Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas pktaks »

No piisab ju sellest, kui ETV peal näidatavas loomaarstide sarjas lugupeetud EMÜ veterinaar kinnitas, et merikotkas sõi sisse jahimeeste poolt kütitud looma rappeid.
Ma sain peale nende merikotkaste teema avalikustamist sotsiaalmeedias kunagise klassikaaslase käest korraliku loengu, kus mult kõigepealt nõuti tungivalt infot, millist moona ma kasutan ja seejärel tehti mulle virtuaalloeng sellest, kui halb on pliimoon ja kui hea on vaskmoon. Korralik ajupesu, ühesõnaga. Ma arvan, et ta siiamaani kirjutaks mulle, kui ma poleks teda külma kõhuga ära blokeerinud :D
Ja paraku see müübki tavainimesele, kes jahindusest muud ei tea, kui seda et jahimees teeb tuh-tuhh bämbile ja joob peale jahti pudeli viina (taaskord, see viimane väide tuli sellesama kodanik veterinaari suust riigitelevisioonis).
EJSist võiks küll saada rohkem selgitust sellisele kampaaniale. Millegipärast tikub sealt viimasel ajal maru huvitavaid avaldusi tulema, et lausa ei teagi, kelle õiguste või hüvede eest nad seal seisma on hakanud.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas aberukk »

Tänapäeva teadus on tõesti kaugele arenenud,kotka lahkamise tulemusel selgus et jahimees jõi peale jahti 1 pudeli viina.Vahest on neil kotkastel ette määratud välja surra,kui nad nii nõrgukesed on?Rongad ju söövad kõik rapped ära ja ei juhtu nendega midagi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

"Isa kuule! Mis on riigikogu?" "Tead Juss, see on nagu omamoodi looduskaitse ala, kus isegi lollused on seadusega kaitstud."

"Riigiametniku solvamise eest määran teile trahviks tuhat eurot! Kas teil on viimaseks sõnaks veel midagi öelda, kohtualune?"
"Ütleks küll ,kuid selliste hindade juures..."
:) :V
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas svahi »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kakuke »

Seda lugedes tekkis tunne, et pigem õigustati enda ennatliku otsust, kui selgitati.
Suurulukijahti see eriti minu meelest ei mõjuta, kuna seal elab üle natuke kallima moona (1/2-1/3 kallim tavamoonast), aga väikeulukijahile ja eriti linnujahile paneb see küll põntsu, kuna seal toimub hinnatõus moonale 10x´lt. Kunagi, kui Korts käis rääkimas Tartu volinikele jahinduses toimuvat, siis kõlas läbi, et jahivastased võtavadki samm sammult jahindusest tükke ja hea on mitte kui midagi järgi anda. Praegu selle sammuga ma tunnen küll, et minemas on suhteliselt suur tükk traditsioonilisest jahindusest. Ja kui praegu plii kaob jahindusest siis järgmine samm on, et see kaob laskespordist jne jne. See selgitus, et küll kaovad vanad relvad käibelt ja küll tekib alternatiiv laskemoona näol, mis poleks nii kallis on võrdväärne väitele, et euro hinda ei tõsta. Elu on näidanud, et paljud suured riigid ei lähe igasuguste lollustega kaasa ja väikse Eesti jaoks ei hakka keegi midagi eraldi välja töötama. Eestlane on kogu aeg olnud see vene lolluse saksa täpsusega täitja. Kui praegu on temaks, et see keelata märgaladel ja muudes kohtades seda alles arutatakse, siis võikski võtta seisukoha, et keelatud on see märgaladel, mitte agarast ogarusest ette tõtata ja keelata seda igal pool. Mina olen küll mures. Ja peas taob mõte, et mis järgmiseks? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No tuli see kiri , no ei saa aru miks peab kohe ummisjalu ,kandu kokku lüües, kõike täitma tõttama? Oleme ju kõigest kirbu must ,las suured, kellest tõesti midagi oleneb, näitavad eeskuju, küll könnidel on aega järgi minna. Pole meil ju laskemoona ega relva tehaseid , kuidas seda üleminekut tühjalt kohalt ette kujutatakse? Ja millisest uuest relvatehnoloogiast siin unistatakse/räägitakse? On tulekul ehk šokkerid, kahjutud keemia relvad v on perspektiiv tagasi oda ja vibu kasutusele?
Ajame aga vana kaevu enne kinni …….. :VS
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Seda ei tea, mis 22lr kohta välja nuputatakse, aga on olemas pliivaba moon cci copper. Usas karp 6 dollarit, väidetavalt kiireim moon, mis saadaval. Toodetud epoksiidi ja vase pulbri segust. Ma arvan, et kiire moon ei jookse vanakoolirelvadest, mis söövad aeglast moona.Tutvustav video kah https://youtu.be/sHkHgNvXsiU
Viimases videos lõpus ütleb, et kui te ei saa pliid kasutada, siis on võimalus vaskmoona kasutsda, kuid see on halb võimalus. :lol:
https://youtu.be/qn_1ypZ7MhE
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas svahi »

