Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Olen juba mõne aja jahimees olnud aga erilist relvafriiki(heas mõttes) pole minust saanud.Seepärast külastan seda foorumiosa väga harva.Tean,et nii mõnelgi mehel on jahil kaasas lisaks,kähriku tapmiseks või mingile teisele elukale armupaugu tegemiseks,käsitulirelv.Plaan on juba pikemat aega omale ka miskit soetada.Andke nõu,millist?Kas revolver või püstol,pikema või lühema rauaga,22lr või jämedam,kasutatud või uus jne.?Kuna jahil käin Browning GTS-iga,siis silma jäi ka sama firma 22lr püstol Gladiuses.Huvitav,millist käsirelva soomlased põhiliselt kasutavad :M ?Ah jaa,ärge otsingut soovitage :wink: !
Naine võib olla,koer peab olema!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas valgeronk »

Käisin paar aastat tagasi Soomes karujahtis,sealne jahipäälik nõudis koertega jahimeestelt suurekaliibrilise revolvri kandmist.Millist kaliibrit,ei te,puudus huvi.Endal 22lr. revolver,seni olen ainult märki lasknud.Aga seale hingepauguks peaks piisama või ka kahvasolevale koprale?Ise ostsin revolvri Arthemisest,kasutatud-odava 125eur.Eelmine omanik-taksojuht,ei olnud isegi karpi padruneid ära mummida.Neid kasutatud ja korralikke revolvreid peaks jahipoodides müükis olema.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas andrus »

Karvikutele armupauguks 22lr küll(koer veel hammastega p.rses siis tema kõrvadele kah meeldivam).Revolver tundub kuidagi kindlam.Urujahis ikka hullad liivas ja mullas ning siis püstol kerge tõrget andma.Samuti kui karvik trossi otsas püstolil ühe käega suht kehv kuuli rauda saada kui unustad. Relvolvril kuke(kui on,osadel sise kukk) ikka vinna saad.

Helista relvapoed läbi,olen nii mõneski kasutatud 22lr revolvreid letis näinud.
jahismurf
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas duv »

22LR väikeuluki puhul igati kõlblik suurulukile ei sobi. Lähikontaktis on LR isegi liiga võimas ja lühike short padrun samast relvast lastes etem. Legendid, mis revolvri kohta käivad on aga natuke üle pakutud. Kasutades kvaliteetset moona on püstoli kuuli läbivus sama pika raua korral suurem ja juhul, kui praht satub trumli vahele, siis ei pruugi enam trumlit edasi keerata. Omal ajal mõtlesin ise ka vastupidi, aga kui sai proovitud ühel ajal sama moona ja tingimuste juures Margolini ja sama pika rauaga Taurust ilmnes see et revolver(v.a.nagaan)laseb ikka väga palju trumli ja raua vahelt läbi ja sellise nõrga laengu puhul nagu 22LR see üsnagi tuntav.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal on Erma Werke 22lr. Kui omale taksi muretsesin, siis kohe mõtlesin, et sellega kohustuslik vidin on väiksekaliibriline püstol. Ma ei tea kui palju väikeulukeid sellega juba surmanud olen (nii lõksust, kui kahvast), aga ikka olen omajagu. Kaliiber ise on aus. Enamat ei igatse (nii mõnegi väga suure kodusea olen sellega surmanud). Seal tuleb lihtsalt kasutada kiiremat moona. Kui, siis relv ise võiks parem olla. Soetasin ta 1000kr eest. Samas ma ei pinguta tema hooldusega ka, seega annab omajagu tõrkeid. Peale koprajahte pesen teist kraani all sooja veega mudast. Koprajahtides on ta mul lõpuks ikka väga mudane, samas ükski loom pole temaga veel lõpetamata jäänud. Püstoli eelis minu meelest ongi kompaktsus, et mida väiksem on, seda mugavam teisega ringi käia. Kopraid kahvas lõpetan nii, et toru on vastu pead, aga siis tikuvad karvad kelgu ja toru vahele jääma (revolvriga seda muret poleks). Mõni aeg tagasi soetasin plastist väikse kohvri, milles hoian teist. Lihtsalt niisama jahikotis hoides tikkus liivaseks/puruseks minema. Mugav kastitiirule kaasa võtta ka sedasi. Mul endal ka liiguvad mõtted selles suunas, et võiks mingi parema 22lr käsitulirelva soetada, aga just suuruse poolest midagi sellist nagu minu praegune on, et mitte suurema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ten »

Mina soovitaksin revolvrit,alati laskevalmis ja kui kasutada korralikke padruneid praktiliselt tõrkeid ei esine.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas mrr »

