1. leht 1-st
Ammujaht
Postitatud: K Veebr 23, 2005 10:47 pm
Postitas Arles
Teema, millest räägitakse ja kirutakse.
Lähemalt siis - siinsamas müügi kuulutuste all kirjas ka selline jutt, et kodanik ambu müüb. Lastud siis seni kopraid aga võiks nagu lausa antiloopi tabada.
Kas ma olen miskit kahe totra vaatega silma vahele jätnud või olen mõne seaduseparanduse maha maganud - igatahes ammujahi seaduslikkus ei ole minu mälu järgi Eestis võimalik. Parandagu mind keski, kui ma eksin.
Pole ma isegi kuulnud kampaaniast seda seaduslikuks teha?
Nüüd kodanik siis käinud ja lasknud - küsimus - kas tegu jahimehega või "jahi mehega"?
Olen kuulnud ja lugenud nii vibude, kui ambude energia kohta ilusaid jutte.. aga täpsusest nässugi mitte.
Seega siis, kuidas tabatakse nende relvadega liikuvat märki? Kas keegi sellestki miskit kuulunud on? Ja lõpuks, mida tarka ülejäänud arvavad?
Re: Ammujaht
Postitatud: K Veebr 23, 2005 11:26 pm
Postitas madis
ch kirjutas:Kas ma olen miskit kahe totra vaatega silma vahele jätnud või olen mõne seaduseparanduse maha maganud - igatahes ammujahi seaduslikkus ei ole minu mälu järgi Eestis võimalik. Parandagu mind keski, kui ma eksin....
...Olen kuulnud ja lugenud nii vibude, kui ambude energia kohta ilusaid jutte.. aga täpsusest nässugi mitte.
Seega siis, kuidas tabatakse nende relvadega liikuvat märki? Kas keegi sellestki miskit kuulunud on? Ja lõpuks, mida tarka ülejäänud arvavad?
ka minu teada ei ole ammu jaht eestis seaduslikuks kuulutatud nagu ka vibujaht. Ja kui sa täpsusest tahad teada, siis need ka liikuva märgi peale üpris täpsed(kui lasta oskad). Soomes peetakse suviti vibuvõistlust - Kaatajakisa - kus lastakse ka vibuga liikuvaid märke ja seda ka longbow'dega, millel pole mingeid stabilisaatoreid ja sihikuid jms. Ka nende vibudega saadakse liikuvale märgile pihta, isega alla 12. aastased. ma arvan, et kui ammul on ikka optikad jms peal, siis ta kõvasti täpsem, kui longbow.
Aga üldiselt arvan ma ikkagi, et see mees, kes selle kuulutuse üles pani ei ole eriline seaduse austaja, muidu ta ei käiks ammuga koprajahil. Aga eks iga üks teab, kui kaugele nad on valmis minema seaduste rikkumisega.
Re: Ammujaht
Postitatud: K Veebr 23, 2005 11:57 pm
Postitas Mart
ch kirjutas: siinsamas müügi kuulutuste all kirjas ka selline jutt, et kodanik ambu müüb. Lastud siis seni kopraid aga võiks nagu lausa antiloopi tabada.
Teatud kaalutlustel jätsin selle kuulutuse ülesse...
Aa mis puutub nooltega jahti,siis niipalju kui mina olen näinud lastakse ikka praktiliselt seisvat looma.Minu nägemised on tõsi küll ainult tele ja video pealt nähtud.
Postitatud: N Veebr 24, 2005 11:48 am
Postitas Vari
Kui seda kuulutust nüüd päris tähelepanelikult lugeda,siis minu meelest kasutas kodanik ambu ainult kopra (surnud) veest välja toomiseks, mitte elusa looma laskmiseks. Kui asi nii on ,siis võrdub see amb ja nool mingi konksu või oraga, millega enamjaolt lastud kobrast veest välja õngitsetakse. Põhimõtteliselt võiks ka spinningut kasutada, kui osav mees oled.
