Põtradest ja soolast

2005. aasta teemad
Suletud
rebasenahk
Postitusi: 11
Liitunud: P Veebr 20, 2005 8:24 pm

Põtradest ja soolast

Postitus Postitas rebasenahk »

Põtradest ja soolast. lugesin hiljuti siit, kuidas arutleti põtradele lisasoola andmist, et millist lakukivi ja kuidas. Omast karmist kogemusest tean, et teemeistrite sool on vähemalt Kõnnu-Kolgaküla põtrade seas kõrges hinnas. 2. veebruaril tormas üks õnnetu jooksu aetud soolanoolija Narva - Tallinna suunalt üle vaheriba minu tööauto ette. oli varahommik ja kottpime. kohtusime enne Kõnnu risti, põdra surm oli silmapilkne, auto oli kaks nädalat remondis. Ise ja inimesed jäid terveks. Algul ei osanud juhtunut soolaga seostada, kuid nädal hiljem Loksa teel Kolgaküla kandis töllerdas neid kaks tükki kilomeetrise vahega keset teed. Et päeval oli sulatanud, oli tee õhtul värskelt soolatud. Nendel kohtumistel õnnestus traumasid vältida, kui ehmatust mitte arvesse võtta. Mul tuleb varahommikuti ja südaöösiti kottpimedas rooli taga istuda, harvad on ööd, kui kedagi ei kohta. Nii et head jahimehed! andke oma põtradele soola soovitavalt kaugel liiklusest, sest loodusest võõrdunud kihutaja usub pimesi ABSi ja halogeenlaternaid ning kogemus põdraga kohtumisest võib jääda tema viimseks kogemuseks maises elus. kahju mõlemast.
rebasenahk
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Re: Põtradest ja soolast

Postitus Postitas Pelle »

rebasenahk kirjutas: Nii et head jahimehed! andke oma põtradele soola soovitavalt kaugel liiklusest.

See on küll minu tagasihoidlik arvamus, aga ma arvan et just selle pärast need põdrad tee peal käivadki. Kui piirkonnas oleks korralik soolak (mitte muidugi tee ääres), jätaks loomad maanteel töllamise järele.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

aga kui teest oleks paarisaja meetri kaugusel korralik soolak, siis ei käidaks, aga kui oleks teest ikka väga kaugel käidaks ikka tee peal. kui põder enamjaolt ikka seal tee ääres on, siis mis häda tal sinna kaugele seda soola on minna otsima?
beliving that the bow has soul
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah ,eks loom tahab ikka oma mineraalid kätte saada ja sellepärast pooldangi ma sellise kõrgusega soolakuid ,kus põder ikka ulataks otse kivi ka lakkuma.Mei on kõik soolakud sellised ja kivil limpsitakse ruttu nurgad ümaraks .Kivi on postile löödud metallist ora otsas ja pole veel kordagi olnud juhust ,et see maha oleks aetud .Aastas läheb ühele soolakule meil 2-3 kivi.Ei või küll surmkindlalt väita ,et ainult soola kaasabil ,aga kahel aastal järjest oleme lasknud intensiivselt külastatavate soolakute lähedalt kaks medali väärset pulli .Üks neist kuld-ja teine tugeva hõbemedali vääriline.Üks on muidugi päris kindel -sarve kasvule teeb sool kindlalt ainult head ja loomad hoiavad ka ikka soolakute lähedusse!Sool ju nende kompvek :D
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

On selline kogemus, et ega põder soolakule siis tüki, kui soola kõik tee täis on. Nii ei pea ta ju konkreetset kohta otsima. Võin öelda, et nt Riia-Pihkva teel on alatihti põdrad soola lakkumas ja ei tee autodest väljagi - lase tuled peale, signaalita jne - seisavad ja lakuvad. Miks nad peaksid kusagile minema soola otsima, kui seda kõikjal on saada. Olen vaadanud, et põder on harva soolakul käind, enamasti vaid kitsed käivad, soolakuubik kestab aastakese
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Ja ka kitsed käivad paraku teedel soola lakkumas .
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

hiired konnad rebased kährikud jänesed käivad ka soola lakkumas ja jäävad autoalla.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Tea kas see on nüüd päris õige koht, sest samahästi võiks järgnev ka huumorinurka sobida: Paar aastat tagasi hakkas perekonnatuttav talvel kange külmaga metsavahel sitale, kükitas seal ja tundis järsku et tagumikul polegi enam nii külm, nagu soojapuhuri ees oleks pigem. Arvas et ju see on sita auramisest, aga kui ta natukese aja pärast mingi spetsiifilise heli peale seljataha vaatas, siis oli seal põder, kes sitta noolis ja kelle hingeaur seda järsku ilmasoojenemist oligi põhjustanud :shock:
Pidi sellel alles mineraalivaegus olema :D
Suletud