helisummuti

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

helisummuti

Postitus Postitas metsamees »

kus saaks toz 78-04 helisummuti?
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

summuteid saab lasta teha kuid see ei ole seadusega kooskõlas. üldiselt need ei ole ju tsiviilkäibes lubatud. mõnedes kohtades on pingid olemas küll (võrus on gaasitehas) kuid kas see masin veel alles on seda ei tea
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Vaese mehe summuti: Lõika 2L kokapudeli põhja auk, täide vatiga, pista toru otsa, ja töötab! (omast kogemusest ütlen, et 6.5mm heli vähenes märgatavalt.)
PS: ärge selliste lollustega nagu mina tegelege. Jääte mingit moodi sandiks ja siis mina süüdi. Jäägu see jutt meelelahutuslikule tasemele.
wussup
Postitusi: 18
Liitunud: N Nov 04, 2004 6:32 pm

Postitus Postitas wussup »

Tahad ämmale külla minna ? :lol:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kasutage foorumi otsingut ja siin oli põhimõtteline küsimus arutlusel.Ei kehti reegel ise tehtud hästi tehtud,tavalise vintrelva moonaga tulistamisel effekti pole,lihtsam kasutada tiirus kõrvaklappe,kui relv ümber häälestada spetsiaalmoonale,mida igale kaliibrile ei tehtagi,kui just mitte ise laadida.Mõnes euroopa riigis lubatud arsti tõendi alusel,et mitte kuulmist kahjustada.Minu arust metsas pole tema järgi vajadustki,lasust tekkiv heli hajub nii ehk nii kiirelt.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

trucker kirjutas:tavalise vintrelva moonaga tulistamisel effekti pole.

See ununes tõesti mainimata. Helist kiiremini liikuv kuul nullib kogu efekti ju ära.
marks
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 9:02 am

Postitus Postitas marks »

hetkel tuuakse summuteid pärispalju soomest. ühtlasi pead aga ka kogu oma laskemoona ümberlaadima(muidu pole asjal mõtet)
8)
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

mis mõttes marks?
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

See teema on läbi käinud eelmise aasta lõpus. Milleks esitada samu küsimusi?
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Postitus Postitas hirvekütt »

To Metsamees. Milleks summutit vaja? Pauk käib ju jahil asja juurde! Kas ise pole tähele pannud, et kui paugud käivad, siis on päris jaht alanud ja kus seltskond läheb erksaks!
Muide aitama pidi hästi preservatiiv. Tõmba toru otsa ja katseta. Enne kontrolli ikka, et see terve on, muidu effekt puudub.
Pea jahti, ära tapa!
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Soomest toodavad summutid summutavad 90% helist. Laske kontrollida oma kuulmist, ja kindlasti vanematel jahimeestel on helisageduste kuulmisel lüngad sees. Helisummuti on vajalik oma tervise tagamisel, mis on lubatud ka paljudes riikides. Miks eesti seaduste loojad ei hoolitse oma jahimeeste tervise eest.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Tuleb kõva paugu aeg suu veidi lahti hoida, siis rõhk sise- ja väliskõrvas ühtlustub ja ei juhtu midagi.
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

on see õige jutt?!
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

harrastaja kirjutas:on see õige jutt?!


üldiselt küll õige jutt. heli see liigutus muidugi ei tuntavalt summuta, kuid lööklainet mõnevõrra nõrgendab, st mitme lasu järjestikku sooritamisel on väiksem tõenäosus mõnda aega ühest kõrvast osaliselt kurt olla. kui mina aastaid tagasi esimesed lasud 12 kal jahirelvast tegin, siis mulle unustati see pisiasi ütlemata ning paremalt õlalt tulistades olin pärast terve päeva vasakust kõrvast kehva kuulmisega, kuigi lasin ainult 6 lasku.
gaz69a
Postitusi: 27
Liitunud: L Mär 12, 2005 9:06 pm

Postitus Postitas gaz69a »

Siit saab tellida : 35€ tk.
http://www.saunalahti.fi/asetalo/
Vasta