Postitatud: N Veebr 24, 2005 6:32 pm
Postitas madis
ma lugesin ka seda enda arust hoolikalt ja seal oli ju öeldud, et kui lasta, siis vajub ära, aga kui noolega püüad, siis ei vaju ära ja saad kohe välja ka tõmmata peale lasku.
Postitatud: N Veebr 24, 2005 10:09 pm
Postitas mustlesk
püssiga lastud kobras kipub varsti põhja vajuma, aga kui veel vee peal olevat looma tabada noolega millel on nöör järgi, siis ei ole enam muret looma nööri pidi kaldale tõmbamisega.
Kirjutatust tuleb siiski vist välja,et ta kasutas ambu ainult kopra välja tõmbamiseks.
Ammujaht.
Postitatud: R Juul 08, 2005 2:23 pm
Postitas jorr
Amb on nüüd küll salaküti relv ja meil EEstis keelatud, kuid Ameerikas on kohti kus püssipaugutamine keelatud. Seal kütitakse ammuga paljusid loomi.
Amb
Postitatud: R Juul 08, 2005 10:21 pm
Postitas ozz
Olen näinud ambu mida vinnastatakse plokiga ja see käib imekähku!
Olen olnud ammulaskmisel kus kütiti sokku 80 meetri pealt ja see loom lasti ühe noolega täpselt kaela. Kus asi aset leidis jätan oma teada aga asi on ääretult töökindel ja vaikne!?
Postitatud: L Juul 09, 2005 8:00 am
Postitas sooviku
Tuleb välja,et eht salaküti relv.
Postitatud: P Juul 10, 2005 11:04 am
Postitas kakuke
sooviku kirjutas:Tuleb välja,et eht salaküti relv.
Kui asja hind nii soolane poleks siis küll, aga siiani kui kasutatud sileraudse (illegaalse) saab kordades odavamalt kätte siis nii see pole.
Postitatud: P Juul 10, 2005 11:25 am
Postitas Vari
Korralik jahiamb, mis vastab kõigile sissetoomist lubavatele parameetritele maksab kuskil 13000-15000 kronu. See on koos optika ja muude vidinatega. Sellised riistad on jahipoodides ja Falcos vabamüügil.Ühtegi tokumenti ega paberit, peale rahapaberi, ei küsita. Ma arvan, et mees kes tahaks vahest mõne kitse või sea omale lasta, saaks seda teha ametlikult palju odavamalt ja riskivabamalt. Kellel aga rahakott üle ajab ,ammu kaotus+trahv probleemiks pole, andku aga minna - kuni vahele jüüb. See juhtub aga varem või hiljem nii kui nii. See jutt, aga et lasti ammuga 80 meetri pealt kitsele kaela on kobina peale täiesti võimalik. Meil lasi üks "tore" mees jooksvale sokule umbes 100 meetri pealt sileraudsega ja kuuliga kaela. Loomulikult võib ka veel ulmelisemaid kobasid juhtuda , aga kindla peale tabamisest on asi väga kaugel. Olen ise jahiammuga platsil märki lasknud ja tean väga hästi , milline on noole trajektoor juba 50 jardi (u45m) pealt lastes. 80 meetri pealt ette arvestada seda kaart mis nool siis teeb on üsna problemaatiline. Olen näinud ka DVD-d kuidas ammuga Aafrikas jahti peetakse -reeglina lastakse varitsusest 20-30 jardi kauguselt ja ka siis peab tabama südame piirkonda, et loom pärast üles leida. Kaela ei lase seal keegi - looma ei leia lihtsalt pärast üles. Kui kedagi huvitab noolega jaht Aafrikas, siis küsigu selle kohta täpsemalt Lill Marekult (telefoni numbri saab Falcost küsida),tema käis hiljuti esimesena eestist seal noolega jahil ja lasi ühe suure antiloobi ja tüügassea. Kuuldavasti tahab ta ka edaspidi huviliste jahte sinna korraldada.