sea jaht

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
srpeeter
Postitusi: 19
Liitunud: T Apr 15, 2003 1:25 pm

sea jaht

Postitus Postitas srpeeter »

mul üks mure.
nimelt olen algaja ja mul söödakoht majast 200 meetri kaugusel läbi võsa.
sead käisid ilusti kogu aeg söömas umbes kaks kuud, aga kaks nädalat tagasi valvasin esimest korda pukis (pukk on 6m kõrgusel)--sead tulid suure lärmiga aga äkki ruigasid ja jooksid minema. nüüd käivad korra nädalas suvalisel ajal. lähiümbruses tuhnivad küll põldudel.
kas võib olla, et äkki kade naaber viskas mingit vedeliku maha.
või on see tingitud soojast. :roll: :roll:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Meil igatahes sead eriti usinalt sööda peal ei käi. Tuhnivad niisama metsa all. Praegu on ilmad nii soojad, et neil õuke terve mets täis.
Teine asi võib see olla, et eks nad tundsid sinu lõhna ja tõmbasid uttu. Kas neid varem kimbutatud ei ole??? Kui on, siis suht tõenäoliselt on lihtsalt ettevaatlikud. Oota kui ilmad külmaks lähevad, küll nad tagasi tulevad. Võid ka maisi sööda peale panna prooviks. Selle peale peaksid nad ikka kohale tulema.
Naabrimees hakkab pahandama siis, kui sa enam neile süüa ei anna ja sead tema põlluga 1-0 teevad :D
Meil selline asi juhtus. Meil oli meta ja heinamaa nurgas sigade sööt. Heinamaa omanik keelas söötmise ära. Sead tuhnisid natuke heinaamad ka. OK, lõpetasime ära. Nüüd keerasid sead terve heinamaa pahumpidi :D :D :D
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Lõhna said ja ega siis nägu näita.Mul pukiga kogemus samalaadne,kui mina olin kohal,sigu polnud,kui sead olid kohal,mind polnud.Siga passida suhteliselt raske, väga hea hastmise ja kuulmisega loom ,kui lõhna ei saa,siis kuuleb su ära,igati jant loom.Parem ikka koertega jaht ja kuldile jooksuajal lõhnaga.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Sea sööda peal käimine on kindlas seoses ilmaga, kuid siiski on kindel ka see et vanemate söödaplatside peal paremini käivad kui uute peal.
See et ühe korra minema läksid ja kohkusid ei tohiks küll olla eriti hull. Oota rahulikult kuni külmad tulevad ja küll siis ka ilusti käima hakkavad.
Meil on osa pukke ainult 2 meetri peal aga seda nüüd küll öelda ei saa, et see mõjutaks, et nii madalad on. Muidugi vahe ju ka selles, et kas on kinnine pukk või lahtine.
Ühesõnaga - aeg on selline et siga käib sööda peal maiustamas kui mullast kopp ette saab. Aga talvel on vili ikka oluline toit.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

trucker kirjutas:Lõhna said ja ega siis nägu näita.Mul pukiga kogemus samalaadne,kui mina olin kohal,sigu polnud,kui sead olid kohal,mind polnud.Siga passida suhteliselt raske, väga hea hastmise ja kuulmisega loom ,kui lõhna ei saa,siis kuuleb su ära,igati jant loom.Parem ikka koertega jaht ja kuldile jooksuajal lõhnaga.


Lõhna suhtes võiks natuke vaielda.On korduvalt juhtunud, et sööda peale minnes on sead peal ning kuulevad sind ja tunnevad su lõhna varem kui vaja.Samas jäin passima ja kari tuli uuesti peale.Siin võib tegu olla ka sellega,et sööt jäi paariks päevaks tühjaks ja sigadel polnud enam lihtsalt midagi süüa.On olnud ka kordi kus sead tulevad puki alla ja puhuvad ning rõhivad aga peale ei tule,lihtlsalt mingi võõras lõhn häirib neid aga ära kah ei lähe.Maisiga tasub igaljuhul proovida. :? :? :?
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Siga ei ole lõhna suhtes kuigi tundlik. Kui sööta on ja sööt hea, siis naljalt ei taha siga sööda pealt ära minna. Oli nädalavahetusel juhus kui läksin sööta välja panema, sõitsin autoga söödaplatsist u. 100m kaugusele, sealt täie marssimisega sööda poole ja kui plats 40m pealt paistma hakkas siis oli kult ilusti söödapeal. PS. ilm oli täiesti vaikne.
Niiet kui ikka otsest hirmu ei ole, siis siga nii kergesti platsi pealt ära ei lähe. Võib puhuda ja ringe teha ja aega kauem minna aga küll ta tuleb.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

kas sul ümbrus konnas pukkides lastakse ka sigu või keegi on sinu sööda peal käinud laskmas siis lähevad minema muidu tulevad tunistavad sinu lõhna pikka aega ja tulevad mõne tunni pärast tagasi ja sööma kui nad pole enne lasta saanud sööda kohast.
meil on osad sigadustega tegelevad võtavad otse sööda platsilt sea jälle ja koertega peale see sega küll meie kandis sea sööda peal käimise täitsa ära paariks nädalaks koheselt
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Lastakse sigu pukist küll jah. Kuid seda, et sea sööda pealt koerad järgi panna on jama. Siis on sead ikka tükiks ajaks läinud. Kui aga lihtsalt lasta siis ei juhtu hullu midagi mõne aja pärast (paar päeva) jälle tagasi sead.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Minu poolne arvamus, et sead võtsid ikkagi lõhna ära. Ise ei ole veel kõrgistet valmis saanud . Enamiku sigadest olen laskund maast . Lihtsalt põõsa taha varjudes. Laskekoht umbes 70 meetrit söödast.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Sigadega on nagu on. Vahest mõtled, et on ikka targad ja kavalad. Teinekord jälle, et kuidas nad ikka saavad nii rumalad olla.
Söödale tulles on nad tavaliselt eriti ettevaatlikud. Tiirutavad lähedal metsas ringi (eriti vanemad loomad) ja kontrollivad olukorda. Kui siis midagi kahtlast haistavad,ei pruugigi välja tulla. vahest uurivad mitu tundi enne kui sööta tulevad. Kui juba hirmust üle saanud ja isuga söögi kallale asunud siis mätsutavad nii valjusti, et ei kuule hääli ega midagi. Haistminegi jääb veidi unarusse.
Siit ka olukorrad kus soodsa tuulega söödale minnes võid siga lausa sabast sikutada :)
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

maapirn

Postitus Postitas arv »

kas keegi teab öelda kus liigub maapirni seemet. rahva keeli on see maapirn aga mis ta päris nimi on ei tea. kuuldavasti pidi see sigadele väga maitsma :?:
valge vares
Postitusi: 12
Liitunud: E Apr 26, 2004 4:38 pm

Postitus Postitas valge vares »

maapirn neile tõesti maitseb hästi, aga ei tea öelda, kas seda seemne kujul üleüldse kusagilt saab. pigem levitatakse mugulatega, sellised heledad kartuli moodi ja endalegi söögiks sobilikud.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

:wink: Hmm, kuidas oleks lood sellega et saaks mõne sea trühvleid-gurmaaniseeni maapinnast otsima :D ...igati väärt ja hinnatud, kallis kraam...
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Räägi aga välja ,kus meil Eestis trühvleid kasvab.Küll mina üles korjajad leian :lol: :P
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Pathfinder007 kirjutas:Räägi aga välja ,kus meil Eestis trühvleid kasvab.Küll mina üles korjajad leian :lol: :P


Pidada kasvama küll... aga suht vähe, ja kas needsamad mida süüakse, või mingi nigelam variant... seda ma ei tea. Ja kust neid leida võib, seda pole ka uurinud. Kui keski teab... :D siis jäteb arvatavasti enda teada :wink:

Maapirniga see lugu jah, et levitatakse mugulatega, ja levib hästi... mingi 5-6 mugulat platsile... kui suurem plats, siis võib ka rohkem panna ja lihtsalt aias kasvatada mõni aasta, ja sealt siis hakata söödaplatsidesse edasi istutama. Arvatavasti panevad sead need kähku nahka, aga aiast tuleb ikka piisavalt peale, et jätkub endale ja sigadele ka. Kunagi maal elades sai kasvatatud. Ja kui mõningatesse kohtadesse ikka maapirn kasvama pandud ja seda haisu ninna saavad, siis on ikka võimalik jahti ka teha... iseasi kui nad sealt karjaga üle ei käi ja puhta platsi enne ei tee :lol: Ja siis on soovitav asi korraldada nii, et kui pukist laskmine, siis oleks näha nii söödaplats kui ka maapirniplats.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud