Pistrikujaht.

2005. aasta teemad
e-Mart

Pistrikujaht.

Postitus Postitas e-Mart »

Tere.

Kes keegi teab, miks Eestis jaht jahilindudega keelatud ???

Aitäh.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vist ikka sellepärast, et tegu eriti ohustatud liikidega ja need siis sellest tulenevalt ka erilise kaitse all.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kullidega ei tohi mitte ainult jahti pidada, vaid neid üleüldse kodus kasvatada. Miks, seda kakuke juba ütles.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis kodus pidada! Nende poole ei tohi isegi köördis pilguga vaadata. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Jahilindudel on valimatu jahiinstinkt. See tähendab et ta tapab kõike millest jõud üle käib. Õpetamine on selles asjas üsna kasutu.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Jahipistrik

Postitus Postitas ozz »

Nende lindudega on järgmine lugu!
Kunagi käis meediast läbi ühe lasnamäe noormehe lugu!? Leidis noormees armetus olekus jahilinnu, ei mäleta, mis tõug oli, kuid tean täpselt, et kuulus punasesse raamatusse! Kasvatas ja ravis noormees lindu, käis iga päev lennutamas, ja õpetas ka käepeale tulema ning saaki tabama! Ja siis ühel päeval keegi kuradi roheline teatas kuhu vaja, ja tulidki "head" onud ning tegid noormehele selgeks, et lind tuleb loomaaeda anda!! Vastavalt Eestis kehtivatele seadustele see asi ka sedasi toimus! Kohtu kaudu võeti lind ära, pandi puuri, viidi loomaaeda ja mõne aja pärast selgus , et linnuke jäi haigeks!? Probleem seisnes selles, et linnukese lihased ei saanud vastavat koormust ja hakkasid kärbuma!! Kaks kuud hiljem linnuke heitis hinge, kuna ei saanud liikuda!! Vot sellised on meie seadused, ja "hea ning turvaline" loomade kohtlemine meie "tarkade" poolt, kes metsast mitte sittagi ei tea, vaid ***** tugitoolis, järavad kanakonti ja loevad euroseadusi paberi pealt!! Ma loodan, et keegi ei pahanda selle jutu peale, kuna selline ongi meie elu. Järgime jobude seadusi ja ahvime kõike, mida keegi kusagil, mitte midagi meie elust teades, meile ette kirjutab!! Seepärast ei austa ma ühtegi parteid ega ka kuulu neisse! Meie riik ei ole seda väärt, et tema eest elu anda! Olles elanud ka mujal maades mõnda aega, võin käe südamele panna ja kinnitada, et kusagil mujal maailmas pole teist nii lolli riiki, keda/mida saaks niipalju ja nii lihtsate vahenditega tillist tõmmata!!
Siit moraal: Pidage linde ja jahte nendega, kuid mitte iialgi, mitte kunagi, pole vaja kellelegi mingi hinna eest rääkima mida, kuidas ja millega sa seda jahti pead! Jutt peab jääma metsa ja uskuge nii on palju lihsam omi asju korraldada!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

et elagu anarhia metsas.... :M
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Jahilinnud

Postitus Postitas ozz »

Mis- kas käiakse euro jahiseadus taskus metsas!? Irw
Anarhia mat-porjadka
e-Mart

Postitus Postitas e-Mart »

ozz kirjutas:Kunagi käis meediast läbi ühe lasnamäe noormehe lugu

Suur aitäh! :)

Internetis: http://vana.www.postimees.ee/index.html?op=lugu&id=86511
http://www.eoy.ee/foorum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=18&page=0
See noormees, Dmitri Saksa , teie kodulehekülg (praegu vene k.): http://www.hot.ee/molnia/ (fotod (y) : http://www.hot.ee/molnia/foto/fotki.htm )
Ma helistan temaga, ta ütleb mulle: keelatud selle pärast, et eestlased mõtlevat :( , et see on Vene traditsioon aga see ei ole nii…

Mis ütleme :roll:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahilinnud

Postitus Postitas baddmann »

ozz kirjutas:Mis- kas käiakse euro jahiseadus taskus metsas!? Irw
Anarhia mat-porjadka


