Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ten »

Kunagi nägin Discovery Müüdimurdjate sarja osa,kus seoti vist kana koib mingi magnum kaliibri revolvri külge.Lasu hetkel tekitas toru ja trummli vahelt välja löönud gaas kana koivale vigastusi,eks sealt vist need müüa teadmised.Selleks pead muidugi revolvrit eriliselt hoidma.Võta püstoli kelgust kinni ja vajuta päästikule?Eks igal relval on oma eripärad ja neid pead lihtsalt tundma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

andrus kirjutas:Näpust võib ilma jääda ka siis kui ta hooletult p...e pista.


Ei usu!Aga ega mul pole ses osas praktikat ka :wink:
See oli Pärnu Jahipauna müüja jutt ja ma saan aru,et see väga vale polegi.Revolver pidavat olema ühekäerelv.Kui toetad teise käega siis automaatselt hoiad nimetissõrme ees ja sealt see laks pidavat tulema.Ei tea,pole käes hoidnud,pole lasknud,seepärast uuringi.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Siinsete soovituste järgi kaldub valik revolvrite poole.Samas Jahipauna mees ütles,et selle riistaga oled,kui natuke valesti käes hoiad,oma näpust ilma

Nagu Andrus mainis, siis kõik on võimalik kui ise täiega :L oled :lol:
Olen ise ka neid variante kaalunud. Kompaktsuse osas jah on püstol väheke kompaktsem ning revolver jälle näiteks koprakraavi sisse kukkudes lihtsamini puhastatav - solguta lihtsalt puhtas vees muda relvarauast ning trumlist välja ja ongi kõik.
Nõuka ajal ja eesti aja alguses olid kõik miilitsad - politseinikud-sõjaväelased kindlamate kätega :lol: , sest käsitulirelvast tulistati ühe käega. Tänasel päeval on ka meie mehed nõrkadeks ja lodevateks muutunud - hoiavad ka kahe käega :lol: :lol: :lol: . Miskipärasat aga ei ole kuulda olnud "massilistest" enesevigastustest üldse relvadega.
Seetõttu kaldub ka minu sümpaatia revolvri poole. Püstolil on muidugi võimalik eelnevalt padrun pesasse laadida ning kaitseriiv peale panna.
See juba oleneb kabuurist kus teda kannad. Võimekuse poole pealt aga võtab too 22 LR ka põdra siruli kui õigesse kohta oskad sättida. Iseküsimus kellel kui palju on julgust põdra või suure metssea kõrvale nn. kontaklasu sooritamiseks minna :M. See aga juba äärmus.
Koduseast või pulliköksist aga rääkida ei maksa.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Kolmapäeval pean minema politsei keldrisse ja kolm laksu Makarovist märklehte kõrvetama.Eile sain esimest korda seda relva peos hoida ja lasin neli kolmest seeriat 25 sammu pealt ca 50-ne sm märklehte.Selles valguses......saab raske olema.Kõik seeriad kaks pihta ,üks mööda. :M Aru ei saa,mis valesti teen.Äkki on keegi,kes oskab midagi soovitada.Kas lasta ühe käega või toetada teisega;kas hoida käed sirged või kõverad;jalgade asend?Makarovit viskerelvana kasutada soovitust pole vaja,olen kuulnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas:Selles valguses......saab raske olema.Kõik seeriad kaks pihta ,üks mööda. :M Aru ei saa,mis valesti teen.Äkki on keegi,kes oskab midagi soovitada..

Mine ligemale! Kährikule paned ju ka otsa vastu. :D
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ats »

sooviku kirjutas:Kolmapäeval pean minema politsei keldrisse ja kolm laksu Makarovist märklehte kõrvetama.Eile sain esimest korda seda relva peos hoida ja lasin neli kolmest seeriat 25 sammu pealt ca 50-ne sm märklehte.Selles valguses......saab raske olema.Kõik seeriad kaks pihta ,üks mööda. :M Aru ei saa,mis valesti teen.Äkki on keegi,kes oskab midagi soovitada.Kas lasta ühe käega või toetada teisega;kas hoida käed sirged või kõverad;jalgade asend?Makarovit viskerelvana kasutada soovitust pole vaja,olen kuulnud.


Kui viskerelvana kasutada ei taha, siis kasuta õllepudeli avajana, väga hästi töötab :D :D :D
aga tegelikult pead rahulikult päästma ning siin ei aita muud kui pead tiirus rohkem märki laskma. Kui nn. "kuivalt" tahad päästmist õppida, siis pane kustutuskummi tükk kuke vahele. Sedakas lased 2 või ühe käega pead ise otsustama. Kahe käega laskmisel toeta püstolit hoidvat kätt alt, st sealt kus salv on. Ja laskmise ajal vaata, et korralikult kinni hoiad, muidu saad kelgu tagasilöögi ajal kelguga mööda kätt. Ega muud ei oska soovitada. Paljudel makarovitel võib ka tagumine sihik paigast olla, tahab külgsuunas koputamist saada olenevalt kuhu poole vaja.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Ma kohe ootasin,et tuleb häid nõuandeid :wink: .Vaevalt mul seal tiirus lähemale astuda lubatakse.Või siis sälku koputada lastakse :) .Õlut ma ka ammu ei joo ja pudeli avamise eest katset kirja ei saa. Jama ongi see,et harjutada pole Pärnus kuskil ja proovilasku teha ka ei lasta.Nö.visatakse vette,et säh võta püstol ja lase.Ei tea kõva päästik on,ega mida see relv üldse teha võtab.Kui ära ei lase,maksad jälle 13€ ja tuled kuu aja pärast uuesti kolme pauku tegema.
Naine võib olla,koer peab olema!
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas achtung »

Soovitaksin hoida relva kahe käega, asend võta vähe viltu kui lubatakse, sujuv päästmine. Pärast lasku proovi hoida relv märgil. Ja kui kahtled, siis sihi kella seitsme-kaheksa peale(tavaliselt tõmmatakse päästmisel ära). Külma närvi ja täpset silma!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ats »

sooviku kirjutas:Ma kohe ootasin,et tuleb häid nõuandeid :wink: .Vaevalt mul seal tiirus lähemale astuda lubatakse.Või siis sälku koputada lastakse :) .Õlut ma ka ammu ei joo ja pudeli avamise eest katset kirja ei saa. Jama ongi see,et harjutada pole Pärnus kuskil ja proovilasku teha ka ei lasta.Nö.visatakse vette,et säh võta püstol ja lase.Ei tea kõva päästik on,ega mida see relv üldse teha võtab.Kui ära ei lase,maksad jälle 13€ ja tuled kuu aja pärast uuesti kolme pauku tegema.


kuna olen pikalt makarovit kasutanud, siis väidaks, et tean mis räägin
seda kuhu lasu ära tõmbad pead ligemalt suurema märklehega proovima ja siis võid laskmisel sellega arvestada, tavaline on tõesti, et kella 1-2 peale tõmmatakse ära. Makarovi päästiku tõmbejõud oli vist 2 kg , hästi enam ei mäleta, annab ka kergemaks teha viilimise teel.
Ja ikkagi ega ilma laskmiseta seda tunnetust sisse ei saa.

kahe käega relva hoidmisel võid ka proovida nii hoida, et hoiad relva tugevalt käes (võiks öelda, et surud isegi kätt natuke ettepoole ja teise käega toetad relva hoidvat kätt osaliselt ümber sõrmede ning tõmbad enda poole, raske seletada, kergem näidata, fikseerid relva ära), päästmisel kõverda näppu rahulikult mitte ära tõmba järsku. Vana lasketreener Rein Valdru ütles juba, et lask peab päästjat kergelt ehmatama.
Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

