Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas draiwer »

Lepingus peaks ikka olema läbirääkimistega saavutatud kokkulepped.Kas siis pandi salaja sinna need põdrad,sead?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Ats »

draiwer kirjutas:Lepingus peaks ikka olema läbirääkimistega saavutatud kokkulepped.Kas siis pandi salaja sinna need põdrad,sead?


Valmiskirjutatud lepingut pakkus maaomanik..lihtsalt mehed ei vaevunud seda lugema
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Beretta »

Tule taevas appi! Pearu ainult kükitas püksid rebadel kaevurakmetel asjaõienduseni jõudmata. Siin lasevad mehed otse kaevu ja piltlikult terve küla kaevudes vesi rikutud.
Grumpy old man
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kuulsin, et maaomanik tahtis lisaks loomadele ka seda et, kahjustused kuuluksid ikkagi kompenseerimisele.
Ma ka seda meelt, et ei tohi kohe igale paberile, mis nina alla pistetakse alla kirjutada. Tuleks ikka paber kaasa võtta, kodus rahulikult lugeda ja mõnele kompetentsemale sõbrale/tuttvale hinnangu saamiseks näidata.
Ole kui leebe tuul...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaat see on see asi ,et meie jahtkondasid juhivad aastakümneid ühed ja samad mehed,kes sageli juba kujutavadki ette ,et ongi" O/Ü "omanikud ja otsustavadki ainuisikuliselt .Kas aga tegelikult neil selliseid lepinkuid õigus ainuisiklikult sõlmida on..... :M :?:
Pärast järelemõtlemist hakkatakse muidugi kukalt kratsima.

Mõtleks siinkohal avalikult kuidas sellistesse lepingutesse suhtuda. Ütleme ,et meie jahtkonna maad on 6300 ha,mehel on meie aladel 300 ha maad .See teeb siis peaaegu 4,8 % meie jahimaa pindalast.Küttida on meil 8 põtra ,seega proportioonis tema maa pindalaga 4,8 % kaheksast põdrast oleks 0,38...põtra .Seega kui jahimehed jagaksid kogu limiidi maaomanikele saaks see vend iga kolme aasta tagant ühe põdra.Kui jahimees aga tahaks ka saagist ütleme poole omale saada,siis saaks ju maaomanik iga kuue aasta tagant ühe põdra . Seda muidugi juhul kui järgnevatel aastatel laskelimiitlimiit kolinal ei kuku ,mis ilmselt siiski juhtub ,sest loomade arvukus soovitakse miinimumini viia. Seega vist siin ongi see eelpool mainitud suhtlus koht maaomaniku ja jahimehe vahel.Igaljuhul on see mõtlemis koht mitme põdra ära kinkimise lepingule alla kirjutate ja kelle otsustada selliste lepingute sõlmimised on!?
Aga need lihtsalt,kedagi hukkamõistmata,minu mõtted!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Taat.

Ehk täpsustad, milles konkreetselt (pinged maaomanikega ja nende kasvamine!?) see Mõttekoda nüüd siis süüdi ka on?
Et nagu milliste pingete suurendamises, või miskit niisugust - mis see ''laiem aspekt'' siis ka on ... kui nüüd seda teemat laiendada EEML-i tahtmiste ja RMK oksjonite korraldamisega kogu jahiseaduse ''loome'' (teerulli) valguses!?

Äkiste valgustad foorumi rahvast nii faktipõhisema infoga !!

Siinkirjutajana olen hää meelega see ''kutsa, kes kiviga pihta sai'' ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

TAAT!!!

Teile isiklikult vastan.
Ei ole siin ükski asjaosaline (LEPINGU POOL ) kisa tõstnud või lahminud, ära kiru mehi/naisi kes ei pruugi antud teemast foorumis midagi teada.
Kuulun hoopis teise jahtkonda ja kedagi karistada ei soovi.

Rõhutan veelkord OLI UITMÕTE ja sisimas pean seda õigeks, kuna Jahimaade kinnipanekuga tekitatakse olukord, kus aktiivne jahimees jääb hätta ulukikahjustuste ohjamisega.

Lugupidamisega
Jaanes Partsioja.
Taat
Postitusi: 8
Liitunud: E Juun 24, 2013 10:15 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Taat »

Alustaks algusest:

Jaanes kirjutas :"Nimelt Järvamaal tekkis kohaliku katusorganisatsiooni ja suurmetsaomaniku
OÜ Silvanus-Metsatööstus vahel arusaamatus, mille tagajärjel pandi OÜ poolt jahikeeld väga suurel alal järvamaal."

Mis siit selgub. "Arusaamatus" tekkis katusorganisatsiooniga aga lepingu sõlmis üks kohalik selts. Mulle tundub (minu isiklik mõttekäik) et kohalik allkirjastaja teadis täpselt mida leping sisaldab (ei usu et keegi sellist lepingut üldse ei loe), peale allkirjastamist sekkus katusorganisatsioon kuna tegemist on ohtliku pretsedendiga. Edasi võib minna lihtsamat teed ja väita et ei lugenud. Seda loogikat kinnitab ka kaudselt fakt et keelustati kogu järvamaal . Oleks tüli kohaliku seltsiga ,oleks keelatud seal.
Katusorgan omalt oleks pidanud juba ette seisma selle eest et lepingud koos tingimustega oleks võimalikult ühetaolised ja ilma pretsedente loovate punktideta.
Jaanese loogika läheb teist teed , jahimehed läbi oma katuse pole midagi valesti teinud , maaomanik on süüdi ja nüüd oleks vaja seadust muuta kuigi lepingust on taganenud jahimehed.

Eelnevates postitustes vihjasin mõttekojale. Selline Jaanese reaktsioon ongi olnud läbiv nii temale kui mõttekojale. Õhutada vastasseisu (mida muud järjekordne allkirjade kogumine siis veel on) selle asemel et otsida võimalust koostööle. Meil on tulnud ette olukordi kus oleme pidanud selgitama omanikele et ei jäga mõttekoja seisukohti. (viimane on lühike vastus Ainile)
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Taat

Ära vehi, mul juba valus peksust :D :D :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kakuke »

Mul millegipärast on tunne, et Taat teab neist lugudest rohkem, kui räägib. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas rajaleidja »

Kuidagi väga segane on see jutt ja tundub, et on asjaolusid, mida siin avaldatud ei ole. Kohalik jahiselts sõlmis lepingu, siis taganes või sekkus hoopis katuseorganisatsioon... Kas ma eksin, kui ütlen, et Järvamaal peaksid kõik jahipiirkonna kasutusõiguse load olema Järvamaa Jahindusklubi käes, välja arvatud Kabala ja Koeru jahipiirkond? Ei viitsi otsima hakkata, kelle nimele kasutusõiguse load väljastatud on, aga kuskilt nii meelde jäänud. Kui kohalik jahiselts, kelle jahimaa kuulub Järvamaa Jahindusklubile, kas neil olid üldse juriidilised õigused lepingu sõlmimiseks? Kui volitust ei olnud ja põhikiri õigust ei anna, siis igati normaalne, et katuseorganisatsioon, kellele jahipiirkonna kasutusõiguse luba kuulub, astus vahele. Ja ka maaomaniku poolt vaadates arusaadav tema pahameel.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

No lahmime ikka veel, hääletame, teeme lepinguid ,mida me isegi ei vaevu lugema, nõuame maaomanikelt 1 eur /ha jne. Nii on kindel , et ei tule kunagi normaalseid läbirääkimisi.
Praegust riigikorda on olnud 20 a. Aeg oleks aru saada , et eraomand -ka maakinnistu on omaniku oma ja tema otsustab . Mehed kes kurdavad , et maa on müüdud vaadaku peeglisse. Eks need kõvad müügimehed on ikka meie seast pärit, tore kui sai vanaisa metsa müügist Sierra osta.
Maaomanikuna ja jahimehena soovitaksin asjal lasta natuke rahuneda ja asja mõistusega ajada. Niikaua , kui mingi töll tallab mu vilja ning paugub mu oma maa peal minu pere liikmetega , et mis sa siin teed, ei ole ju aruteludeks eriti põhjust.
Natuke kannatust jahimeestelt ja väheke mõistmist maaomanikelt ja asjad saavad aetud.

P.S Paljud jahimehed peaks ka hoolega üle vaatama keelualade ja jahtkondade piirid - saaks jälle rahulikum.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas puugi »

Nii siirast ja õiget avaldust nagu Vallo toksis pole ammu lugenud. :D Jahimehi on lihtsalt nii vähe,et ärplemise ja ülbitsemisega võib omale vee selga tõmmata!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kakuke »

Ega see seadus ei saa mingist otsast minna ka tulevikus jahimehesõbralikumaks. Torkige edasi ja saate nagu saadi jahindusnõukogudega. Mina tean, et seda tahtsid ka jahimehed ise ellu äratada. Mis siis, et algne eesmärk oli miskit muud, kui see, mis välja kukkus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Mart »

vallo kirjutas: Praegust riigikorda on olnud 20 a. Aeg oleks aru saada , et eraomand -ka maakinnistu on omaniku oma ja tema otsustab .


Otsustab mida??
Vasta