Ei, mitte taskus, peas ;). Ja mitte "euro jahiseadus", vaid ikka meie oma Eesti Vabariigi sellekohased aktid. Emotsionaalne mulin looduskaitsealaste ja teiste õigusaktide normide ülevõtmisest Euroopast ja selle mittevastavusest "rahva tahtele" ei veena enam ammu kedagi, vähemalt haritud inimesi mitte. Ka mina hääletasin referendumil EI, kuid sellest ei piisanud. Järelikult tuleb meil edasi elada JAH-võimaluste järgi, sest peale kaklust rusikatega ei vehita. Palun Ozz, kui Sul vanust muidugi piisavalt et valimas käia, mine ja hääleta nende poolt, kelle mõtted Sulle korda lähevad. Kui sellest ei piisa, siis tee omad ettepanekud, motiveeri neid, leia endale toetajaid ja algata ise muudatusettepanekuid. Kuid senikaua täida seadust. Dmitri Saksa juhtum on minu mäletamist mööda ajakirjanduses valgustatud küllaltki ühepoolselt, so "rohelisemalt" küljelt. Kahetsusväärne muidugi, et haruldane lind hukkus ning küsimusi tekitab see igaühes, kuid hakata neid argumente tooma üldistavaks näiteks selle kohta, kuidas haruldaste röövlindude kodus vabalt pidada laskmine aitaks kaasa nende populatsioonide suurenemisele ja loomaaedade töö sellele kõigele räigelt vastu töötab vms on naeruväärne.

Jõudu :)
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Jahilinnud

Postitus Postitas ozz »

Ma ei ole kunagi olnud üks meie paljude eestlaste hallist massist kes ei julge omi mõtteid välja ütelda ja kahjuks ka lausrumalustele hakkan ma vastu! Kahjuks tuuleveskitega võidelda ei jõua! Elu siin eestimaal ei ole ainult must ja valge , nagu minu meelest paljudele paistab!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahilinnud

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:...Emotsionaalne mulin looduskaitsealaste ja teiste õigusaktide normide ülevõtmisest Euroopast ja selle mittevastavusest "rahva tahtele" ei veena enam ammu kedagi, vähemalt haritud inimesi mitte. Ka mina hääletasin referendumil EI, kuid sellest ei piisanud. Järelikult tuleb meil edasi elada JAH-võimaluste järgi, sest peale kaklust rusikatega ei vehita...hakata neid argumente tooma üldistavaks näiteks selle kohta, kuidas haruldaste röövlindude kodus vabalt pidada laskmine aitaks kaasa nende populatsioonide suurenemisele ja loomaaedade töö sellele kõigele räigelt vastu töötab vms on naeruväärne...

Ei pea ka ennast päris harimata inimeseks, kui oma tutvusringkonnas ei tea kedagi, keda ei veenaks rahva tahe- kahjuks on poliitikutel saba jalge vahel ja kõik hea tuleb eurost. Peale kaklust rusikate ei vehita... kuid nt mitmed Lõuna-Euroopa maad ei tee euroseadustest väljagi ja elavad ikka nii nagu õigemaks peavad. Seadus kehtib, aga ükski ametnik selle rikkumise eest ei karista - on selline rahvuslik kokkulepe, et elatakse ikka oma tavade järgi.
Nt kui vene ajal olid hundid ja rebased massilise jahi ja mürgiga praktiliselt ära hävitatud, siis oli (vähemalt 70-ndatel mida mäletan) jahiloomi ja linde tohutult ja lasti neid kordades rohkem kui ametlikku statistikasse läks. Täna kaitseb euro hunti ja ilvest, aga loomi-linde jääb järjest vähemaks, seda vaatamata keskkonnateenistuste hoolsale tööle, mis salaküttimisele on tõsise piiri pannud, ja suurpõllunduse praktiliselt täielikule väljasuremisele, mis peaks kaitsma loomapoegi niidukite jms masinate eest. (No viimane suvi tõid eurotoetused niitjad-purustajad uuesti põldudele).
Ka ei näe midagi naeruväärset selles pistriku näites - näide sellest et juhm seaduste jägimine ei too kasu ei inimestele ega loomadele, keda need seadused justkui kaitsma peaks. Näide sellest, et seadus pole elule vastav jne. Hiljuti nägin telest kasahhide taastatavast pistrikujahi kultuurist saatelõiku, igati vahva ja asjalik värk.
Tegelt pole asi euroseaduste nõuetes, vaid meie oma ametnikes, kes kõik kangesti euroopaliku poole püüdlevad, mõtlemata, kas see meie oludesse sobib. Loogika järgi ,et kui saksas on hea, siis peab ka meile kindlasti hea olema. Samas pole see kindlasti nii ja pole ka teada, kas see seal nt saksas ka tegelikult hea on, võib-olla oleks teised lahendused paremadki!
See euroopast ülevõtmise maania algas kohe taasiseseisvumise alguses kui sundust polnd ja pole mu arust küll midagi asjalikku kaasa toond.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Pistrik

Postitus Postitas ozz »

Igaljuhul olen honkomehega nõus! Soovitan testelgi normaalse mõtlemisega inimestel sama teha!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Jahilinnud

Postitus Postitas ozz »

Olen honkomehe jutuga nõus! Soovitan teistelgi, kel on mingilgi määral jäänud julgus midagi välja ütelda, sedasama teha! Aga sellised seadusaktide teadjad võiksid minna ja teha endale oma jahisektsiooni ja las siis vaidlevad, kes läheb ajama ja kes mitte, kes on opositsioonis ja kes koalitsioonis ,vaatame millal see konsensus saavutatakse!!

[quote="baddmann
Emotsionaalne mulin looduskaitsealaste ja teiste õigusaktide normide ülevõtmisest Euroopast ja selle mittevastavusest "rahva tahtele" ei veena enam ammu kedagi, vähemalt haritud inimesi mitte.
Jõudu :)[/quote]

Haridus teatavasti ei anna haritust! Rahvas ei võitlegi enam selle nimel, et mingid arusaamatud jaburdused alluksid nende soovile. Rahvas võib seda kuulata, kaasa noogutada ja siis teha, mis on õige ja vajalik nagu nad enne ikka tegid! See, et tead mingit seadust peast - keda huvitab - seda vajad kohtus, mitte metsas!!!

Üldiselt öeldaske, et lollusega opositsioonis olev isik, läheb kriisisituatsioonis kompromissile.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Aga vat just need "kriisisituatsioonis kompromissile minejad" on siis ka pahatihti pidevad õigusrikkujad ning seda justnimelt nende omal valikul. Ning omal valikul rikkumiste eest karistatakse loodetavasti rangemalt ;)

Muideks, ma ei mäleta, et enne rumalate "euroseaduste" ülevõtmise aegu oleks võinud vabalt rabapistrikku, kaljukotkast jt ilma eriloata kodus pidada - sellest ju antud teema alguse sai. Kui elad siin, siis täida kohalikke seadusi - see peaks olema sõnum. Aga jah, mina rumalukene ei tea ju konkreetseid fakte antud pistrikukaasuses, samas kui kõik ülejäänud on asjaoludest skandaalihimulise ajakirjanduse vahendusel üliobjektiivse pildi saanud ;)

Minu väide on alati olnud, et õigusrikkumisi ei saa õigustada sellega, et ühele või teistele konkreetne norm ei meeldi, see on rumal ja pähh. Jahindus on tänapäeva Euroopas paratamatult niivõrd tundlik valdkond, et siin on jätkusuutliku õiguspärase tegutsemise nimel VAJA saada läbi nii seadusetootjate kui loodusekaitsjatega. Üksiküritajad stiilis "mulle ei meeldi see ja teine" saavad jahinduse mainet ainult rikkuda. Millega ? Oma õigusrikkumistega loomulikult. Sest kui ei meeldi, siis muuda!. Vähemalt ürita muuta! Tee midagi ära ! Pane sellele rumalale poliitikule/ametnikule mõistus pähe, kasvõi kirjuta kuskile (jahindusalasesse internetifoorumisse näiteks) jutukene sellest mis konkreetselt on valesti ja kuidas peaks olema. Tee seda ja kõike mõistlikku mis veel pähe tuleb aga ainult palun ära ütle, et " mina rikun seda&seda normi siis kui ise tahan ja rikun ka teisi norme, sest mina olen kõige ilusam, targem ja uhkem ning mina tean kuidas peab tegelikult elama". (Need mehed kes lubasid ilvese- ja hundikvootide kasutuselevõtu aegu anda neile (mitte kvootidele) tina hoolimata ajast ja kohast ja kvoodist - just nende meeste poole tuleb altkulmu vaadata siis kui nimetet suurkiskjate jaht Eestis lõplikult kinni pannakse - see näide on ehk kõige elulisem antud valdkonnas).

Jõudu :)
Suletud