Husqvarna 8x57 JS

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas Kasukas »

Kuna ülalnimetatud relv on minumeelest suhteliselt vähe levinud, siis tahaks teada paljudel foorumlastel antud relvaga kokkupuuteid on olnud? Oma vanamehel on see ''kahur'', aga kellelgi teisel pole taolist küll märgandud.
Samuti võiks arvamust avaldada kõigi 8x57 püsside kohta, näiteks mis neis head või halba on.
Oma kogemuste põhjal tean rääkida, et tagasilöök on tal üsna mehine ja looma sisse teeb ikka kena augu :twisted: . Üks põhilisi asju mille pärast see relv minumeelest nii hea on see, et ta viib küll loomast rusikasuuruse augu läbi, aga verevalumit ei jää ja loomad on tavaliset ikka kohe maas.
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ma kunagi kasutasin lühikest aega sama kaliibriga (8x57JS) Mauserit. Aga minu arvamus ei ole midagi head. Ilmselt oli tegu sellise isendiga, mida mitmed mehed olid suht hooletult hoidnud ja kasutanud (oli see jahiseltsi nö ametirelv varem olnud). Ise laadisin moona ja sellega jama polnud. Küll aga polnud võimalust korralikku kiikrit peale soetada ning miski odav "Bushnell" lihtsalt kõva löögi tõttu pani segast üsna tihti. Kui lahtise sihikuga proovisin, siis enam vähem, kuid suvaliselt pilduma see relv jäigi. Aga ega see kahur mulle väga ei meeldinud muidu ka.
Ega see jutt vist ei aidanud palju.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas Kasukas »

Igasugune antud relva/kaliibrit puudutav jutt aitab :D
Ärge pikka viha pidage!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas andrus »

Ma küsiks mis moona te kasutate,et jubedalt peksab ja purustab.
Ise ei oma küll JS-i vaid 8x57JRS-i ja kasutan 12.7 vulkanit.Olen omanud 308 ja 30-06 ning ütleksin,et pauk on sellel ikka väga mahe ja purustused olematud(ja olen mõelnud,et kui nüüd peaks uue vindi soetama siis ikka 8x57JS aga kui te sellist juttu räägite paneb mõtlema).Küll aga proovisin partizani grom-i ja no see oli kah sihukene purustaja,et oi oi oi. 4 karpi ostsin mõningad lasin prooviks märklehte ja 2tk proovisin sea peal ära.Ülejäänud seisavad ja ootavad oma kohta lasketiiru vallis.
jahismurf
heyx
Postitusi: 63
Liitunud: E Okt 15, 2007 5:14 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas heyx »

Olen omanud antud kaliibriga relva mitu aastat. Ei oska liigsuurte aukude kohta öelda midagi, olen näinud 308 tehtud rusikasuurusi auke... kui lask jama siis muidugi ka auk suur. Lasketiheduse üle ka väga ei kurda, arvan et see 15 cm ring 200m peale on minus ja odavas sihikus kinni. Rebasest põdrani kukub. Kui kuuli trajektoore võrrelda siis on siledamaid, aga päriselus olen aru saanud, et ka 7rem mag, 223, või 30-06 vajab meest püssi hoidma. Kokkuvõtteks- kui toru sirge ja lukk liigub, siis ära raisku lase (b) .
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas Kasukas »

