oli mingi trei- või freeslaast, mis siis kinni kiilus. Pärast meistri juures käimist on nüüd mitu aastat laitmatult töötanud, täpsus ja raudade kokkujooks parem kui minu laskeoskus.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas kalur »

Kui uuel relval hakkab peale paari kasutuskorda puitosal lakk maha kooruma on see minuarust suur viga. Loomulikult see relva laskeomadusi ei mõjuta, aga see ei ole normaalne.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas kalur »

Honkomehe suust ikka väga loll jutt. Kui sul uuel autol näiteks värv maha kooruks kas see oleks viga või mitte?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas peepk »

Mul oli CZ ZKM 452 ja lööknõel jäi luku sees teisekorra poole peale kinni ja just niipalju, et kui lööknõel sellest tihkest kohast edasi liikus, siis pauku ei järgnend. Poleerisin lööknõela viltkäia peal ja 0 paberiga lukku seest, aga see viga jäi. Ca 200 paugu järel 1 tõrge, siis laskis jälle muretult. Müüsin ära, sest usaldus relva vastu kadus ja ei saa ju lõpmatult lihvida.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Honkomehe suust ikka väga loll jutt. Kui sul uuel autol näiteks värv maha kooruks kas see oleks viga või mitte?

noh, ajus käimine püssile karm katsumus, pole mul ühelgi püssil see lakk peal püsinud, seega ei osanud nõudma hakata. Kui ära vahetati, siis oleks ma kah pidanud omal ajal kaebusega esinema, aga mis nüüd enam ... Autol kah ei võta esindus sind värvigarantiiga jutule kui karmi oksapesu oled teinud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas kalur »

Mul Sako üle 10 aasta vana ja puitosad korras ,väljaarvatud mõned kriimud. CZ tuli lakk maha sõrmeküüne suuruste tükkidena. Esilaad tunnistati praagiks ja asendati uuega.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Mul Sako üle 10 aasta vana ja puitosad korras ,väljaarvatud mõned kriimud. CZ tuli lakk maha sõrmeküüne suuruste tükkidena. Esilaad tunnistati praagiks ja asendati uuega.
Mul teised puitpäradega püssid tossid-issid, tikka plast on üle prahi, ei idane, ei mädane. Aga mu brnol kadus see lakk nii kuidagi arusaamatul kombel, kulus ühe hooajaga ära. Kui tükikaupa maha tuli, siis on muidugi lihtne poodi tagasi minna.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas Ten »

Minul CZ ZKM 452,ostetud aastal 2003.Selle aja jooksul olen lasknud tuhandeid padruneid.Ühtegi tõrget pole olnud,lakk püsib ilusasti peal.Oma häbiks pean tunnistama,et ega ma seda relva väga tihti ei puhasta aga sellele vaatamata töötab hästi.Ju on sattunud lihtsalt hea relv.Huvitav,kas neid relvi valmistatakse ainult ühes tehases?
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas 22LR »

Mul Brno Zastava 6,5 ja CZ-527 Warmint Lux 222REM,mõlemil muidugi mõõdu järgi uued kabad tehtud, aga meh.poole pealt ei ühtki tõrget.527-ga tehtu paartuhat lasku.Uusi kabasid tehes näinud seda ,et relva hooldus meeste lõikes käib ikka seinast seina küll.Oli juhus kus mees kurtis et CZ-527 lukk aeg-ajalt tõrgub, eriti külmaga. Lähemal uurimisel selgus tõsiasi- relva hooldamiseks kasutati konserveerimisõli.Samas ei kõlba kaba hooldamiseks relvale mõeldud õlid . Seda aga ütlen küll,et CZ-d on väga täpsed relvad.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: cz-ti kvaliteet

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kalur kirjutas:Mul Sako üle 10 aasta vana ja puitosad korras ,väljaarvatud mõned kriimud. CZ tuli lakk maha sõrmeküüne suuruste tükkidena. Esilaad tunnistati praagiks ja asendati uuega.

Sako laad ei olegi lakitud,vaid õlitatud!
Vasta