Juhtum kvaliteetmoonaga

2005. aasta teemad
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Juhtum kvaliteetmoonaga

Postitus Postitas Joosep Käba »

Põrsal lastud kuul läbi selgroo ca 60m kauguselt. Kuul praktiliselt terve!!!!
Teispoole naha alla jäi pidama. Tekkis küsimus, kas peatumine nii kiire oli, et kuulil polnd aega avaneda? :shock: :shock:
Tegu on 11,7g kaaluva isendiga.
Saadan pildid truckerile, et äkki võtab vaevaks üles panna. Ise ei ole eriti äkker. Saab rahvas imestada. Pildilt tunnete ilmselt kõik ära mis tehase laetud moona ja kuuliga on tegu.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sain pildi ka juurde. Kaliiber siis 30-06 ja tehase laetud 11,7g.
http://pilt.ee/Josss
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

mina näiteks vist ei tunne...vulkan ? ma ei imestaks, kui a'la 1 juhtum 1000-st tõepoolest milline poolmantelkuul iganes satub märki tabama sellise nurga all sellise tihedusega kohas, mis täiesti optimaalselt ta kiiruse ja edasitungimise ja "avanemise" peatab....kui lisada sellele võimalusele veel ehk vbla tehasemoonale mitte niiväga ebatõenäoline natukene vigasem püssirohulaeng, mis 100% nõutud algkiirust kätte ei andnud...väga ei taha uskuda, et Sa elu jooksul sama tehasemoonaga lastes sama tulemust uuesti korrata suudad ;)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vulkan jah. A panin üles, et huvitav teistelgi vaadata.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

pole tehase moona juures praak mingi haruldane nähtus! Lapua 12g kuuliga 308 padrun samast partiist lendas kahel mehel luku vahelt välja ja lõhkus meestel näo ära. Hülss oli küll pesas alles aga ainult 2/3 sellest. Sama jama Sako 6,5x55 padruniga.
naised saunas rääkisid
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Huvitav, kas vulkanit (7.62mm) toodetakse taas 2randiga? Mingi enne 1995.a olid nad küll sellised, kuid hiljem kui hakkasin ise kasutama (11.7g ja 13g) ainult alumise randiga.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, nii see mõnikord läheb, et poolmantelkuul ei avane korralikult. Siit ka vastus küsimusele miks tulevad tootmisse järjest uued plastikotsaga kuulid, Accubond, Interbond jne! Plastikots tagab kuuli ekspansiivsuse ka nahast läbimisel! :roll:
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Jah, nii see mõnikord läheb, et poolmantelkuul ei avane korralikult. Siit ka vastus küsimusele miks tulevad tootmisse järjest uued plastikotsaga kuulid, Accubond, Interbond jne! Plastikots tagab kuuli ekspansiivsuse ka nahast läbimisel! :roll:

Mõtlesin kaua, nähtavasti õige koht siis küsida: 7mm/.284 150gr swift scirocco. Kas ainult kuul kauglasmiseks? 7mm rem mag püsse juba eestimaal tasapisi liikumas. Mäletan, et natukene sellest kuulist oled ka kirjutanud. :wink:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Heheheh Scirocco! Tegemist on ilmselt maailma parima (long-range)kauglaskekuuliga. Erakordselt kõrge BC, meeletu täpsus, korralik ekspansiivsus! Nugateravate äärtega neli avanevat "kroonlehte" lõikavad ja põhjustavad oki ja verekaotuse
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Heheheh Scirocco! Tegemist on ilmselt maailma parima (long-range)kauglaskekuuliga. Erakordselt kõrge BC, meeletu täpsus, korralik ekspansiivsus! Nugateravate äärtega neli avanevat "kroonlehte" lõikavad, põhjustavad šoki ja verekaotuse. Hind: mega, mitte alla 10 kr isegi suurte tellimuste puhul!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Heheheh Scirocco! Tegemist on ilmselt maailma parima (long-range)kauglaskekuuliga. Erakordselt kõrge BC, meeletu täpsus, korralik ekspansiivsus! Nugateravate äärtega neli avanevat "kroonlehte" lõikavad, põhjustavad šoki ja verekaotuse. Hind: mega, mitte alla 10 kr isegi suurte tellimuste puhul!

NO, norma 7mm rem mag sciroccopadrun DEERHUNTERIS on 51.-
Kuidas käitub kuul 100m, 300m, ... ja kui reaalne kaugus on sellise 7mm kuuliga yltse mõtet proovida? .300win mag militaarpüssist olen sellise kuulipadruniga isegi paugu teinud. Aga seal BC vist veel uhkem. Kas üks artikkel ajakirjas "Eesti Jahimees" natukene korralikkkk :wink: ust kuulist (näit. nosler BST) oleks väga raske? Mina küll loeks ja tean vähemalt 2jahimeest :wink: kes asjast huvituks.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Heh pidasin silmas Scirocco kuuli, mitte padruni hinda! (padrun on muidugi 50 kr!)
Alates 7 mm Rem mag kaliibrist lastakse Sciroccoga suurulukeid julgelt 400 yardi peale, see on reaalne maa!
Seda kuuliteemalist juttu olen haudunud juba jupp aega, jahikorraldajatele ja hr Võrnole olen bukleti jaoks kuulidest kirjutanud, vähegi aeg rahulikumaks läheb saadan artikli Jahimehele ära!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See oleks küll väärt tegu! Emakeelne ülevaade kuulidest kogend meeste sulest igati teretulnud.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

ei tahtnud uut teemat tekitada, panen mõned pildid selle teema alla, tegu tõelise "kvaliteetmoonaga".
kest
selliseid juhtus karbis(20tk) olema tavaliselt 1-2, see konkreetne oli kõige hullem- sain gaasidega päris valusalt mööda nägu. padrunipesa paistab olema terve. sako (ja norma) moonaga pole sellist pulli juhtunud.

sütik
siin on näha kui erineval sügavusel on lööknõela jäljed sütikul. olen täheldanud ainult sellel moonal, aga ma ei tea kas see lasule ka mõjub.

moonaks S&B 222Rem, hoidun edaspidi kasutamast
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

vau

Postitus Postitas Arles »

Rumal küsimus, miks osta moona, millest igas karbis paar praaki?
Ehk siis miks üldse riskida?
Loogiline oleks, et müüja kõrvaldaks sellise kauba müügilt ja saadaks tehasesse tagasi?
Suletud