ega siin muid nõuandeid ei olegi. Lisaks ära pressi relva kramplikult kätte. Päästik on jah neil üsna kange ning põhiline viga ongi "ära tõmbamine" päästmise momendil. Samas võid seda "eksamit" sooritada ka mõne sõbra-tuttava relvaga, millisel on päästik kergem.
Peamine on ka enne esimese lasu sooritamist uuesti kukk vinnastada (kui peale laadimist on antud käsk kaitseriiv peale panna). Päästiku vajutamine vinnasatamata kukega - üsna raske märki tabada.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas:Kolmapäeval pean minema politsei keldrisse ja kolm laksu Makarovist märklehte kõrvetama.Eile sain esimest korda seda relva peos hoida ja lasin neli kolmest seeriat 25 sammu pealt ca 50-ne sm märklehte.Selles valguses......saab raske olema.Kõik seeriad kaks pihta ,üks mööda. :M Aru ei saa,mis valesti teen.Äkki on keegi,kes oskab midagi soovitada.Kas lasta ühe käega või toetada teisega;kas hoida käed sirged või kõverad;jalgade asend?Makarovit viskerelvana kasutada soovitust pole vaja,olen kuulnud.

Väike nõuanne vanadest aegadest-aseta laadimata püstoli raud "sihtiva käega" vastu seina ja proovi õlga veits edasi liigutada. Kuskilt annab su käsi "järgi". Vaata, kust ta kõverdub ja sellest tingituna muuda hoidmise asendit nii, et tagasilöök kulgeks käega( mille pikenduseks on püstol) ühte sirget pidi.
Kui eksamiks tuled Tallinna, võin oma relva sulle laenata!
Aga sõrmest ilmajäämisest niipalju, et omade revolvrotega( 22LR/22Mag ja .38 SP) pole kordagi sõrmi ega muid organeid vigastanud. Samas olen märklauale isegi pihta saanud rahuldavalt!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ten »

Võib siin ilusat ja õiget juttu ajada aga arvan,et see Sind ei aita.Katsu ikkagi leida relv ja koht,kus seda proovida.Ja ega vinnastamata kukega lasu sooritamine mingi imeasi ole,ainult tahab jällegi harjutamist.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas oliver »

Pole see Makarov viskerelv midagi, temaga saab lasta väga täpselt, märksõnaks on harjutamine. Lased paarsada pauku ära ja hakkab tulema.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

Viskerelvast on asi tõesti kaugel. Viskavad need kes lasta ei oska. Jüri soovitus aga nõuka ajast kui soovitati laskmiseks kasutada 1- kätt. Relv on palju kindlamalt käes kui teise käega toetad relva hoidvat kätt alt peopesaga. Kõik jääb ikkagi harjutamise taha.
Loomulikult mängib ka relva ergonoomika algaja puhul suurt rolli. Olen näinud soome politseinikke, kes võistlustel 20 aastat tagasi nägid esimest korda makarovit ning ilma "proovilaskudeta" tulemused olid väga head. Lihtsalt sommidel kõva trenn seljataga ning selle tulemusel lasevad hästi.
Kunagi sai tehtud proovi kõik sama kaliibriga 9*19 vene TT, tšehhi cz ning lõpuks clock. Algajad said kõige parema tulemuse loomulikult clockiga, edasi cž ja lõpuks TT. Siin mängis juba suurt rolli relva ergonoomika.
Et sind aga eksamile saadeti - kui ma õigesti aru saan, siis sul ei ole vintraudse relva luba. On ainult sileraudne.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Feen »

Mul olnud püstoliga selline kogemus (kusjuures, kolmest püstolist ühega seda probleemi polnud), et silm hakkab üle sihiku märki otsima (optikast laskmise värk), sellega pidavat osad lasud mujale minema. Osade puhul on kirp-sälk teravad ja taga märk udune, osade puhul aga märk selge ning kirp-sälk udusemad. Harjumatu oli lasta nii nagu vaja, ikka juhtus sihtimine muutuma. Ühe püstoli puhul jooksid kõik lasud alla-vasemale... panin märklehele kleepsu mujale ja oli olemas. Samas, teistel jooksis kuul sinna kuhu sihitud ja püstol pidi sees olema ning see olevat sellest, et hiilin märki üle sihiku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta