Järgnevad sammud

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Järgnevad sammud

Postitus Postitas Ain Aavik »

On kuulda seda, et jahimeeste seas on pead tõstmas õiglustunne ja protestitunne selle vastu, et jahiõigus pole defineeritud, kui Eesti Vabariigi kodaniku õigus - vaid ainult, kui maaomaniku õigus ..

On kuulda ja lugeda olnud, et seoses pindalapõhise otsustusõigusega saavad väikesed ja keskmised maaomanikud vaid väikeulukitele jahiõiguse juhuks, kui jahipaberid olemas ja pühivad suu puhtaks õigusest pidada jahti suurulukitele ja suurkiskjatele ning suu ka puhtaks üle võetavate jahiseltside tegevustest, mis jäävad suurmaaomanikele - kodu + välismaalastele ja RMK-le ja läbi maaomaniku jahiõiguse kamandavad vaid nemad seal ilma väikeseid maaomanikke kaasamata, kohustust ju kaasata pole ..

On kuulda olnud, et neljandik Eesti jahimeestest jäävad ilma üldse igasugusest võimalusest jahti pidada, sest riigijahipiirkonnad jagati lihtsalt laiali, osad jahituristidega tegelejatele ja osad loodud jahiseltsidele ... riigile, kui sellisele alles jäänud jahimaadel laiutavad enamasti turismijahi korraldajad ..

On kuulda olnud, et esmane tegevuskava on punased vestid selga, sidevahendid tasku ja Riigikogu platsile ..

On kuulda ja foorumistki lugeda, et kogu kupatus Euroopa kohtusse, kas praeguse või uue seltsi juhatusega, kui Jahiseadus sellistel tingimustel ja sisuga jõustatakse ..

Kas teeme ära?
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Välek »

Ain Aavik kirjutas:
Kas teeme ära?
Pole kahtlustki. On maakondi, kus eelnõu olemasoleva variandi vastu saadi 100% seltside juhtide häältest. Sellise maakonna keskmise alusel on siililegi selge, missugune arvamus ja vastuseis olemasolevale eelnõule jahimeeste poolt üle riigi on. :) .
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas JOOSU »

:M Igatahes. Kui palju neljajalgseid sõpru vaja oleks kaasata ?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas andrus »

paadis
jahismurf
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Ma ei ole jahimees. Kuid kodanikuühiskonda usun siiski. Usun, et selles küpsusastmes nagut too eelnõu on, ei saa, ega tohi teda ülepea II lugemisele lasta.
Need paar punkti, mis siiani läbi rääkimata, jäävad edasi "veritsema", kui eelnõu säärase vigase pruudina teise lugemisse läheb. Need paar punkti on aga jube tähtsad.
a) kes ikkagi vastutab ulukikahjude eest, kui riik on justkui de facto uluki omanik? Ja teisalt põhjustab metaskasvataja või põllumees ise oma tegevusega need kahjud, eks ole. Mitte keegi teine.
Ja kui leitaksegi keegi, kas vastutab ja tasub kahjud (olgu riik, jahimees, maaomanik või Agu Sihvka), siis mil moel põhistades?
b) kui jahimaid on vaja korraldada - siis mida täpselt see korraldamine tähendab? Kuhu maani?
c) Kui jahti on vaja korraldada, siis mida see jahikorraldus tähendab? Kuhu maani?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Välek »

Igal protestiaktsioonil on ka loosungid. Praegu on ka õige aeg loosungite sõnumeid välja pakkuda juhuks, kui protestiks põhjus tuleb. Seda tervele Eestimaale lugemiseks! Palun laske oma fantaasiad lendu ja sulg jooksma ning pange need ka siia julgelt üles!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Siili »

Mulle on tõesti need asjad selged. :lol: :lol: :lol: (b)
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas draiwer »

Ikka teeme,toetan.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Välek »

Siili kirjutas:Mulle on tõesti need asjad selged. :lol: :lol: :lol: (b)

Siililegi selge.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Välek »

"Kännu all on rootsi kroonidega kilekott"
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Täna vaatame veel mida Paides ümarlauas räägitakse, aga antud küsimusele vastates, olen laevas.
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas -Imre- »

Olemas!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Jaanes Partsioja kirjutas:Täna vaatame veel mida Paides ümarlauas räägitakse, aga antud küsimusele vastates, olen laevas.


Ole hea ja anna meile ka teada, mida seal siis kuulda oli.
Paadis koos teistega, kui tegevuseks läheb.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Panin lühi ülevaate Paides toimunust üles siia: Informatsioon jahiseaduse eelnõu kohta
Selleks et lugeda peab sisse logima.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Järgnevad sammud

Postitus Postitas duma »

Jaanes Partsioja kirjutas:Panin lühi ülevaate Paides toimunust üles siia: Informatsioon jahiseaduse eelnõu kohta
Selleks et lugeda peab sisse logima.

Minul link igatahes ei toimi
duo on parem
Vasta