Ei tea, kas hakatakse pliimoona juba tagavaraks kokku ostma? :lol:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Pika otsimise peale leidsin veel ühed märklehed, mida 22 lr vaskmoonaga lastud ka pikemalt distantsilt. Siin seal kiruti seda moona, aga eks paar märklehte ütleb enam, kui 1000 virisejat. Kui nüüd laskjas ja püssis viga polnud, siis samahästi võiks kasepuust tüüblitega lasta. Hea on see, et kivi tabades on
kuulist järel pulber.
https://www.google.com/amp/s/www.thetru ... er-22/amp/
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kirp »

Seda plii-teemat on pikalt uuritud. USAs on vastu võetud piiranguid juba eelmise sajandi 80ndatel. Meil (EU) miskipärast tagasihoidlikult kajastatud. Isegi lasketiirus hingame seda metalli nanoosakestena sisse. Tõsine värk.

Kes huvi tunneb, siis ilus väga hiljutine teadusviidetega ülevaade. Kõvasti on uuringuid tehtud. Ka inimese haigused kroonilise pliimürgituse puhul välja toodud (IQ langus e ajukahjustus, neerukahjustus, vererõhu tõus jne)

https://link.springer.com/article/10.10 ... 19-01194-x
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas svahi »

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas aivar00 »

Seal samasugune ümmargune jutt- irisedes - ei ole ka viidet ühelegi uuringule.
Mind paneb imestama asjaolu, et võrreldes nõuka ajaga nagu ka veterinaar kirjutab oli pliid keskkonnas tänu kütusel palju. Samas ei maksa unustada asjaolu, et kütusest plii eemaldamisega saabus ka iseseisvumine ning veekogude äärest kadusid sajad linnujahimehed. Sisemaal ma näiteks merikotkast küll ei ole kunagi näinud. Samuti ei tea, et kuskil mere ääres massiliselt paugutatakse. Kõikjale ehitatud nn. elumajad. Kas siis kotkas sukeldub mere põhja ja sööb aastakümnete taguseid lagunenud raipeid? Selle taustal tundub see väide ja jutt kuidagi imelik.
ikka lõbusalt
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Aastaid tagasi oli endal juhus, kus merikotkas oli lastud uluki juures paar minutit peale lasku. Polnud ise veel ligi jõudnudki, kui see juba nokkis. Ja ilma naljata, see oli esimest korda kui merikotkast sisemaal nägin ja nokkis mu pliid täis poolmantliga lastud loomal kuuli väljatulekuauku suuremaks. :VS . Nagu välk selgest taevast. Absurdne lugu, justkui kotkauurijate poolt toodud saatanlik musternäidis... :oops:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kirp »

Eks see võibki olla kotkaste erilise "tundlikkuse" põhjus - nokivad haavakanali ümbrust, milles pliid pihustunud kõige rohkem (Rö pilte sellest pea igas sellealases artiklis). See ka arusaadav, sest läbi terve karva ja naha ei hakka linnu "hammas" saagile peale. Alustavad pärakust v. katkisest kohast.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas oliver »

Aga äkki on meil neid kotkaid liiga palju ja on normaalne kui mingi ports äe kooleb?
https://arhiiv.saartehaal.ee/2018/04/10 ... rikotkaid/
Vasta