Laserkaugusemõõtja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

Kuna tehnika areneb kiiresti siis küsin kas keegi omab 300-400 eurost mõõtjat millega saab näiteks 500m pealt rebase kauguse muretult ja kiirelt mõõdetud.Lapates siin vanu postitusi siis väidetavalt nii odavate mõõtjatega polnud siis veel võimalik sellist mõõtmist teha.Endal kunagi veerand hinnaga saadud uus Jahti-Jakt mõõtja millega võib jah heinapalle põllul mõõta ja 400+m on juba raske.
Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas Skanner »

draiwer kirjutas:Kuna tehnika areneb kiiresti siis küsin kas keegi omab 300-400 eurost mõõtjat millega saab näiteks 500m pealt rebase kauguse muretult ja kiirelt mõõdetud.Lapates siin vanu postitusi siis väidetavalt nii odavate mõõtjatega polnud siis veel võimalik sellist mõõtmist teha.Endal kunagi veerand hinnaga saadud uus Jahti-Jakt mõõtja millega võib jah heinapalle põllul mõõta ja 400+m on juba raske.



Mina olen üle aasta kasutanud Nikon Forestry Pro kaugusmõõtjat.Peale kauguse mõõtmise on tal ka muid funktsioone.Kasutan teda igapäevaselt metsas puude kõrguste määramiseks.Siiani olen väga rahul ja julgen soovitada.Tehniliste näitajate järgi on ta maksimaalseks mõõtekauguseks 500m,aga olen saanud mõõta ka umbes 600m kaugusele.Ei oska teiste mudelitega võrrelda,aga arvan,et rebasele on ikkagi 500m pealt küllaltki raske pihta saada.Kui panna mõõtja statiivi peale,siis võib olla õnnestub.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

Puude kõrguse mõõtmisega saab hakkama ka minu Jahti-Jakt.Minul on vaja aga kaugusemõõtjat mis on võimeline mõõtma väikese objekti( nagu rebane)kauguse suurelt vahemaalt.
Skanner
Postitusi: 25
Liitunud: N Veebr 07, 2013 9:17 pm

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas Skanner »

draiwer kirjutas:Puude kõrguse mõõtmisega saab hakkama ka minu Jahti-Jakt.Minul on vaja aga kaugusemõõtjat mis on võimeline mõõtma väikese objekti( nagu rebane)kauguse suurelt vahemaalt.



Eks need kaugusemõõtjad peaks üldjuhul ikka nii kaugele mõõtma kui tehas on spetsifikatsiooni kirjutanud.Pika distantsi pealt on ainult raske fikseerida väga väikesele objektile kuna käsi natuke ikka väriseb ja seetõttu võib laserkiir mõõdetavast mööda minna.Kui on soovi,saab minu omaga katsetada.Ma ei teadnud,et Jahti-Jakt kaugusemõõtjal ka kõrguse arvutamise funktsioon peal on.Minu oma arvutatab kõrguse kauguse ja nurga põhjal.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas sammal.habe »

sellised ei jää ilmselt Sinu soovitud hinnaklassi...

draiwer kirjutas:Puude kõrguse mõõtmisega saab hakkama ka minu Jahti-Jakt.Minul on vaja aga kaugusemõõtjat mis on võimeline mõõtma väikese objekti( nagu rebane)kauguse suurelt vahemaalt.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

.Minu oma arvutatab kõrguse kauguse ja nurga põhjal.




Ei,sellist funktsiooni Jahti-Jaktil ei ole.Käes hoides jah selliset kauguselt väikest objekti ei mõõda ja mõõtja lubatud kauguse mõõdab välja,näiteks maja või muu suurema objektiga.Olen saanud aru,et odavatel mõõtjatel see laserkiir ei jõua suurel kaugusel enam nii täpina väikse objektini,et seda välja mõõta.See laserkiir pidi hajuma.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

sammal.habe kirjutas:sellised ei jää ilmselt Sinu soovitud hinnaklassi...

draiwer kirjutas:Puude kõrguse mõõtmisega saab hakkama ka minu Jahti-Jakt.Minul on vaja aga kaugusemõõtjat mis on võimeline mõõtma väikese objekti( nagu rebane)kauguse suurelt vahemaalt.



Lootsin ,et on juba võimalik.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

Mida arvate sellisest kaugusemõõtjast.Kes oskab seletada,kuidas sellega kaugus mõõdetakse ja kas sellega saaks määrata kauguse paremini kui lasermõõtjaga.Ei saa päris lõpuni aru kuidas see mõõtmine toimub.
http://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q=o ... SmjvfEEZGQ
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No neil peaks ju kasutusjuhend kaasas olema.On endalgi analoogne olemas ,aga eks ta üks kahurimürsu laskmiseks mõeldud riistapuu ole.Pole ju vist eriti tähtis kas mõne km kauguselt see mürsk kukub 100 m siia v sinna. :) Selleks et sellega täpselt(malt) mõõta pead teadma võimalikult täpselt mõõtetavate objektide mõõtmeid.Näiteks maja -,telefoniposti - v mis iganes orjentiiri kõrgust/laiust.Laserile päris kindlasti konkurentsi ei paku.Kuni 300 meetrini on vast kõige praktilisem kasutada optikat ,millel parallaksi reguleerimis nupul on skaala jaotused peal.Zuumid optika max suurendusele suunad risti objektile ,teravustad pildi parallaksi nupust ja loed sealtamast nupu skaalalt kauguse.Ma ei tea võibolla on selliseid optikaid ka kus skaalajaotus üle 300 m.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas Ats »

Tegemist merebinokkliga, nagu Ahto ütles, pead teadma objektide kõrgust ning selle järgi arvutad rõngal olevate numbritega kauguse välja. Suht mõtetu minuarust maapeal. Binokkel ise on küll hea asi, hämaras näeb päris hästi, ainuke miinus on kaal.
Pole looma, pole probleemi!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Laserkaugusemõõtja

Postitus Postitas draiwer »

Mul on parallaksi nupul peale 300-t kohe 500,seega pole võimalik nende vahele jäävat kaugust tuvastada.
Mildot ristiga saab ka ju kauguse määrata kui tead objekti suurust.On vist targem endale see Mildot selgeks teha.
Vasta