Endal Glock 36 kaliibriga .45 APC jahil taskus. Soovitan soojalt, kui ka vaja suuremale ulukile (n: põder) armupauk lasta, siis saab kenasti 1 pauguga hakkama!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Siinsete soovituste järgi kaldub valik revolvrite poole.Samas Jahipauna mees ütles,et selle riistaga oled,kui natuke valesti käes hoiad,oma näpust ilma :M .Pidi trumli vahelt nii palju gaasi läbi laskma.Clock 36,kaliibriga .45 APC,see ju kaks korda jämedam,kui 22lr.Kas siuke pauk nahalooma ära ei riku.Sama mõte käib peast läbi ka 9mm-sega.Ma arvan,et mul on seda pihurelva vaja ikka eelkõige väikeste elukate koera eest ja lõksus uinutamiseks.Kakukese Erma Werke tundus päris sümpaatne.Mida üldse sellist kasutatud(või ka uut) püstolit või revolvrit ostes kontrollima peaks?
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas kakuke »

Pane pide/trummel täis ja lase see tühjaks (kasutatud relval). Siis sott selge endal, kas soovid seda või ei. Näitab asja ära (kuidas kätte istub, kuidas tõrkeid annab, kuidas tagasilöök jne). Enda omal on kuhugi tagumine kirptsälk kadunud rahmeldamiste käigus, aga kuna teda kasutangi kontaktlaskudeks, siis ei kurda ka selle üle. Mina valisin seda omal ajal puhtalt hinna järgi, et oleks igas mõttes odav. On ka odav tööriist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Messer »

.22 püstoliga vahest see jama, et kui kasutada nõrgemat moona, siis ei pruugi tagasi laadida. Tugevama moonaga pole mingit probleemi. Tegemist Ruger Mark 3-ga.
Revolvriga seda häda ilmselt pole.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Ruger jäi mulle ka korra silma.Toru on tal väheke pikem(5,5-6 tolli),et peaks nagu täpsem olema või :M .Samas suuremat relva jälle tülikam kaasas tassida.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ten »

Oman ka Ruger Mark 3-e,hea täpne püstol aga nagu eelpool kirjutati annab teatud asjaolude juures tõrkeid,talvel külmaga ei tule padrunid salvest ülesse,pead salve määrima ja siis võtab ta külge kõikvõmalikku prügi ja põlemata püssirohtu. Kui väikeuluki surmamiseks siis soovitaks ikkagi .22 revolvrit,võimaluse korral ilma kuketa,ei jää kuhugi taha kinni.Iseasi,kas neid kuketa revolvreid meie poodidest leiad.Gladiusest tasub uurida küll.Nagu ma olen aru saanud toovad nad Soomest kasutad relvi müügiks ja kui ära ei müü siis viivad tagasi.Võiks ju proovida nende käest tellida?Oma Rugerile tellisin nende käest lisa salved,toodi kiiresti ja mõistliku hinnaga.See näppude otsat laskmise jutt käib ikka suurte ja võimsate revolvrite kohta aga ega ettevaatus pole kunagi liiast.Endal metsas kaasas .38 cal. revolver.
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas mürka »

Omal on CZ 83 9milline ja ajab kõik asjad ära. Ei ole minul veel tõrget olnud. Samas võin soovitada PM 9 milline , igat pidi töökindel. Moona valik on suur .
küll siga pori leiab
kolekoll
Postitusi: 33
Liitunud: L Dets 22, 2007 2:18 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas kolekoll »

sooviku kirjutas:Siinsete soovituste järgi kaldub valik revolvrite poole.Samas Jahipauna mees ütles,et selle riistaga oled,kui natuke valesti käes hoiad,oma näpust ilma :M .Pidi trumli vahelt nii palju gaasi läbi laskma.Clock 36,kaliibriga .45 APC,see ju kaks korda jämedam,kui 22lr.Kas siuke pauk nahalooma ära ei riku.Sama mõte käib peast läbi ka 9mm-sega.Ma arvan,et mul on seda pihurelva vaja ikka eelkõige väikeste elukate koera eest ja lõksus uinutamiseks.Kakukese Erma Werke tundus päris sümpaatne.Mida üldse sellist kasutatud(või ka uut) püstolit või revolvrit ostes kontrollima peaks?



Missuguses Jahipaunas seda revolvri juttu räägiti ?
müün pimedate linnas peegleid.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas andrus »

Need iga kuu vahetuvad müüjad kipuvadki alati jube targad olema. Näpust võib ilma jääda ka siis kui ta hooletult p...e pista.

Kuidas seda pihus peab hoidma,et näppudest ilma jääda võib?? Püstoli puhul veel Ok,et hooletult krabades suudad naha kelgu vahale jätta aga kuidas revolver ja näpud....ei kujuta ette.

Elementaarne ohutustehnika :!:
jahismurf
Vasta