Praegu on kasutusel 13g Sako hammerheadid. Ega see auk tegelikult nii meeletu ka ei ole, arvestades seda, et verevalumit miskitpärast ei jää. Kui praegune karbitäis hammerheadidega otsa saab, siis arvatavasti katsetab järgmiseks 12.7 Alaskasid. Kui päris ausalt öelda, siis ega vist sellest torust muid poolmantleid peale hammerheadide proovinud polegi :oops: .
Ärge pikka viha pidage!
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Mul peaeagu sama püss, nimeks Garl Gustav 8x57JS. optika kinnitus weaver siinid, mis rauaküljes peavad keerme liimiga kinni olema pandud, muidu loksutab lahti. Optika võiks olla ka selline mis pauku vastu peab, omal mul hispaanlane jookseb juba 3ndat aastat ja peab ilusti paigas. Kui huvi, leiad minu postituste alt üles ( PENTAFLEX CAZORLA 3-12x56 IR )
Kaba ehk lae taga, kui plastik/tekstoliit kate, vaheta välja kummist leevendi vastu, jahil ei morjenda, kui tiirus mingi 30+ pauku ära teed, saad aru millest räägin.
Aga kui püss olemas ja kuul jookseb normaalselt, tasub alles hoidmist
Olen siin ka igasugu kuule proovinud, universaalset pole leidnud. Eks see tuleb sul endal katse eksitus meetodil välja uurida. Tiirus kasutan eranditult hinna pärast prvi partisan grom 12g, kuna laen ise. Repsi kähra kitse ära parem selle moonaga torgi, kuulil avanedes tekib tiiviku efekt, võid aimata, mis moodi näeb välja väljumis ava. S&B poolmantel on parim see, millel on otsas metallist tipp, tavaline poolmantel kipub konti saades pihustuma. Norma vulkan üld juhul hea moon, kui ise laed, saad hinna natuke alla 1EUR pauk. Cecco hammerhead ainult suurtele ulukitele-põder/metsiga. Täismantlit ei kasuta põhimõtteliselt ja ei soovita seda teistelgi teha.
Sako pauke pole proovinud aga nüüd proovin kindlasti hammerheadi ära.
Ah jaa prvi partisani tavaline poolmantel kuul jahiks täitsa norm aga jälle reps,kähr ja kitse, ei ole kuigi tark lasta .

Lõpetuseks, kui püssiga sõbraks saad, siis on tubli abiline, mis alt ei vea.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas Heino »

Mul sama kaliiber Saksa Mauser. Kuul on suurema diameetriga kui 308 või 3006, seetõtu ka annab paremini energiat ära. Ajujahiks minu arust väga hea kaliiber või siis pukist laskmiseks. Põllult rebase puhul pead väga head optikat omama ja suurt kogemust, kuna kuuli trajektoor ei ole nii sirge kui 223 näiteks. Üldiselt kiidan kaliibrit :-) Kasutan ise Norma Oryx't.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas peepk »

Elus palju püsse käes hoidnud ja igal juhul see 8x57 JS on (minu arvates) just suuruluki jahil peajagu üle nii mönestki meil laialt levind kaliibrist. Kui peaks uuesti valima, haaraks kohe, pikaajalisele kogemusele toetudes, vähemalt suuruluki jahiks just selle hea peatamisvöimega ja minu silmis hea hinnangu saanud kaliibriga relva, olgu siis relv toodetud kus iganes. Aga toonitan, see minu kogemuste pöhjal tehtud arvamus, on ka olnud Tikka 308 Win padrunit kasutav toru, aga 8x57 JS minu silmis tüki etem. Peale 45 kaliibriga relva ostmist aga Saksa vint kapis seisab.
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas willy »

Tere,
Mina soovitaks laadida Barnese kuule, valik on üpris lai, kas TSX või TTSX, looma võtab hästi maha, verevalumit on vähe ja pliid ei sisalda.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas sax »

ei hakanud uut teemat tegema. kui juba kaliiber jutuks siis oskab ehk keegi valgustada mis on vahet JS ja IS moonal. netis hulkudes tekkis arusaam et JS on militaarseks kasutamiseks ja nd on JS ja IS põhimõtteliselt samad. ärge näkku lööge :roll:
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas VR »

sax kirjutas:ei hakanud uut teemat tegema. kui juba kaliiber jutuks siis oskab ehk keegi valgustada mis on vahet JS ja IS moonal. netis hulkudes tekkis arusaam et JS on militaarseks kasutamiseks ja nd on JS ja IS põhimõtteliselt samad. ärge näkku lööge :roll:
J hakati kirjutama lihtsalt selguse mõttes. Kriips ülevalt alla pole igas kirjapildis, eriti relvanduses, nagu tähe moodi. Nii, et I ja J on üks ja sama nagu ka JS ja IS, sama lugu IRS ja JRS-iga.
Kasutaja avatar
kranz
Postitusi: 37
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:16 pm

Re: Husqvarna 8x57 JS

Postitus Postitas kranz »

Olen kasutanud kahte K98 relva antud kaliibriga. Ei oska öelda miskit paha. Pauk on mahedam kui äsjasoetatud 308-l. Ainus, miks uue relva teise kaliibriga võtsin, oli poemoona valiku suhteline piiratus ning moona hind. Kui nüüd uuesti saaksin valida, võtaksin kindlasti 8x57!!!
Vasta